BukeR

Lely Welger 445 / McHale F5500 vs Agrotron K420

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MKrajes    133

Tak to jest ktoś coś powie ktoś coś doda kolejny powtórzy i tworzą się jakieś głupie historie jak to pasy się szybko niszczą, jakie to drogie utrzymanie pasówek. Tylko większość osób opowiadających takie niestworzone historie nigdy nie miały do czynienia z maszynami które krytykują. Widziałem prasy chodzące na usługach mające spokojnie po 30 000 - 35 000 jak nie więcej bel zrobionych i pasy nie były zmieniane.A dodać trzeba że nie były nowo zakupione w kraju tylko przyjechały z gospodarstw z zagranicy.

Edytowano przez MKrajes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zawsze mnie zastanawiało jak pasówka reaguje na zbelowanie łopaty,wiadra i pręta zbrojeniowego fi 12 czy 14 :D (walcówka łyka to jak pelikan-wiem bo zbelowałem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@jaro czym się na jarałeś że nie widziałeś wiadra na pokosie,muszę przyznać że składnice złomu pasówką sprasować trudno. A tak poważnie to dla pasów zagrożeniem są kamienie które przy włączonych nożach przelatując przez rotor potrafią się rozłupać i wtedy mają bardzo ostre krawędzie i mogą uszkodzić pas.Przy mojej prasie każdy pas ma po 2-4 takie ślady tzn; jest przecięty-przebity na dł. 2-3cm co nie stwarza problemów w prawidłowym użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Panowie, jednak zamówienie poszło na McHale V660. Omawiana Lely poszła wczoraj, sprzedawca nie chciał czekać do wiosny ze sprzedadzą, a trafił się klient z Białegostoku i Welgerka pojechałą pod ruską granice.

 

Na chłodno przeanalizowałem wszystkie za i przeciw McHale i doszedłem do wniosku, że za podobną kwotę (a nawet chyba mniej) będę miał prasę bardziej wyposażoną, o większych możliwościach. Mniej mi się podoba jej design od Lely, ale prasa ma pracować, a nie ładnie wyglądać, chociaż wygląd też był tam jakimś kryterium.

 

Różnice w standardzie tych pras są na plus McHale m.in zaawansowany graficzny termianl Ekspert Plus, innowacyjny system owijania siatki, większa skala wyboru średnicy bel (McHale od 0.7m do 1.68 / Lely Welger 0.9 1.60m), większa liczba noży (15 w standardzie).

 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i opinie.

Edytowano przez BukeR

Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Napewno będziesz zadowolony z prasy. zdziwisz się jak trzeba się postarać żeby zapchać prasę McHale. Jak przyprowadzisz to koniecznie wstaw fotkę całego zestawu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tafily    0

kolego w lely robi sie wszystko z kabiny a w machale zgniot masz jednakowy i nie mozna regulowac a w lely moza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w mchale można ustawiać ze sterownika rozmiar i oraz stopien zgniotu beli oraz miękki rdzeń więc nie wprowadzaj ludzi w błąd

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Kolego Tafiy wiem co mówię.

 

Lely Welger RP 445 w stadardzie nie ma noży (w opcji 13, 17 lub 25), prosty sterownik Balercontrol-E i z tym sterownikiem ilość siatki, stopień zgniotu, wielkość beli, miękki rdzeń ustawia się na maszynie (za dopłata graficzny E-link control), opuszczana podłoga pod rotorem, centralne smarowanie łańcucha, wyrzutnik bel, owijanie sznurkiem w opcji, ogumienie standardowe 15.0 / 55-17, podbieracz 2.25m, regulacja średnicy balotu od 0.9-1.6 m

 

McHale V660 w standardzie graficzny terminal Expert Plus (parametry balotu z kabiny ciągnika + info o nożach, podłodze, klapie), w standardzie posiada 15 noży (hydrauliczne zabezpieczenie), opuszczana podłoga pod rotorem, centralne smarowanie łańcucha, wyrzutnik bel, brak możliwości zamówienia owijania sznurkiem, ogumienie standardowe 500/50-22.5, podbieracz 2m, regulacja średnicy balotu 0.7-1.68m

 

Obie prasy mają takie same wymagania co do hydrauliki w ciągniku i zapotrzebowania na moc - 2 pary + wolny spływ / 60KW [80KM]

 

Doposażenie Welger'ki w to czego nie ma McHale skutkuje tym, że prasa jest dużo droższa od swojego konkretna z Irlandii. Szczególnie, że Lely Welger to nie to samo co Welger, ale obie prasy to oczywiście ścisła światowa czołówka, więc każdy wybiera co mu się bardzie podoba.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

szerokość podbieracza jest identyczna mięrząc od skrainych palców więc nie wiem skad lely podaje 2.25m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Dane z oficjalnych anglojęzycznych stron producentów, żeby nie było wątpliwości. ;)


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co nie zmienia faktu że lely i mchale mają identyczną szerokość roboczą podbieracza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rurek86    0

W tym roku kupiłem prase welgera, zakup dokladnie analizowalem i wiadomo ze pod uwagę brałem mchale i welger, i teraz moja odpowiedz na to wszystko co jest tu napisane. Śmieję się z tych co piszą ze welger to teraz lely i że to szmelc, Ludzie prasy Mchale to prasy nie Irlandzkie, to firma irlandzka ktora produkuje prasy na Węgrzech z komponentow niskiej jakości dlaczego niskiej? firmy ktore przeniosly produkcje do innego kraju nigdy nie osiągnęły tego co oryginał- i takie jest z każdym producentem ktory wykonał taki ruch. Welger nadal produkowany jest w tej samej fabryce w niemczech tylko teraz powiewa tam flaga lely a obok flaga welger, to mozecie zobaczyc w internecie Teraz kolejna BARDZO ISTOTNA SPRAWA !!!! Pierwszy na rynku pras był welger!!! Ich słynna RP 12 , ktorą ma do tej pory mój kuzyn. W najnowaszej 245 komora z walcami i ukladem napedow prawie sie nie rózni co czyni tą prasę sprawdzoną , teraz mchale ma doświadczenie rzędu niecałe 10 lat to dla nich wzorem byl welger, przecież ta konstrukcja niczym wiekszym nie rozni sie od welgera- dlaczego nie stworzyli konstrukcyjnie nowej prasy? a to dlatego ze welger to sprawdzony ideał , i jeszcze jedna sprawa, welger jest na zamkach, mchale na hydraulice, i nikt mi nie powie, ze hydraulika jest wytrzymalsza od zamkow, bo zamki rozerwiesz... ile to ja widzialem pras na zamkach ktore byly cale i nadal zachowywaly tę samą gęstość balota , więc firma ktora sprzedaje mchale nie wmowi mi ze zamki sa do du... bo najlepsze sa z hydrauliki !!!! LUDZIE NAJNOWSZA PRASA PASOWA MCHALE 660 JEST NA ZAMKACH!!!!! Więc teraz tym przedstawicielom co sprzedawali Mchale 5500 jest pewnie ŁYSO ze tak łgali, naszczescie JA sie na to nie nabrałem , MCHALE 660 to tegoroczna prasa, więc TAKIEGO CZEGOSC CO NIE JEST SPRAWDZONE TO MOZECIE SOBIE POSPIEWAC ZE JEST SUPER!!! Dawno nie zagladalem na forum ale widac ze sa jakies sily ktore wmawiaja cos co nie ma potwierdzenia w pracy. Tak pozatym moj lely welger walcowa w tym roku mnie nie zawiodla pracowalo sie super.Pozdrawiam sprzedawców mchale , ponieważ przed 4 laty nikt nie slyszal nawet o takiej marce a teraz nazywaja ja klasa światową hehe smiech na sali, To rolnicy sa znawcami sprzętu a nie sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

v660 jest na zamkach ale one nie odpowiadają za zgniot beli, siła zgniotu i tak jest na hydraulice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rurek86    0

tak, czy to pasowa czy walcowa to odpowiada hydraulika za zgniot ale sam docisniescie balota to siła hydrauliki ucisku plus zamkniecia komory i dla tego w zamkach wyglada to lepiej i ma dłuższa żywotnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papusiek    0

A myślałeś o prasie deutz fixmaster 230 oc ,ciągam taką k 420 i z nożami śmiga całkiem dobrze ,jest to nowy skład :)prasa walcowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

No więc jestem po rozruchu, więc pierwsze wrażenia pozytywne. Zgniot ok, noże tną na ładną sieczkę, niestety w zestawie 15 noży + zgniot od początku na 8 (bela 160) udało mi się osiągnąć w niezbyt dużym pokosie zawrotną prędkość 3km/h (oczywiście kiszonka). :D Było słychać po silniku co przeżywa. Myślę żeby pracować komfortowo na tych ustawieniach koń o mocy 150 KM byłby nie za duży. ;)

Na dniach będzie robiona kiszonka z koniczyny, także ustawie jakieś rozsądne parametry (bele 120, zgniot troszkę mniejszy) i zostawię 3-4 noże i zdam relacje. Fota jakaś też pewnie się znajdzie.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Te wszystkie historie z tym, że jedna prasa mniejszą gęstość osiąga, druga większą (mowa o tych poprawnych konstrukcyjnie, czyli zachodnich) to brednia. Kuzyn ma mchalle 660v, ja nh br6080. PRzy max zgniocie ciężar balotu jest taki sam, a rozmiar też, więc gdzie tu jest sens gadki, że wal cowa lub rotor bardziej zagęszcza? Bzdury. Rotor może jedynie przyspieszyć podawanie materiału do komory, tj podłoga przed rotorem, która zarazem zapobiega zapchaniu się tak widełek jak i rotora (to jest w nh gorsze, ponieważ jest podłoga za rotorem). W tymże nh też słabe były łańcuchy - napis ecoline na nich mówi sam za siebie, jednak prasa przez pierwsze 2 lata pracowała na max wydajności i po 3tys bal łańcuchy (boczne, bo główny jest pancerny, skrzynia też) za kwotę ok 300zł nie są tragedią. Osobiście dziś z perspektywy czasu brałbym metal fach z589 z siatką rotorem nożami itp. Lepiej kupić tańszą prasę i częściej zmienić, bo jak się trafi felerny egzemplarz, to przynajmniej sprzedając tańszą prasę mniej się straci, a najdroższe maszyny opłacają się tylko na usługach na dużych obszarach (nie warto robić usług rolnikom do 20 ha, bo zwyczajnie nie mają kasy, albo tak słabe zbiory, że żadnego zysku z tego nie ma).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Te wszystkie historie z tym, że jedna prasa mniejszą gęstość osiąga, druga większą (mowa o tych poprawnych konstrukcyjnie, czyli zachodnich) to brednia.

014103_800.jpg


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

014103_800.jpg

 

Ciekawe dlaczego wygrał sprzęt wystawiony przez Korbanka. Ciekawe jest też to, że te same modele uzyskiwały kilka lat temu inne wyniki. Niech jeszcze napiszą ile kw/kg masy potrzebują te prasy. Na ten przykład variant (jedyna prasa, w której balot kręci się w inną stronę i jest obracany od rotora) bez noży w słomie potrafi zadusić fendta 312 vario, a on słaby nie jest, jedynie krótki. Wujek mój do rollanta musiał zmienić ciągnik. Lambo 90 km nie dawało rady. Te Te testy są nie miarodajne. Abym w nie uwierzył, musieliby u mnie na polu każdą prasą ukręcić ze 2 - 3 baloty na max ustawieniach i wtedy by można pogadać, a tak pic na wodę fotomontaż. Tu na forum też różni bajkopisarze chwalili jaki to cudowny i wspaniały jest farmtrac czy new holland. Na dzień dzisiejszy nie brałbym ani jednego, ani drugiego, tylko 2 landini, ale nie doceniałem tej marki, jest słabo rozreklamowana, a krewny ma i turem rowy kopie nim na łące i nie ma żadnych luzów. Wymienił tylko sprzęgło kompletne za 3600zł po 4tys mth. PRzy takim przebiegu, to zetor jest bardziej kosztowny w utrzymaniu. Sorry za ot, ale nie mogłem się powstrzymać. Kilka lat temu jeszcze też byłem taki naiwny. Dziś już nie uwierzę w te bajki.

EDIT:przyznaję rację w tym, że bardziej firmowe prasy starczą na dłuższy czas użytkowania (welger kostka, sprawna wiek ok 50lat).

Edytowano przez look19

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Tylko widzisz z landini to jest ten problem że malo się ich sprzedaje i np ja mam dealera w okolicy który ma landini zetory i ursusy. Jaką mam gwarancję że nie zwinie interesu i serwisu jeśli chodzi o landini tak jak to zrobił z innym ciągnikiem? Inna kwestia to części bo niby składak z znanych podzespołów ale jednak takie New Hollandy sprzedają się hurtowo i co jak co ale części raczej do nich będą. U siebie mam NH T5060 i pracę NH BR6090 a niedługo będzie jeszcze TD5.85. Nie jest to fendt wiadomo ale czy landini są lepsze to ciężko stwierdzić... Nie powiem że ciągnik był bezawaryjny bo się d*perele na gwarancji psuły ale nie jako tako części tylko tutaj ciała dał montaż. Bo np kanał odpływowy od klimy był zatkany, uszczelniacze poprawiane, no i zdjęło przewód od hydrauliki i olej się wylał bo ktoś chleba nie jadł jak go przykręcał. Jeśli chodzi o części mechaniczne to wszystko jest ok przynajmniej po 700 godzinach pracy. Belarka (łancuchowa) zrobiła około 700-800 bel bezawaryjnie.

 

Ciągnik z prasą sobie radzi. Nigdy nie robiliśmy z pełnym kompletem noży zazwyczaj bez lub z 4 nożami to bardzo szybko się beluje. Bele są dobrze ubite z owijaniem siatką nie było problemów. Prasa ma panel sterowania funkcję automatycznej pracy że nie trzeba nic naciskać jak ktoś lubi to ma i manual, chowane noże, z kabiny ustawiane dobicie beli oraz owijanie siatką co 0,25 obrotu

 

Napewno Welger czy MC Hale to nie ta półka, ale czy metalfacha warto kupować to nie wiem. Nas prasa wyszla 90 tyś brutto a ciągnik 165 tyś. Na tyle mozna było sobie pozwolić i nie wiem ale chyba cena jakość to wychodzi przyzwoicie. Zapewne będą się psuly tak jak i wszystkie ciągniki, ale raczej rzadziej niż polskie maszyny czy zetory lub landini.

 

A co do tej tabelki to jeszcze jest czynnik ludzki ważny bo jak się trafi słaby kierowca ciągnika to i Fendem nic mądrego nie ukręci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziko1    0

Koledzy wyniki pomiarów gęstości bel na pokazach w Kąkolewie zależą w największym stopniu od :

- umiejętności operatora ( zapoznanie i praktyka ze sprzętem który będzie pokazywał na pokazie)

-konia pociągowego (mocy , bo to zajefajnie wygląda jak śmiga z zawrotną prędkością zestawik)

-no i prasy

Mniej widowiskowy pokaz z dużo mniejszą prędkością roboczą na max ustawieniach prędkości wałka 1000 wykaże dużo większe zagęszczenie beli oraz efekt estetyczny wyglądu beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

W pełni się zgadzam z przedmówcą. Chcąc bardzo dobrze lub maksymalnie zbić belę nie można pędzić 15+ km/h ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam trochę bo przymierzam się do zakupu prasy zmiennokomorowej. I teraz jest dylemat podobny do tego co miał kolega który założył temat. W grę wchodzą dwie prasy: Mchale V660 i Lely RP160V (dawna RP 445) Rozmawiałem ze sprzedawcami tych pras i wiadomo każdy chwali swoje, ale ku mojemu zaskoczeniu żaden nie powiedział złego słowa na konkurencję, wręcz przeciwnie, diler MChale chwalił też lely, a diler lely wypowiadał się tez pozytywnie o mchale. Czytając opinie na forum skłaniałbym się do zakupu mchale z uwagi na lepsze wyposażenie standardowe i z powodu awarii tych łożysk rolki napinającej pasy w prasie lely. Ale od tego roku lely poprawiło te łożyska, dali mocniejsze i dwurzędowe, dodatkowo ulepszyli system smarowania bo teraz już wszystkie łożyska są smarne. Dołożyli także nowszy panel sterujący e-link. Po rozmowach ze sprzedawcami dowiedziałem się ze w przypadku lely łatwiej jest z częściami zamiennymi bo lely ma swoje magazyny w Polsce, a dodatkowo wszystkie łożyska są metryczne i można je dostać w każdym dobrym sklepie. W przypadku mchale części na zamówienie jada z zagranicy wiec w razie naprawy trzeba trochę poczekać, dodatkowo wymiary są w calach i już nie pasują polskie zamienniki. 

 

Dziś wpadłem jeszcze na pomysł by wziąć pod uwagę również prasę pottinger impress 155V ale nic o niej jeszcze nie wiem, jaka jakość, jaka cena itp. 

 

Dodam jeszcze, że za lely w moim przypadku przemawia bliskość serwisu w odległości 15km. Podobna odległość do serwisu pottingera,a do mchale duuuuuużo dalej.

 

Prosiłbym użytkowników  o radę, którą prasę wybrać i dlaczego. 

Edytowano przez jacekkombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez roman099
      Witam niedawno zakupiłem nową prasę metal fach z587 (budowa ta sama co sipma1210 classic) i mam następujące pytania:
      1.Jak zamykam komorę to mam nabić ciśnienie w prasie  jeśli  tak to ile czy po prostu tylko ją zamknąć?
      2. Ile robić obrotów siatki na bele tak żeby było ok??
    • Przez 12newholland12
      Panowie planuje zakup nowej prasy pasowej która miała by robić  słomę i większość sianokieszonek musi być pasowa i tutaj moje pytanie co najlepiej Kverneland 6720 Mchale v 660 czy claasa 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj