Zaloguj się, aby obserwować  
S-Piotr

Kredyt na zakup ziemi z dopłatą ARIMG

Polecane posty

S-Piotr    58

Właśnie jestem po wstępnej rozmowie z agentem BGŻ w sprawie kredytu na zakup ziemi (na 35 tyś )na dwa lata ,i wyszło że do oddania będzie prawie 4 tyś ,z tego 1800zł to ubezpieczenie się na życie,mnie i żony na rok ,ubezpieczenie przymusowe przez rok,to jakieś porypane bo jeszcze kupioną ziemię oni biorą na hipotekę (wpis do hipoteki 200zł wypis 100zł) mało tego kasę trzeba wywalić na biznes plan około 400zł i kupę zaświadczeń i papierów do wykupienia po urzędach.

Bank Spółdzielczy tam dopiero postawili warunki ! zażądali aby umowy dzierżawy miały wpis o sposobie zapłaty czynszu dzierżawnego .No i najważniejszy warunek założenie konta u nich ale że nie jestem ich klientem to nie mogę ubiegać się o kredyt. Bank Zachodni WBK nie dostał kasy.

Czy wasze banki też tak Was traktują.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Ha! To i tak nie są jeszcze kokosy, jakie na Tobie zrobią. Razem z żoną chcemy kupić całe gospodarstwo (budynki + ziemia i może jeszcze jakieś maszyny), i wtedy dopiero będzię papierologia, i ciągnięcie kasy. Biznes plan raczej postaram się sam napisać (mam jako takie pojęcie). Będę udeżał do ING (mam u nich konto - jako drugie). Taka perspektywa na początek przyszłego roku.

Z jakiej linii korzystałeś? Czy ubezpieczenie musi być koniecznie u nich?

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Czyli 1800 ubezpieczenia + 300 + 100 za wpisy hipoteki + 400 biznes plan to koszt stały ? Jeśli tak to nie opłaca się brać tak małego kredytu bo jego realne oprocentowanie w skali tych dwóch lat wynosi prawie 11,5%. Przy tych założeniach kredyt na 210 tyś. jego koszt to 11 tyś. a oprocentowanie w skali tych dwóch lat ponad 5%. Chyba że ubezpieczenie, wpis do hipoteki zależą od sumy. Tak więc na twoim miejscu próbował bym wziąć więcej i rozłożyć w czasie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

1% biorą prowizji od kwoty kredytu

3% to oprocentowanie kredytu

1% to roczna prowizja od obsługi liczony od stanu zadłużenia

Biznes plan musi być napisany na wzorach agencyjnych.

Jeszcze wykryłem jedno naciąganie na kasę ,ziema ma kosztować 40 tyś bank daje 80% tej kwoty, a w hipotece zapisuje całą działkę ,czyli w wypadku nie spłaty tych 80% oni zawną całą działkę z moim 20% wkładem .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

I jeszcze zabezpieczenie X 2 Bierzesz 40 zabezpieczenie 80 tyś Kupujesz 1 ha zastawiasz 2 ha. Norma w BGŻ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czyli w bgż prowizja 1% i oprocentowanie 4% (3% + 1% za obsługę)? to 2 razy drożej niż przed zmianą, a jak sytuacja wygląda w BSach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledy jaka jest sytuacja z Kredytami KZ na zakup ziemi? Ruszyły już? :)


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

u mnie okolice gostynia wlkp niema narazie kredytów KZ z dopłatą a w telewizornii wielkie allo że dostępne ...


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

Witam.

Dwa tygodnie temu podpisałem umowę na kredyt z linii nKZ w BS. Pytałem o ten kredyt 3 miesiące wczaśniej ale nie było pieniązków, gdy pojawiły się pieniądze miłe Panie pracujące w banku poinformowały mnie o możliwości składania wniosku(posiadam konto w tym banku). Przygotowanie dokumentów 3 dni. Najważniejszy jest biznesplan z czego Panie w banku czytają tylko jedną stronę. Pozostałe dokumenty to kwestia pojeżdzenia po urzędach: wyciąg z ksiąg wieczystych, z rejestru gruntów i zaswiadczenie z gminy odnośnie zakupowanych działek. Jeżeli chodzi o opłaty to: 1% prowizja od kwoty kredytu, 1% coroczna opłata administracyjna oraz oczywiście oprocentowanie 3%. Koszty biznesplanu w zależności od wnioskowanej kwoty do 100 000 nie więcej niż 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czyli rozumiem, iż 3 miesiące wcześniej wpisałeś się na listę oczekujących na pulę? trochę drogie te kredyty teraz (bacząc na koszt obsługi to podrożały o 100 a nie 50%), kto Ci przygotował biznesplan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

@kissmy znajdż tańszy


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

tańsze już poznajdowałem, ale teraz już poważnie się zastanowię nad zakupami, przede wszystkim ograniczę koszty obsługi można zejść poniżej 0,3%, co daje obniżenie całkowitego kosztu kredytu prawie o 20%, obecnie przy cenie gruntów rzędu 45tys. zł/ha sama obsługa kredytu kosztuje rocznie nawet 1800zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

Biznesplan robiła mi kobietka z ODR. Nie wpisywałem się na zadna liste, gdyż sporządzenie wniosków wcześniej wiązało się z kosztami w ciemno (nie było wiadomo czy będzie kasa). Po prostu w mojej filii banku nie było pewnie innych chętnych więc gdy Panie z banku otrzymały info, że kasa jest, to poinformowały mnie, że jak złożę odpowiednie dokumenty (wniosek)to napewno pieniążki dostanę. Opłatę administracyjną zbiłem z 1 do 0,6%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj