Zaloguj się, aby obserwować  
tomr

pottinger mex gt

Polecane posty

simson2812    423

a gdzie i neichce te 2 walce co śa stojące i tna czy tam dalej walce pociagowe bo jak te pierwsze to moze u dołu słabe gumy o ile w tym modelu sa a jak tam dalej to może dokęc docisk walcy a może kukurydza po deszczu?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomr    0

tu zadnych gum niema sa takie metalowe uszy ikukurydza nie podeszczu moze talerze obcinajece sa za małe

 

chyba te dalsze walce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Musze niedługo kupić sieczkarnię, do wyboru mam Mengele MB 300 albo Pottinger MEX GT, skłaniam się ku tej drugiej, tylko nie wiem, czy to dobry wybór do Zetora 7211 (62KM). Co o tym sądzicie? Do tej pory Zetor śmigał z polską Malwą, strasznie to ciężkie było, ale dawał radę. Potem z 1ha zrobiłem Kemperem Sprint - o wiele wydajniejsza od Malwy, lekko chodziła.

 

Pottinger MEX GT ma niby zapotrzebowanie mocy 50KM (instrukcja), ale od wielu osób słyszałem, że dopiero przy 80KM wykorzystana jest pełna wydajność GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Jak kupowaliśmy naszą MEX GT to gościu robił próbę właśnie zetorem 7211 w 3 metrowej kukurydzy i jak wpadł nią na 3 polowej to moment go zdusiło. My podczepiamy ją do zetora 8111 i w ładnej kukurydzy trzeba na 2 polowej jechać. W słabszej 3 z włączonym żółwiem.

Co do wydajności zetora 7211 z tą maszyną to więcej jak 1 ha dziennie to pewnie nie zrobisz. Chyba że kukurydza słaba, albo cepy i tarkę wyjmiesz. Dodam jeszcze że tą maszyną lepiej robi się suchszą kukurydzę, bo w zielonej potrafi się zapchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

No i kupiłem MEXa GT. Sieczkarnia podłączona do Zetora 7211 sprawia wrażenie lżejszej od Malwy i tak jakby lżej wkręca się na obroty. Na początku na zielono będę kosił Zetorem, ale już rozglądam się za około 100 konnym ciągnikiem który miałby pracować z tym MEXem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Po pierwszych testach polowych mogę stwierdzić, ze Zetor 7211 bardzo dobrze radzi sobie z tą sieczkarnią. W kukurydzy w której z Malwą musiałem jechać na 3 polowej z MEXem GT śmigam 4 albo nawet 5 polową. Tartka jest założona :D

 

Jedyny problem jaki mam to, że nie chce wciągać małej kukurydzy. Miejscami mam maliznę około 0,5m, ucina ją ale zapycha się na tych dwóch bębnach z przodu. Zamiast pójść dalej mała kukurydza piętrzy się i zapycha. Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić?

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj