Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
vvasyl

Belka opryskiwacza hula jak chce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Belka
vvasyl    0

Witam!!

Posiadam opryskiwacz Hardi. Dziadunio na już 30 lat, ale świetnie działa. Wyjątkiem jest fakt, ze na pochyłym terenie ramiona belki składają się do tyłu lub przodu w zależności czy jadę pod górę czy w doł. Wiadomo o co chodzi. Spręzyny na "zawiasie" popekały, zużyły się na pewno. Czy można to jakoś zregenerować, wymienić, a przedewszystkim kupić? Chyba, że macie na to jakieś inne sposoby. Ja osobiście stosowałem cienki pas transportowy rozciagnięty wzdłóż belki polowej. Dość skutecznie, ale strasznie upierdliwe.

Michufarmer    21

Spróbuj założyć sprężyny od jakiegoś polskiego opryskiwacza. Prawdopodobnie będziesz musiał trochę "porzeźbić", ale nic tu innego chyba nie da rady wymyślić.

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

maniek83    5

A do tego mogą być powyrabiane tuleje i sworznie na "zawiasach", trzeba by się temu dokładnie przyjrzeć.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez coffey23
      Witam poszukuje opinie na temat opryskiwaczy maschio gaspardo czy jest ktoś kto używa albo wie coś konkretnego na temat tych maszyn ?
    • Przez Vril
      Witam

Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.

Znalazłem takie oferty:

Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto

Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto

Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto

Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.

Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla

nikt nic nie poradzi ?
    • Przez eko-Kontrol
      Czy pamiętacie jugosławiańskie opryskiwacze?
      Jakie macie o nich opinie, wspomnienia?

• Przez Ylwester
      Witam wszystkich
      Kupiłem taki opryskiwacz
      Z takim sterowaniem 
      Może ktoś by pomógł w kalibracji komputera

• Przez MarcinNH
      Siemka, mam taki opryskiwacz, chce przerobić belkę z 10 m na 12.5 żeby pasowało mi pod rozsiewacz i siewnik 2.5m to akurat nie jest trudne tylko głównym pytaniem jest to czy da się tutaj wymienić sekcje na te stało ciśnieniowe, czy trzeba już kupić cały kompletny zawór? Myśle tutaj nad 5 sekcjami. Co mi doradzicie ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.