Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marulekk    66

Witam

Przedstawię pokrótce o co mi chodzi...

W załączniku wrzuciłem Wam szkic z góry mojej jednej z dwóch obór.

Ze starości zaczęła mi pękać posadzka i tak myślę, że na wiosnę trzeba by od nowa wylać posadzkę a jak wylewać to można by ją zmodernizować.

Dodam, że teraz w oborze są duże, małe byki i kilka świń. Przerobić chcę ją wyłącznie na byki opasy, (ważne aby został jeden kojec połączony z wybiegiem na odchowane cielaki, które są zbyt małe na "łańcuch"jeszcze). Bydło jest w różnym wieku i wielkości gdyż cielaki pozyskuje od własnych krów jak i okolicznych rolników więc w grę wchodzi raczej pomysł ze stanowiskami. Chcę również zawalić ten kanał na środku i zrobić tam stół paszowy i dwa rzędy stanowisk wzdłuż stołu a kanał na odchody przy zewnętrznych ścianach (po drugiej stronie stanowisk).

Taka jest moja koncepcja.

Jeśli Wy byście to inaczej zrobili to proszę o pomysły, być może któraś koncepcja mi się spodoba :)

Ps; ten ładny szkic zrobiła moja Pani M. :wub:

Pozdrawiam

post-13483-0-88950200-1349374370_thumb.jpg

simson2812    356

kolego jak bys zrobił zdjęcia to by było jescze lepiej tylko z urzych ujęc to wtedy miejwiecej sie wie jak to wygląda a tak na rysnku to musial by byc dosłownie kazdy wymiar i bym sobie na lekcji pomysłal co by ci tu zaproponawoc

Wiadomość z agroFakt.pl

marulekk    66

hahahahahaaha Jakub, system usuwania obornika to najbardziej popularny SYSTEM TACZKOWY ;D a zadawania paszy SYSTEM WIADERKOWY w żłoby + drabinki na siano

a wolał bym po remoncie mieć korytarz paszowy jeden głowny albo dwa mniejsze >>> łatwości zadawania paszy + bezpieczeństwo (nie muszę łazić pomiędzy bykami) :P)

Simson przecież masz zewnętrzne wymiary 9x8m a co bedzie w środku to juz do wymysłu :)

no i centralnie na środku (tak jak na rys.) stoją dwa słupy podtrzymujące strop

Edytowano przez marulekk

Jakub667    73

moim zdaniem tak jak jest w miarę dobrze tylko po rób sobie korytarze po jakieś 1m szerokości a to jak już zrobisz stanowiska zadami do ścian czy głowami jest to twój wybór po prostu rób jak ci będzie wygodniej

agromatik    182

Zostaw ustawienie głowami do ścian zewnętrznych, łatwiej utrzymać czystość. Ja mam odwrotnie i na ścianach na wiosnę jest tragedia.

rafalpop721    12

Witam,

w niedługim czasie chcę zmodernizować i dobudować nową oborę. W załączniku jest plan starej i nowej obory połączonej ze sobą. Mam wątpliwości czy ten budynek będzie miał wszystkie normy dotyczące obór. W starej części chcę mieć byki i cielaki a w nowe krowy na 20 stanowisk. Podałem wstępny kosztorys ale jeszcze nie dokładny. Proszę o wasze zdanie.

post-56793-0-09972100-1360681522_thumb.png

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha