wojtas972

Rozruch w szlifierce

Polecane posty

wojtas972    11

Witam.

Ostanio mam maly problem z szlifierka ( duza 180mm) firmy euorotec podobno made in germany przynajmniej tak bylo na pudelku napisane :rolleyes:

wiec z tego co wnioskuje padl rozruch bo djaksik nie chce mi wejsc na obroty tylko caly czas sie wolno kreci i slyszalem ze da sie to zrobic jakos na krotko i jest wtedy bez rozruchu...

fajnie bylo by zrobic bo mam juz ja kilka lat i chodzila bardzo dobrze nawet szczotek nie wymienialem jeszcze (dopiero teraz zagladalem przy tej awarii ale sa jeszcze ok)

ktos wie jak to przerobic na krotko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

mi też padło to niedawno w szlifierce firmy nie pamiętam podłączyłem wszystko bezpośrednio pod przełącznik i chodziło tylko że teraz z tą szlifierką mam taki problem że nie nastarczam jej zmieniać przekładni bo chyba o to się sypie że momentalnie wchodzi na obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

na krótko to musisz wyrzucić taką kostkę jest obok włącznika idą do niej trzy przewody dwa do włącznika trzeci na sinik ten z silnika podłączasz pod włącznik pozostałe dwa i kostkę wywalasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

wyrzucilem kostke i nic... nie wchodzi w obroty tylko powoli sie kreci i szczotki sie kopca chyba bo smierdzi z niego

to chyba juz nic z niego nie bd co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

No już chyba wyzionęła ducha... Chyba, że zaniesiesz to do jakiegoś zakładu co naprawiają tego rodzaju sprzęt to powiedzą Ci czy to jest jeszcze coś warte.

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

jeśli powoli się kręci i ze szczotek idzie ogień to na pewno zwarcie gdzieś na komutatorze czyli na złom i następny tłuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żadne zwarcie na komutatorze. Przepalony wirnik i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

Wirnik można przewinąć (będzie zrobiony lepiej niż w chinach ale pewnie później nawali w innym słabym punkcie) a kostkę od rozruchu powinieneś sprawdzić bo jeśli jest sprawna to może się przydać do innego urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj