Zaloguj się, aby obserwować  
kraj20l

4m aktywny do 1614? ;]]

Polecane posty

kraj20l    0

witam mam ursusa 1614 i zastanawiam się nad kupieniem agregatu 4m amazone aktywny nabudowany i zastanawiam się czy będzie jakoś szło tym siać. nie chce kupować 3m ponieważ prawdopodobnie przybędzie mi ziemi a 3m robi się za mały by zasiać wszystko w terminie. Ma ktoś z was takie coś ? a jak tak to jak to działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

u nas ciągają 16stkami 3 metrowe 4m za cięzki bedzie sam sieję 3m aktywnym i 100ha lekko zrobie na rok bez żadnego pospiechu jeszcze w wczesnych terminach zdążę obsiać wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

sasiad prowal siac takim zestawem accorda to 16-tka miala co chwile cos urwane albo padala hydraulika szoka ciagnika i wolniej szla robota niz 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

chciałbym zapytać o to czy zts 16245 to nie jest to samo??? i czy pod aktywnym ma większe obciążenie niż pod biernym?? przepraszam że się wrypałem w temat a wracając do tematu to mi się wydaje że 4 m aktywny to dużo trochę bo w biernym ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Widzę że ludzie mają coraz to większa wyobrażnie :) Żeby chcieć zapinac 16-nastkę do 4 metrowego... ;) Traktor musiałby by ważyć minimum 8-9 ton a twój domniemam tyle nie waży.

Do Ztsa też raczej za duży.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraj20l    0

mam 140ha [a ma się powiększyć] i sieje 4.5 m siewnikiem konskilde i 80-tka dawała rade nie zależy mi żeby jakoś niesamowicie szybko jeździć a co do podnoszenia to mam ramiona Z-U i siłowniki wystarczające by podnieść widziałem na yt że ktoś siał 4m zetorem 16245 a balast to czysta formalnosc;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Jeśli myślisz o bronie wirnikowej z siewnikiem nadbudowanym to zapomnij. Nawet brony tym ciągnikiem nie uciągniesz a co dopiero zestaw. Potrzeba gdzieś 170-200 koni ale prawdziwych a nie polskich kucyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adatan    97

mój wujek ma 120 ha tez ma 1614 i agregat uprawowo-siewny 3m i sie wyrabia ;) i jeszcze na usługi jezdzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Sam osobiście zapiłąłem 3m amazona ke do 1014 i idzie nieźle choc brakuje jakies 10km bo pod gorki zdychał(zdjęcia z galerii). Teoretycznie 1614 powinien pociagnac 4m aktywnego lecz moze miec problemy z udźwignięciem i trwałoscia elementów podnośnika. Predkosc w aktywnym jest niższa jak w biernym i o tym warto pamiętać.

 

Ps. Jeśli grzeje sie wam skrzynia w Ursonach przy ciezkiej robocie proponuje dolewke 10l GL-5 85w-140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

mam 140ha [a ma się powiększyć] i sieje 4.5 m siewnikiem konskilde i 80-tka dawała rade nie zależy mi żeby jakoś niesamowicie szybko jeździć a co do podnoszenia to mam ramiona Z-U i siłowniki wystarczające by podnieść widziałem na yt że ktoś siał 4m zetorem 16245 a balast to czysta formalnosc;]

Czy ilość ha których posiadasz ma jakikolwiek wpływ na odpowiedź pytania autora tematu?

czy wiesz czym jest siewnik a czym agregat aktywny?

Ja mam gacka który ma ramiona z cata challengera i podnosi wszystko i na yt widziałem jak ktoś siał jumzem i 5 metrowym siewnikiem...

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Przy 4 m możesz przełamać ciągnik, da się porobić balasty i wzmocnić ramiona ale obudowy skrzyni nie wzmocnisz i może się okazać że są dwa ciągniki. U 1224 z 3m rototilerem rau dobrze dawał rade i dało się obsiać ponad 300 ha tylko problem był właśnie w potrzebie dociążania przodu, a 1614 budową dużo się nie rożni więc uciągnąć może i da rade ale nosić już wątpię zwłaszcza po zasypaniu do pełna skrzyni siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Stare czasy kiedy u mnie w gospodarce uczestniczyly ursusy to 1934 targala 4metrowy aktywny howard z siewnikiem narzucanym . obrabial 300ha . dawal rade ale niepytaj ile razy 19 byla rozpalawiana do wymiany sprzegla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
favi515    2

Jeśli myślisz o bronie wirnikowej z siewnikiem nadbudowanym to zapomnij. Nawet brony tym ciągnikiem nie uciągniesz a co dopiero zestaw. Potrzeba gdzieś 170-200 koni ale prawdziwych a nie polskich kucyków.

 

 

trochę przesadzasz, mam taki agregat (bez siewnika) i dla 16 to żaden wysiłek.

Edytowano przez favi515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraj20l    0

dzięki za wszystkie odpowiedzi może i faktycznie by poszło siać ale z drugiej strony mam skazać Ciągnik na katusze? to niezbyt mam jeszcze u 1222 więc może do niego wstawię 3m famarolu i siewnik nabudowany;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

trochę przesadzasz, mam taki agregat (bez siewnika) i dla 16 to żaden wysiłek.

 

nie wiem jak to robisz ale u mnie 185 koni ma co robic na glinie w bronie wirnikowej 4m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Renault 155.54 ma co robić w 3 metrowym agregacie siewnym biernym. Szczególnie pod gliniaste górki.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
favi515    2

 

nie wiem jak to robisz ale u mnie 185 koni ma co robic na glinie w bronie wirnikowej 4m.

 

w ciężkiej ziemi dwa razy robię, raz płycej drugi głębiej na 3 terenowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj