Zaloguj się, aby obserwować  
Qubaro

Jaki wybrać kombajn

Polecane posty

Qubaro    2

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego kombajnu .Myślałem nad John Deere 1470 , New Holland TC5070 i MF Activa 7244. Ceny JD 1470 i TC5070 są porównywalne 360 tys netto natomiast MF około 400 tys netto. Prosił bym o wasze opinie na temat tych kombajnów,spalanie,wydajność i awaryjność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli większość twojego areału zajmuje kukurydza, to polecam ci John Deera. Bardzo niezawodna maszyna i w miarę wydajna. Co do New Hollandów to nie jestem dobrze nastawiony, ale może dlatego, że nigdy nie miałem możliwości sprawdzić tej maszyny. A co do MF to kombajn jest bardzo wydajny w pszenicy, jęczmieniu, życie, rzepaku oraz w owsie, ale nie wiem czy dobrze sobie radzi w kukurydzy. Weź ten kombajn, który ci przypadł do gustu i uważasz, że da radę wszystko skosić w jak najkrótszym czasie. A powiedź mi ile masz hektarów?

Edytowano przez Niedzwiedziu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja do qq biore case 5130 (?) rotor, z tylnym napędem,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tu masz trochę napisane o tych kombajnach. Fendt, Lawerda i MF to te same kombajny, Ja mam TC 5060, pierwszy rok, i jestem zadowolony.Spalanie różnie, 10-18l/ha. Ale tu trza wziąść poprawkę bo to nowy kombajn. Koledze 5070 pali około 14 l/ha. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/44093-nowy-cx-6080-fendt-6270-l-czy-cos-innego/#entry1004007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

tc 5070 mam i powiem tylko jedno. Prosta niezawodna maszyna. Nie wiem jak ceny ale ja dałem w 2011 348 netto na szerokich gumach ze stołem tucholski do rzepaku wraz z separatorem. Zrobiłem 400 ha i narazie nic się nie dzieje. Jedynie co można się przyczepić do do lakieru, bo ten to jest po prostu kładziony na kombajn bez podkładu. No ale to nie auto.. Silnik nie do zamulenia. Wydajność przy odbiorze w biegu mam 14 ton na godzinę. Godny polecenia, no i robiony w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qubaro    2

Decyzja podjęta będzie New Holland Tc 5070 .cena 365 netto a w zestawie wózek ,stół ,kamera cofania,podbieracze zboża wyległego i ubranie robocze :D . Odbiór w kwietniu 2013 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dobrze wybrałeś.I w dobrej cenie. JA w kwiecień-maj za 5060 dałem 350, szerokie opony, stół i wózek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

quabro bardzo dobra cena za ten kombajnik. Rozumiem ze skorzystałeś z promocji jesiennej...Co do kamery to lepiej zamów sobie porządną z allegro, bo tą co dają zaparowuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj