Skocz do zawartości
wojtas972

Rozruch w szlifierce

Polecane posty

wojtas972    8

Witam.

Ostanio mam maly problem z szlifierka ( duza 180mm) firmy euorotec podobno made in germany przynajmniej tak bylo na pudelku napisane :rolleyes:

wiec z tego co wnioskuje padl rozruch bo djaksik nie chce mi wejsc na obroty tylko caly czas sie wolno kreci i slyszalem ze da sie to zrobic jakos na krotko i jest wtedy bez rozruchu...

fajnie bylo by zrobic bo mam juz ja kilka lat i chodzila bardzo dobrze nawet szczotek nie wymienialem jeszcze (dopiero teraz zagladalem przy tej awarii ale sa jeszcze ok)

ktos wie jak to przerobic na krotko??

Klepk995    171

mi też padło to niedawno w szlifierce firmy nie pamiętam podłączyłem wszystko bezpośrednio pod przełącznik i chodziło tylko że teraz z tą szlifierką mam taki problem że nie nastarczam jej zmieniać przekładni bo chyba o to się sypie że momentalnie wchodzi na obroty

Rabe    3

na krótko to musisz wyrzucić taką kostkę jest obok włącznika idą do niej trzy przewody dwa do włącznika trzeci na sinik ten z silnika podłączasz pod włącznik pozostałe dwa i kostkę wywalasz

wojtas972    8

wyrzucilem kostke i nic... nie wchodzi w obroty tylko powoli sie kreci i szczotki sie kopca chyba bo smierdzi z niego

to chyba juz nic z niego nie bd co?

michal1993    350

No już chyba wyzionęła ducha... Chyba, że zaniesiesz to do jakiegoś zakładu co naprawiają tego rodzaju sprzęt to powiedzą Ci czy to jest jeszcze coś warte.

Edytowano przez michal1993

Rabe    3

jeśli powoli się kręci i ze szczotek idzie ogień to na pewno zwarcie gdzieś na komutatorze czyli na złom i następny tłuc

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żadne zwarcie na komutatorze. Przepalony wirnik i tyle.

konteno    1066

Wirnik można przewinąć (będzie zrobiony lepiej niż w chinach ale pewnie później nawali w innym słabym punkcie) a kostkę od rozruchu powinieneś sprawdzić bo jeśli jest sprawna to może się przydać do innego urządzenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      panowie mam problem jestem w trakcie robieni warsztatu...hehe takie małe porzadki nowe blaty szafki itp zastanawima sie nad nowa spawarka co sadzicie o tych MIGOmatach ?? mam ktos z was taka ?? jakie sa ceny jakis firmy polecacie ipt
    • Przez XTRO
      Witam.
      Jaką polecacie pompę do zasysania RSMu z baniek 1000l ? 
      Pompa musi być samozasysająca i jak najtańsza 
    • Przez Belaruss820
      Witam. Mam problem z wałkiem przekaźnika mocy. Cofnął się tak że nie da rady go zdjąć z walka rozrzutnika. Ten zatrzask się wysunął i wałek poszedł za kanał. Jakiś prosty sposób jest na to aby go zdjąć?
    • Przez ROLNIK7
      Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem prostownika z możliwością rozruchu, o takiej mocy abym mógł zapalić na nim każdy ciągnik o każdej porze roku! Jeśli ktoś wie jaki byłby najodpowiedniejszy( ile amperowy) i z jakiej firmy oraz z jakimi wiąże się to kosztami, byłbym bardzo wdzięczny! Liczę na wasze porady!
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko własie stoje prze zakupem myjki...jak polecacie na allegro jest tego pełna cena tez sa rózna teraz mam KARCHER o mocy 150bar i sie zastanawim czy szukac czegos podobnego czy czegos wiekszego lub jeszce z jakies innej firmy ??