News
asienkarolniczka

Konserwacja opryskiwacza na zimę

Polecane posty

Witam, czy ktoś posiada najnowszy numer TOP AGRAR ? :) Interesuje mnie temat o konserwacji opryskiwacza na zimę a z tego co wiem w tym numerze jest zamieszczony taki artykuł. Czy byłby ktoś tak miły i skserowałby mi interesujący mnie temat? :-)

kgbck    6

heh chcesz zeby niezamarzal wlewasz petrygo do zbiornika zasysasz pompa i zalewasz lance i wsio juz ci niezamarznie robie tak 5 rok i spokoj bez roboty .ale mam ta gazetke i tam tez jest taki myk jak bardzo chcesz musial bym ci to zeskanowac ale to wieczorkiem .potwierdz zebym sie nienarobil !

koniu    295

tam pisze głownie o tym co kolega mowi o zalaniu pompy i węży płynem, popryskaniu ruchliwych części tj. zawiasów preparatem wd40, wyczyszczeniu z rdzy i wymalowaniu skorodowanych elementów i przedewszyskim o wymyciu oproyskiwacza no i wszystkie smarowniczki nabić świeżą porcją smaru. Troche to streściłem bo tam jest to opisane na trzech stronach :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    2631

A ja nic nie robie, myję spuszczam wodę z pompy, otwieram zawory i tak już 18 lat i dalej jak nówka.

A ja nic nie robie, myję spuszczam wodę z pompy, otwieram zawory i tak już 18 lat i dalej jak nówka.

yacenty    739

ile petrygo potrzeba na takie zalanie opryskiwacza? 5 10 20 czy może 100l?

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

tomek73    267

Taniej wychodzi płyn do spryskiwaczy, duże gospodarstwa tylko na nim jadą. 

Ja do mojego musialem wlać 60 litrow żeby zaciągnął, ale zawieszany może z 20 starczy.

yacenty    739

w sumie też niby do -20 stopni są dostępne, a w markecie 5l za 7zł

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

daron64    618

Myje, spuszczam wodę, otwieram wszystkie zawory, pompa do kotłowni. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kondzio342
      Witam. Zamierzamy wymienic w naszym gospodarstwie opryskiwacz na nowu lub dobra uzywke wielkosc okolo 600l. pracowal bedzie na obszarze 15ha z ursusem 3512. Obowiazkowo koncowki do RSM. Co polecacie nowy czy uzywka jaka pompa no co zwrocic uwage. Oczywiscie w rozsadnej cenie.
    • Przez asmodan28
      Mam zamiar kupić jeden z wymienionych opryskiwaczy. Który według was jest lepszy. Będę wdzięczny za podpowiedzi, ew zalety jednego lub drugiego lub wady.. z góry dziękuje 
    • Przez BaRtEk7710
      Witam mam pytanie odnośnie sklejania zbiórnika z tworzywa sztucznego w opryskiwaczu. W tamtym roku obkleiliśmy cały dół opryskiwacz żywicą poliestrową i kawałkami waty szklanej lecz chemia przegryzła ją w paru miejscach. Czym można sklecić aby wytrzymał to trochę dłużej i czy lepiej sklecić od środka czy od zewnątrz?
    • Przez simpleNICKpl
      Tak jak w temacie. Który według was lepszy? Opryskiwacz ciągany. Ma mieć 1500l, belke 15 metrów skladaną w X, rozwadniacz oraz komputer sterujący dawką oprysku i hydrauliką. Brany będzie na unie więc dlatego porównuje tylko te dwie marki. Pracował będzie na ok 100-120 ha.
    • Przez arekw
      Witam, Czy ktoś z Państwa posiada opryskiwacz marki   kukowiak lub gaspardo z komputerem,  belka 15 lub 18m zawieszany. hudraulicznie roskładany
      Co polecacie . Proszę o opinie .
       Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.