5714mf255

ocena VALTR seria T

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
5714mf255    32

Witam wszystkich ostatnio spodobały mi sie i "ubzdurałem" sobie Valtre seri T moc min 170km.

Interesuje mnie przedewszystkim SPALANIE bo ceny paliw to morderstwo dla każdego jestem przyzwyczajony do niskiego spalania w MF255 i URSUSIE 5714 ale mniejsze o nich interesuje mnie wszystko co związane z VAltrą T prosiłbym o opinie użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

cena podstawowa u dilera pod krasnymstawem

VALTRA wersja hitech:

- T173 350000zł

- T193 367000zł

(ceny netto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diler stawiski okolice lomży T151 hi-tech wersja dośc uboga 290 netto...ja kupilem z przednim TUZem i Womem oraz amortyzacja przód i kabina za 315 netto..A co do spalania moja w transporcie 30 km kukurydzę flieglem 268 spaliła srednio 11 litrów na mth.. i niktórzy twierdza że dużo...a w orce jeszcze nie próbowałem..pogoda nie dopisuje :)

Edytowano przez gospodarzSpomlek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek6140    2

Diler stawiski okolice lomży T151 hi-tech wersja dośc uboga 290 netto...ja kupilem z przednim TUZem i Womem oraz amortyzacja przód i kabina za 315 netto..A co do spalania moja w transporcie 30 km kukurydzę flieglem 268 spaliła srednio 11 litrów na mth.. i niktórzy twierdza że dużo...a w orce jeszcze nie próbowałem..pogoda nie dopisuje :)

U mnie w orce spalała średnio 11,5 litra na mth a przy kukurydzy w transporcie VALTRA T151 spalała średnio 6 litrów na mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

mam t 151 i spalanie ujdzie po za tym mocny dośc cięźki taktor ale stale sie coś w nim psuje pierdołkiod siłownika drzwi po uszczelniacze na wale kończąc gdyby nie te ciągłe awarie to złego słowa bym nie powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

Siłowniki w drzwiach stale w tych ciągnikach wysiadają więc nie patrz na takie drobnostki

ale chłodnica cieknąca to chyba już nie taka drobnostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

No witam po ponad 6 latach i 3600mth napiszę coś co w tym czasie użytkowania Valtry 130 zaobserwowałem dalej uważam ten sprzęt za ergonomiczną maszynę zużycie paliwa na max poziomie 20l/h w odniesieniu do wykonywanej pracy jako dobre z perspektywy czasu wydajność hydrauliki na poziomie 74l/min w dodatku dzielonej z układem kierowniczym to takie minimum a jako mankamenty to podobne jak pisał kolega wyżej naprawiałem chłodnice wymieniałem siłowniki w drzwiach w przedniej osi w (DANNA) wymieniałem uszczelniacz na wałku atakującym 2x uszczelniacz w prawym przednim kole i raz łożysko a także uszczelniacz w prawej tylnej zwolnicy nie były to uciążliwe i drogie awarie ale jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

No witam po ponad 6 latach i 3600mth napiszę coś co w tym czasie użytkowania Valtry 130 zaobserwowałem dalej uważam ten sprzęt za ergonomiczną maszynę zużycie paliwa na max poziomie 20l/h w odniesieniu do wykonywanej pracy jako dobre z perspektywy czasu wydajność hydrauliki na poziomie 74l/min w dodatku dzielonej z układem kierowniczym to takie minimum a jako mankamenty to podobne jak pisał kolega wyżej naprawiałem chłodnice wymieniałem siłowniki w drzwiach w przedniej osi w (DANNA) wymieniałem uszczelniacz na wałku atakującym 2x uszczelniacz w prawym przednim kole i raz łożysko a także uszczelniacz w prawej tylnej zwolnicy nie były to uciążliwe i drogie awarie ale jednak

co zrobiłeś z chłodnicą bo moja sie poprostu lasuje 8 razy już ja klejiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

to dziadostwo 8razy miałem tylko raz taki przypadek kleił mi gość w Ostrowie wielkopolskim kosztowało chyba 50 może 70 złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

to dziadostwo 8razy miałem tylko raz taki przypadek kleił mi gość w Ostrowie wielkopolskim kosztowało chyba 50 może 70 złotych

myślałem że może dali ci druga ;p nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

U mnie w orce spalała średnio 11,5 litra na mth a przy kukurydzy w transporcie VALTRA T151 spalała średnio 6 litrów na mth

Z kad Wy posiadacie takie wyniki? Nie pomyliliscie modeli? W orce na szerokosc 2,5m 23l/mth, gruber 8lap 18l/mth, transport 28t Netto w granicach 20l/mth, a orce jak by ja przycisnal to i 30l/mth spokojnie by wyszla...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

zgadzam sie a takie wyniki biorą sie z tego że kazdy sie chce pochwalić i jesli chodzi o orkę to podaja dane z swojego naj pola czyli najdłuższego najprostszego gdzieorze sie najlepiej i najtaniej i głebokość orki to tez wielki znak zapytania no i jeszcze dane z komputera ciagnika róznia sie z rzeczywistością i to dużo

co z tego ze ja powiem że t151 pali mi 16 litrów na 1ha skoro takie spalanie udaje mi sie osiągnąc na jednym polu a cała reszta to co, nie wolno jej pominąć

w efekcie z dojazdem na pole średnie spalanie w orce (głębokosć25-27 cm) klaruje sie na poziomie 22 l/ha nigdy nie przeliczałem na mtg ale to napewno niebędzie 11 l/mtg

a 6 l/mtg to t151 pali w ładowaczu przy podrzucaniu zboża i załadunku na samochód

Nie ma sie co czarowac wszystko w naszych ciagniczkach działa dzięki paliwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Chyba jakas ciezka ziemie masz skoro osiagasz tyle litrow na hektar, ja ta ktora pracowalem wychodzila jakies 9/l ha w orce, 6l/ha w gruberze, na IV klasie gleby Naprawde jak patrze na spalanie na hetar to jest bardzo smieszne, ciagnik ktory potrafi palic do 32l/godz na hektar wychodzi w paliwie o jakies 30-40% mniej jak by robil to trakorem o mocy 80KM ;)

 

 

Ja tam podaje srednie jednostki, wiadomo ze na jednym polu wyjdzie wydajnosc orki 1,2ha/godz a na innym 2,2ha/godz...

 

 

a 6 l/mtg to t151 pali w ładowaczu przy podrzucaniu zboża i załadunku na samochód

 

 

 

Ujal bym to tak, 6l/mtg to pali stojac w miesjcu przy 1250obr silnika :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

jak ja mówiłem ludziom że moja valtra pali 20l/h to wszyscy się dziwili co tak dużo poza tym te ciągniki tak naprawdę nie liczą motogodzin tylko godziny i nieważne czy ciągnik pracuje przy 1100 czy 2200 obr/min w ciągu godziny przepracuje 1 mth wiadomo jeśli jest to główny ciągnik to pracuje na tych 1400-2000 obr ale jak ktoś używa np w ładowaczu czołowym to jak się ma te dajmy 500mth do wymiany oleju w silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj