Zaloguj się, aby obserwować  
poprostumateo

Stawy hodowlane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Mam dosyć duży problem, ponieważ zauważyłem, że na moich stawach pojawiła się wydra i norki amerykańskie. Stawy są ogrodzone pastuchem elektrycznym, ale wydra nic sobie z tego nie robi i mimo, że nie raz ją popieścił prąd dalej korzysta z darmowego pokarmu jaki znajduje sie w moich stawach. Co do norki to dopiero dzisiaj zobaczyłem pierwszy raz to stworzenie. Nie mówię o niebezpieczeństwach, które przylatuja na moj staw czyli czaple i orzeł bielik. Z pewnością na forum znajdują się osoby, które również posiadają stawy hodowlane. Możecie powiedzieć jakimi metodami zwalczacie intruzów ze swoich stawów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

1) orzeł jest pod ochroną więc w tym przypadku nic nie możesz zrobić

2) czaple mogłeś zastrzelić w obrębie stawów (do 15 listopada 2008) czyli do wejścia w życie nowelizacji o ochronie przyrody teraz ta nowelizacja koliduje z inną ustawą (bodajże o rybactwie śródlądowym) i nie wiedzą hodowcy czy mogą do nich strzelać czy nie :P

3) wydra jest pod ochroną ale możesz ją również tępić jeśli twoje stawy są obrębem hodowlanym zgodnie z przepisami o rybactwie śródlądowym

 

więcej info : http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20042202237

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orzeł akurat jest najmniejszym problemem bo jest tylko jeden osobnik i nie zbyt często się pojawia. Problemem są czaple i od niedawna norka amerykańska bo wyczytałem, że i ona żywi się rybami. Natomiast największym problemem jest wydra, która je bardzo dużo ryb. Niestety zezwolenia na broń nie posiadam. A z wiatrówką to tak jakby porywać się z motyką na księżyc. Pastuch mimo, że czerpie prąd z akumulatora to kopie bardzo mocno o czym nie raz się przekonałem. Co roku mam nim ogrodzone ziemniaki od dzików bo występuje u mnie dużo dzikich zwierząt i boją się pastucha, tak jak i sarny. Natomiast wydra bez problemu przerywa 2 poziomowy pastuch i wchodzi do stawu. Czaple to jeszcze idzie przegonić bo sie boi ludzi. Natomiast wydra jak już do stawu wejdzie to nic jej nie zrobie bo ona bedzie co pare minut wynurzac sie na chwile by zaczerpnac powietrza i dalej pod wodę ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Pomysł bardzo dobry. Klatka co prawda za mała bo dorosła wydra wraz z ogonem może osiągąć aż 150cm długości, ale znalazłem nie co większą żywołapkę za 192zł. Z pewnością zakupię tę klatkę, a czy jest skuteczna to w niedalekiej przyszłości napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

czekam z niecierpliwością na relację i życzę udanych łowów B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj