Skocz do zawartości
TOMEK_11

Administracja polem: co, gdzie, jak, kiedy, ile

Polecane posty

TOMEK_11    2

trochę szukałem takiego programu czy też strony internetowej ale niestety nie znalazłem więc postanowiłem stworzyć to sam, a mianowicie przewiduję:

-oprzeć się na mapach z geoportalu(import WMS itp.)

-opcje: kolorowanie własnego pola, dzierżawy, kolorowanie ze względu na roślinę, przeprowadzony bądź nie przeprowadzony zabieg; po najechania na nasze pole widzielibyśmy wszystkie nasze zabiegi/nawożenie/terminy, historia upraw, nawożenia, zmianowanie itp.- ogólnie tzw. karta pola tyle, że wszystko online w jednym miejscu i dodatkowo na mapie

 

projekt będę wykonywał stopniowo i raczej sam, jeśli ktoś byłby chętny pomóc to zapraszam, możecie również pisać swoje oczekiwania dot. projektu

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

dobry pomysł..osobiście korzystam z bazy geop .2 do prowadzenia tzw. karty pola,łatwo dokonać pomiarów zasiewów itp.

do tego co wymieniłes ja dodałbym jakie programy i jakie zobowiązania mamy na danej działce( pz,rol.środ.,itp.)

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKoma    1

Też mi brakowało takiej aplikacji webowej, a że z żoną prowadzimy tylko produkcję rośliną a ja z zamiłowania jestem programistą i do tego jeszcze ostatnie wieczory długie i chłodne, więc gdy moje kobietki szły spać to wyskrobałem coś takiego:

 

http://efarma.pl

 

wszystko działa póki co na moim kompie w domu, łącze też jakie mam takie mam więc się nie zrażać na zbyt powolne działanie.

 

Obecnie mam już zrealizowane pełne zarządzanie działkami/polami i zasiewami/uprawami. A pewnie jeszcze do końca tego tygodnia uda mnie się udostępnić trochę bardziej rozbudowany magazyn (zarządzanie nawozami) i sekcję "Finanse" ( przydatna będzie dla tych co są na VAT - nasze gospodarstwo jest).

 

W planach:

- nadanie większej "inteligencji" aplikacji - monitorowanie tego co zostało wprowadzone pod kątem tego czy może to mieć sens :)

- budowa kalkulatorów - na pierwszy ogień pójdzie kalkulator zapotrzebowania danej uprawy na danym polu na nawożenie składnikami, uwzględniając historię tego co działo się na polu.

- integracja z geoportalem.

- wasze propozycje ... :)

 

Jeżeli już ktoś z was się tym zainteresuje, zachęcam do zgłaszania licznych uwag :D

 

P.S. w moich rękach wszystko działa, ale wiadomo, że wszystkich poczynań innego odbiorcy sam nie jestem w stanie uwzględnić(przewidzieć), stąd prośba ma zgłaszania mi gdy coś nie działa, nie podoba się, czy jest coś wręcz nielogiczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    100

z propozycji to mnie interesuje działanie tego czegoś z mego kompa który nie jest wpięty do neta (znaczy się firewall nie wypuści programu na zewnątrz).

No i zgodność z przepisami którymi zajmuje się GIODO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKoma    1

@Nikita_Bennet super, że zwróciłeś mi uwagę na kwestię GIODO, o której jak się słusznie domyśliłeś nie wiedziałem. Generalnie (z tego co przejrzałem) spełniam większość kryteriów zgodności, więc w zasadzie muszę tylko zgłosić fakt posiadania takiej bazy danych i w tej kwestii będę na czysto :)

 

Problemy z działaniem aplikacji za proxy, jest i to spory. Jako "rozwiązanie" (zbyt może doniośle lepsze takie niż żadne) proponuję korzystanie z "tora" lub innych serwerów proxy.

 

Problem ten nie będzie dotyczył 99% ewentualnych zainteresowanych :) => uwzględniając to i powyższe w przybliżeniu nie ma takiego problemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    100

Jeżeli idzie o mnie to moje dane na moim kompie odciętym od neta.

 

Nic w chmurze, obcym serwerze itp.

Pocztę mam na pendrivie, komunikator też, kopie robię systematycznie itp

 

Nic nie trzymam po żadnych serwerach i od 1996 roku gdy zacząłem przygodę z kompami dobrze się mam.

 

Dlatego też uważam że jakikolwiek portal gdzie mam podać tyle danych się raczej nie uda bo nikt nie zagwarantuje że te dane które umieszczę nie zostaną sprzedane innej firmie a ta już przekaże np ANLeszno albo handlowcom i będą mi wydzwaniać.

Poza tym oznacza to przeważnie wykupowanie licencji na rok i odnawianie co roku, a jeżeli nie odnowię po roku? Dane idą pewnie do kosza i lipa a jak mam na kompie to zawsze mogę do nich zajrzeć (zasymulować programowi że data się nie zmieniła jak nie ma dostępu do neta i wyciągnąć co było siane i czym pryskane np 2 lata temu). Tego nie gwarantuje mi aplikacja webowa.

 

Chcesz mieć klientów? Napisz dobry program.

Program który jest mały, szybko działa, nie potrzebuje super procka i 2 GB ramu (piję do porównania wymagań ostatniego wydania GG oraz quake3 ;) ). I nie aplikację w javie tylko w czymś lepszym.

Program którego licencja jest np na 5 lat z możliwością przedłużania potem o rok lub o kolejne 5 i możliwością dokupywania modułów.

Cos co można przenosić z kompa na kompa bez instalowania (jak np totalcmd, the bat voyager, megafakturka) bo taki program długo utrzyma się na rynku (da kasę twórcy i pewne źródło dochodu na parę lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKoma    1

Ogólnie się z tobą zgadzam, ale przechodząc głębiej już znacznie nie... co prawda również nie podoba mnie się rozpastwienie portali w podawanie im multim danych (dlatego w mojej aplikacji przy rejestracji wymagany jest tylko login i mail)...

o tyle absolutnie nie zgodzę się z Tobą co do tego gdzie dane są bezpieczniejsze (pod wieloma kwestiami, ale głownie z naciskiem na długą ich dostępność(kopie zapasowe)), dane w chmurze są w kilku kopiach (u mnie jest to na 4 niezależnych dyskach dwóch komputerów, a jeżeli moja propozycja aplikacji znajdzie odbiorców, zostanie przeniesiona do chmury obliczeniowej z prawdziwego zdarzenia) - w tej kwestii możemy dużo bardziej się rozmówić, ale chyba nie to miejsce, nie to forum :P

jeszcze jest kwestia profilu osoby odbiorcy, która w kwestiach informatycznych nie jest biegła (choć czasem może się jej wydawać), i to usługa ma zapewnić niezawodność a nie odbiorca robić wszystko "w razie w", ja w tej aplikacji przechowuję swoje prywatne dane o polach i zasiewach, więc to powinno być niejako gwarancją na długoletnią dostępność danych, taka aplikacja bez wieloletniej historii tego co działo się na polu jest mało wartościowo (lub mniej)

 

największą zaletą aplikacji webowych jest ich dostępność, niskie wymagania sprzętowe (do mojej aplikacji w zasadzie żadne), wystarczy przeglądarka internetowa obsługująca JS, może to być telewizor w domu z taką przeglądarką, smartfon, tablet (czy oczywiście komp), dane ma się zawsze pod ręką (oczywiście jeżeli ma się w danej chwili dostęp do internetu, ale sądzę że dziś to oczywistość)

 

Nie mniej jeżeli faktycznie będzie takie zainteresowanie, powstanie i wersja desktopowa (ja osobiście takiej potrzeby nie mam) z możliwością synchronizacji danych z aplikacją webową, czyli będzie się miało jeszcze jedną kopie (tego co na kompie w chmurze lub tego co w chmurze na kompie - zależy jak na temat spojrzeć).

 

Wszystkie użyte przez mnie technologie i rozwiązania softwarowe (dosłownie wszystkie) są w duchu Open Source (pojęcie, długości życia technologii w praktyce nie istnieje, od nikogo nie jestem zależny) dzięki temu mogę zmajstrować potrzebne dla siebie narzędzie za darmo i legalnie. A przy okazji będzie dostępne również za darmo i dla innych, wszelkie ew. koszty (jak na razie są znikome) prowadzenia mają być pokryte z reklam. Po prostu dzielę się swoją pracą z innymi ( tak jestem zagorzałym zwolennikiem ideologi otwartego oprogramowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    100

Ostatnio w pracy męczymy aplikacje w javie. Od ponad roku asseco nie może jej poprawić. Zmieniam w XP wygląd pulpitu na "klasyczny" i aplikacja się sypie. Nie jest to ogromną wadą dla 90% klikaczy ;) niestety dla starego "klawiaturowca" który wyłącza wszelkie wodotryski i kolorki utrudnia to znacznie życie ;)

 

A podpytam Cię z innej beczki.

Mapy pola - bo to mnie interesuje (w sumie to program którego modułami byłyby mapy pola, może kiedyś magazyn).

10-20 pól (oznaczenie nr działek i literkami do arimr), wpisywanie zabiegów, uprawek, terminów siewów, czym obsiane kiedy (możliwość do każdej pierdółki dopisania komentarza) itp.

Wpada kontrola ARiMR i PIORIN.Myślałeś o tym, aby np móc wydrukować na ich prośbę, same zabiegi ochrony roślin dla wszystkich (lub jednej wybranej działki) np w przedziale 2 (lub 5) lat? Ale tak aby były same zabiegi. A dla ARIMR np jakie pola czym były obsiane i w jakiej ilości mat siewnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKoma    1

Myślałeś o tym, aby np móc wydrukować na ich prośbę, same zabiegi ochrony roślin dla wszystkich (lub jednej wybranej działki) np w przedziale 2 (lub 5) lat? Ale tak aby były same zabiegi. A dla ARIMR np jakie pola czym były obsiane i w jakiej ilości mat siewnego?

 

Wszystko co do tej pory robię (cały tego sens i nakład mojej pracy), po to by tą funkcjonalność uzyskać. Czyli raporty i zestawienia. Ale nim przejdę do przygotowywania jakichkolwiek raportów, muszę mieć na podstawie czego to zrobić. Jak ukończę magazyn oraz kalkulator nawożenia, następną funkcjonalnością będą właśnie te i inne zestawienia oraz raporty.

(pewnie nie prędzej jak pod koniec marca)

 

Na dziś doszło nowego

- zrobiony moduł "księgowy", w jego podstawowej funkcjonalności, moduł ten będzie wykorzystany również w magazynie (jego rozbudowa oraz możliwość drukowania wystawionych faktur przewidziana na w drugą połowę kwietnia)

- "integracja" geoportalu, w sumie to bardziej przygotowania okienka w którym geoportal jest zawsze pod ręką, po zapisaniu już linku do naszego pola/działki w momencie otwarcia automatycznie jest wyświetlana, goeportal świetne narzędzie do pomiaru pól.

 

Ktoś zgłosił uwagę "niedziałania" na telefonie, w sumie to działa tylko interfejs przygotowany na większy monitor wygląda tak tragicznie na malutkim akranie, że w zasadzie nie da się z tego korzystać.

Poprawki interfejsu na małe wyświetlacze przewidziane są dopiero gdy wszystkie moduły uzyskają swoją podstawową funkcjonalność. Na dziś proponuję jednie podłączenie telefonu przez hdmi do telewizora (lub innego większego wyświetlacza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    5

Ciekawy pomysł. Gratuluje pomysłu i czekam na ostateczna wersję. Mam małe pytanie odnośnie obszaru zasianego pola. Czy np. w danym roku będzie można zaznaczyć obszar jako dwa kawałki a na następny rok jako jeden obszar? Pytam ze względu na to, że moje pole jest jako jedna działka zaznaczona na mapie a mam podzie lone na kilka mniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKoma    1

Z tymi polami i działkami obmyśliłem w ten sposób:

zdaje sobie sprawę jak jest w życiu i kombinacje działek i pól mogą być przeróżne. Dlatego zarówno pole może znajdować się na kilku działkach jak i jedna działka może znajdować się na kilku polach, ba, pole może jednej działki zajmować całość i dodatkowo leżeć na częściach innych działek. Przy definiowaniu co gdzie leży i co zawiera podaje się część wspólną wybranego pola i działki.

Podanie pól jest kluczowe i niezbędne do "działania aplikacji". Podanie działki jest drugorzędne, i przydadzą się później jak będą przygotowane "druki"/raporty i zestawienia niezbędne do wypełniania wniosków. Obecnie działki służą do "zapanowania" nad polami, czy przypadkiem na działce powierzchnia przypisanych pól nie jest większa od powierzchni UR a tym bardziej całkowitej (ta informacja jest niezwykle przydatna). Jako dobrą kartę, radzę zdefiniować możliwie jak najwięcej pól. Przy ich określaniu należy kierować się dwoma podstawowymi kryteriami:

1. Obszar który będziemy zawsze obsiewać jedną uprawą (coś co nie będzie podzielne).

2. Dobrze jest jeszcze powyższy obszar rozbić na mniejsze, uwzględniające strukturę gleby (klasa, górka, dołek, inne nasze kryteria podziału).

Tak utworzone pola pozwolą na bardzo precyzyjne, obliczanie dawek nawozowych i ogólnie zarządzaniem uprawą, jej kosztami i innymi parametrami.

(im więcej zdefiniowanych pól tym będzie dla nas lepiej).

 

I dopiero po przemyślanym rozplanowaniu pól(jako jednostki podstawowej i założenia już nie podzielnej), można przejść do planowania upraw.

Uprawa, dotyczy ściśle określonego "siewu" (materiału siewnego). (oczywiście można mieć kilka upraw z jednego siewu, np. jeżeli ktoś "dzieli" uprawy tak by dana uprawa znajdowała się na polach leżących blisko siebie, lub innych własnych powodów)

Obecnie jest tak, że z założenia dany zabieg wykonujemy na wszystkich polach przypisanych do uprawy. A wiemy, że w życiu różnie bywa często dzielimy zabiegi na uprawie na części, np. część pól uprawy nie wymaga danego zabiegu lub na jedynych polach dajemy mniejsze dawki nawozu na innych większe. Dlatego niebawem pojawi dodatkowa opcja przy zabiegach gdzie będzie można wybrać na których polach, faktycznie został wykonany dany zabieg.

 

Dlaczego takie założenie co do pól, zależy mi by aplikacja robiła możliwie jak najwięcej za mnie. Oczywiście można by było za każdym razem przy ustawieniu uprawy rysować jej obszar (tak samo ryzować obszar na którym był zabieg), ale komu się chce. Lepiej jest przygotować(zdefiniować) sobie pola i je tylko dodać do "puli uprawy", i już będziemy mieć gotowe dane do obliczania tak ważnych dawek nawozowych czy pilnowania płodozmianu. (inne podejście zakładało by tworzenie do każdej uprawy nowych pól)

 

 

 

P.S.

Ostatnie kilka dni (dużo więcej niż zakładałem) zostało poświęconych w większości na opracowanie silnika raportującego (generującego raporty, zestawienia, inne wydruki) oraz rozbudowę modułu księgowego.

Ulepszony moduł księgowy wraz z możliwością drukowania wystawionych faktur pojawi się na dniach (na stronie głównej aplikacji pojawi się notka), zaraz po nim (dzień, dwa) możliwość drukowania ewidencji zabiegów ( i w dalszym czasie kolejne).

(z powyższego powodu inne funkcjonalności zostaną przesunięte w czasie)

Edytowano przez BigKoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    100

właśnie wypełniałem sobie karty pól - papierowe i tak myślę o Twoim projekcie i przyszło mi do głowy kilka rzeczy:

1. późniejsze dopisywanie zabiegów, prac agrotechnicznych, nawożenia - np wpisałem wszystko przedwczoraj a po tygodniu patrzę że nie wpisany zabieg chemiczny - dodanie go tak aby możliwe potem było chronologiczne jego wyświetlenie a nie po dacie wpisu.

2. dodawanie obrazków pod pola - czy to zdjęcie z wegetacji czy to fotka z naklejki materiału siewnego czym obsialiśmy pole.

3. nawożenie i jednostki dt/ha oraz kg/ha żeby można było wybrać z menu programu, przy opryskach wiadomo że litr, gram na hektar. Ogólnie też temat do przemyślenia.

 

Jak prace nad wersją na kompa bez netu? Czyli ściągam instalkę, ściągam mapy np z geoportala, instaluję, podpinam mapy i dalej śmiga bez netu? Myślałeś coś czy na razie odpuszczasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKoma    1

1. oczywiście, że tak powinno być i tak już jest, podczas dodawania zabiegu podajesz datę jego wykonania, kurą zawsze będzie można zmienić

 

2. w pierwszej wersji tak zrobiłem (bo to i dla mnie naturalne), ale po chwili zastanowienia włączyłem tą opcję ... nie dysponuje zasobami sprzętowymi(odpowiednie łącze) by każdy mógł sobie dodawać zdjęcia. Znaczy wszystko biega wokół kasy ... niestarć mnie obecnie na posiadanie infrastruktury pozwalającej każdemu przechowywanie zdjęć i łącze o odpowiedniej przepustowości (zdjęcia generują spory, ruch i znacznie obciążają łącze). Myślę nad rozwiązaniami zastępczymi, jak integracja z jakimś portalami hostującymi zdjęcia, w aplikacji byłby zapisany tylko odnośnik do takiego zdjęcia. Rozwiązanie z zdjęciami jest jeszcze do zastanowienia i wybrania odpowiedniego wariantu.

 

3. tak, przy definicji "zużycia środka"(czyli np. nawozu czy oprysku) definiuje się jednostkę w jakiej zostało zakupione (czy stosuje się) ( magazyn środków chemicznych jeszcze już niebawem)

 

4. Tak, jak napisałem w wcześniejszych postach ... wersję desktopową (offline) zostawiam na inny czas. Temat wróci jeżeli będzie takie zapotrzebowanie. (wersja offline jeżeli się pojawi będę pewnie za nią wymagał jakiegoś wynagrodzenia, choćby symbolicznego)

Moje zasoby osobowe, to obecnie ... ja sam :D, co prawda założyciel tego tematu zdeklarował iż zajmie się integracją z geoportalem z prawdziwego zdarzenia (mieliśmy połączyć siły), ale poza deklaracją póki co cisza. Więc nie mogę dzielić tak małych zasobów (osobowo, materialnych) na tak wiele wątków, bo nic z tego nie wyjdzie. Skupiam się na jednej wersji, by była tak funkcjonalna jak to możliwe.

 

 

P.S.

Apropos zasobów osobowych, jestem otwarty na osoby które chciałyby dołączyć do rozwoju (i były w stanie coś do niego wnieś, graficy, programiści, osoby dbające o merytorykę i poprawność).

Na pierwszym miejscu przydałaby się osoba która by całe rozwiązanie ogarnęła jakoś graficznie ... grafik www pożądany. Wszystko robię sam, ale do opracowywania wyglądu (szaty graficznej) nie mam talentu, przez co graficznie/wizualnie, zarówno strona jak i aplikacja, nawet mnie się tak średnio podobają (a co dopiero grafikowi)... więc zapraszam do współpracy.

Miło by było gdyby znalazłby się ktoś kto by czuwał nad merytoryką, poprawnością stosowanych wzorów i danych, ktoś po studiach rolniczych....

I naturalnie osoby mające, żyłkę programistyczną ... :)

Edytowano przez BigKoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKoma    1

@gospodarz97 jest również i opracowywana wersja mobilna interfejsu, działająca na wszystkich nowoczesnych smartfonach z wydajną obsługą JS, w tym i nasz kochany Android.

 

Po za tym mam ochotę się wyżalić, po przeklinać ( z tego chyba będę musiał jednak na tym forum zrezygnować)....

 

Nie wchodzie w kontakt z TP / ORANGE !!!

 

odpiernicza im po całości... aplikacja z świata odcięta już kilka dni, po kilku godzinach (przez te dni) wiszenia na telefonie i użeraniu się z nimi, udało się w jakikolwiek sposób przywrócić światu aplikację. Działa to tak by działało a nie jak powinno, i póki walka z TP się nie zakończy, przerwy w dostępie będą :/.

Do końca marca serwer będzie dostępny na dwóch niezależnych (względem siebie) łączach internetowych, to plus ucieczka od TP powinno zapewnić możliwie nieprzerwany dostęp do aplikacji (jedno łącze siada będzie drugie).

Mam usługę "Internet dla firm" (niby "Biznesowy"), a zero profesjonalizmu z ich strony.

 

Omijać ich szerokim łukiem, brak kompetencji osób tam pracujących, olewanie sprawy ... (dużo by wymieniać i przeklinać ich) ... zachęcam do rezygnacji z usług TP / Orange !!!

 

Tak, napisałem to pod wpływem emocji, silnych negatywnych emocji.

Jestem tak zły na nich, że poważnie zastanawiam się nad wyłączeniem dostępu do aplikacji dla osób korzystających z łącz TP / Orange.

 

P.S.

Straciłem mnóstwo energii i czasu (tak cennego dla mnie) na coś co nie powinno mieć miejsca. Zamiast opracować i udostępnić nowe funkcjonalności, użeram się :(

Edytowano przez BigKoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    100

dlatego mam netię na łączu TPSA a jak nawet jedna lampka zamryga nie tak jak trzeba to od razu dzwonię do NETII i bardzo często pojawiają się panowie z TPSA przy centralce (teraz już rzadziej ale bywało że zgłoszenie w awarii w netii i TPSA grzebała w budce co 2 dni).

TPSA to najgorszy badziew, męczyłem u nich łącze 4 lata i jak tylko pojawiła się okazja to uciekłem. Podejście do klienta tragiczne.

 

A co do stronki to mi ładnie trzyma się na robi.to ;)

tylko nie wiem jaką musiałbyś tam wybrać usługę.

Możesz jeszcze zagadać z Jackiem ;)

 

...Apropos zasobów osobowych, jestem otwarty na osoby które chciałyby dołączyć do rozwoju (i były w stanie coś do niego wnieś, graficy, programiści, osoby dbające o merytorykę i poprawność).

Na pierwszym miejscu przydałaby się osoba która by całe rozwiązanie ogarnęła jakoś graficznie ... grafik www pożądany. Wszystko robię sam, ale do opracowywania wyglądu (szaty graficznej) nie mam talentu, przez co graficznie/wizualnie, zarówno strona jak i aplikacja, nawet mnie się tak średnio podobają (a co dopiero grafikowi)... więc zapraszam do współpracy.

Miło by było gdyby znalazłby się ktoś kto by czuwał nad merytoryką, poprawnością stosowanych wzorów i danych, ktoś po studiach rolniczych....

I naturalnie osoby mające, żyłkę programistyczną ... :)

żebym miał czas to wróciłbym do moderowania forum AF.pl, niestety gospodarstwo, dodatkowa praca, OSP i czasu brak. Dodatkowo grafik ze mnie żaden a aplikacje które lubię są proste, przejrzyste i bez kolorków ;)

Co do reszty to dawny student rolnego na Kortowie a powiem Ci że jest tutaj ich kilku ;)

Edytowano przez Nikita_Bennet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez Pka93
   Witam 
   Każdy z nas przed zakupem nowej maszyny do naszego gospodarstwa zbiera o niej opinie i nie tak dawno zaczęła mi chodzić po głowie pewna myśl. Mianowicie pomysł na stronę internetową poświęconą zbieraniu opinii(głównie od użytkowników) na temat ciągników czy też sprzętów rolniczych. Wszystko miało by kształt podobny do serwisów które już istnieją(lecz ich tematyka tyczy się z reguły aut osobowych). Użytkownik miał by wgląd w dane wybranej maszyny, jakieś skromne zdjęcie. Do tego opinie użytkowników na temat danej maszyny spalanie, komfort, koszty utrzymania itp. Informacje takowe są chociażby na tym forum i dlatego się zastanawiam czy jest sens tworzenia takiego serwisu w takiej formie. Będę wdzięczny za podzielenie się opiniami na ten temat. Pozdrawiam  
  • Przez Robert_Mobile
   Witam wszystkich, 
   obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
    
   Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
   zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
    
   Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
    
   Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
    
    
  • Przez bhdemeter
   Witam!
    
   Ktoś ma jakieś ciekawe apki dla smartfonów rolników? 
    
   Jakieś propozycje?
  • Przez zetor5321
   spalił mi się komp i mam dylemat
   co kupić laptop czy komputer stacjonarny.
  • Przez yacenty
   Witam!
   ktos ma ten program? cos mozecie wiecej o nim powiedziec?
    
   pozdrawiam
   Jacek
×