mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milek19941    0

Ja też bym wybrał Zetora.

-3 cylindrowy silnik, nie powinien palić jak smok,

- lepszy komfort od reszty wymienionych,

- do Zetora powinieneś wszędzie dostać części, a już z mf albo 3p mogą być problemy.

Ja jestem za zetorem ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek22698    0

Mam dylemat czy kupic mf 3512 czy c 360 a może coś polecicie fajnego do 22 tys potrzebny mi jest na małe gospodarstwo 12ha do gnoju prasy sipmy z224/1 i do kultywatora ....Co polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek22698    0

Bez sensu jest c330 bo mam i jest za mały nie daje rady c360 3p to już wole mf 3512 no po c360 3p wcale wywrotny nie jest na reszte niestety mnie nie stac ale podwyrzszam stawke do 35 tysięcy i jak by ktoś mi zaproponował fajnego 4x4 to był bym bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

ja bym wybral c360 mam c360 i bardzo dobry traktor niepali wiele i z pługiem dobrze sobie radzi zwrotna jest i latwo o czesci

mam tez c360 3p on jest bardziej oszczedny od c360 ale za delikatny choc u mnie robi na 45 ha i robiprzy prasie plugu itp

ale i tak wole c360

no ja tez wybrał bym c360 najmocniejszy wiecej garów co ulatwia prace przy pracie, ja moiego c360 nie wymieniłem na john deere i na zadnego inego tez nie wymienie siewnik3m i pługu ciezkim 3skibowym kvernelanda na 3szosowej idzie jak burza w 4skibach tez ładnie sobie radzi i piachow nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

pługu ciezkim 3skibowym kvernelanda na 3szosowej idzie jak burza w 4skibach tez ładnie sobie radzi i piachow nie mam

Bestia nie ciągnik :ph34r:, niespotykana moc w mojej okolicy , a właściciel archeologią powinien się zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

wystarczy miec majstra dobrego i orginalne gierkowskie czesc a 4skiby kazda c360 uciagnie

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arunio1996    5
Napisano (edytowany)

sasiad ma 360 to u niego 3 skibowe ciaga a u mego wuja perkins pociagnie to bo mala roznica w mkocy a3p oszczedny jest i mniej pali :DDla mnie 360 lepsza silnik w 3p jest z*****y do remontu.Polecam 360. 3p złom.

Opanuj się!

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

C360 to prosty traktor i daje radę ale opinie w stylu że duże 3 skibowe pługi, ciężka ziemia i na3 idzie jak burza :wacko: , 4 skibowe to też pestka :blink: :D czy że nie zamieniłbym go na żaden inny są śmiechu warte :lol:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

sasiad ma 360 to u niego 3 skibowe ciaga a u mego wuja perkins pociagnie to bo mala roznica w mkocy a3p oszczedny jest i mniej pali :DDla mnie 360 lepsza silnik w 3p jest zjebany do remontu.Polecam 360. 3p złom.

Sorry, ze się czepiam ale czegoś nie rozumiem. W ciągu godziny zmieniłeś opinię o c 360 3p? Bo dopiero co pisałeś że masz w planach zakup a teraz twierdzisz że to złom? To jak w końcu jest z tym ciągnikiem? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj tam kolego przyjmuj takie opinie dzieci z przymrożeniem oka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
Napisano (edytowany)

Ja swojej c-360 robię kapitalkę silnika i będę chyba musiał zmienić maszyny na większe. Jak czytam wasze posty to myślę, że będę musiał kupić jakiś pług 4-skibowy(najlepiej phx) i agregat uprawowy znacznie większy (mam 2,1m) :D A tak na poważnie jak to miał by być jedyny ciągnik na gospodarstwie to wybrał bym MF255(u-3512) bo jest najbardziej uniwersalny i mało pali. Fajny do opryskiwacza i rozsiewacza nawozów a pług pociągnie taki sam jak c-360.

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

jak czytam szczegulnie o c360 to aż dech zapiera. A serio to sprzedałem 330m. 360,360-3p, zetor lub mf2355 coś z tego chciałem kupić. Traktor jako pomocniczy do u385. wybrałem mf255. Traktorek godny polecenia, spala tyle co 330 a więcej zrobi. Ma pare koni mniej w stosunku do reszty ale ma wiekszą elastycznsc silnika co w praktyce dużo znaczy. traktor jest żwawy już od 1300PRM. Przy nim 385 to kawał muła. Do kosiarki 1,65 bron rozrzutnika itp super traktorek, spali koło 4l, jest dosyć szybki, zwrotny, biegi dobrze wchodzą, skrzynia nie wyje, aczkolwiek w kabinie jest głośno. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

oj koledzy na glinie c360 nie pujdzie kazdy dobrze wie z 3skibami kvernelanda ja oralem na sredniej na wiosne to na 3 szedl ale dobrze plug byl ustawiony na ciezych ziemiach idzie na 2 ale jak dla mnie jest to nie oplacalne 3skibami skoro moze isc z 4skibami 1,20m 2szosowa ,1,40m 5 polowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Roko koko Ursus spoko :D Niedługo będziecie sześćdziesiątkami na 5 skib orać... Tylko nie zapomnijcie gąsienić z tyłu założyć żeby tą pikielną moc na uciąg przełożyć... (tak na marginesie proponuję zabrać na pole miarkę i zobaczyć na ile cm rzeczywiście orzecie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

sluchajcie jak wy uwarzacie ze c360 nie pociagnie 4 skib to nie pociagnie bo wy mogli byscie stac i ogadac jak sie orze a i tak powiecie ze to nie orka albo podorywaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

C360 4 skiby :D może 5 odrazu i obrotówke w dodatku :P CZŁOWIEKU ogarnij się i zastanów co ty za farmazony piszesz z 3 skibami są problemy i to wcale nie na zbyt ciężkiej ziemi wystarczy że jest sucho lub ziemie ma ktoś zaniedbaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hahaha to pokaż mi zaorane pole po tym zestawie, pewnie wygląda jak po sadzeniu ziemniaków :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

oj koledzy na glinie c360 nie pujdzie kazdy dobrze wie z 3skibami kvernelanda ja oralem na sredniej na wiosne to na 3 szedl ale dobrze plug byl ustawiony na ciezych ziemiach idzie na 2 ale jak dla mnie jest to nie oplacalne 3skibami skoro moze isc z 4skibami 1,20m 2szosowa ,1,40m 5 polowa

 

2 szosową to ja śmigam z 3 skibami i jak trochę mokro albo ziemia cięższa to trzeba pług podnosić bo staje. 4 to po pierwsze by bujało na dołkach bo jest dalej odsunięta a po drugie jeśli nawet by złapał na te max 10 cm na lekkiej ziemi to po roku silnik na złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinmf255    8

Według mnie wszystko zależy od stanu maszyny no i przede wszystkim od ziemi ;) ja gorąco polecam mf 255 i silnik 3p, W moim były tylko kilka lat temu wymienione pierścienie, co prawda przy orce weźmie trochę oleju (przy podorywce niewiele co dowałem a przy głebokiej na wiosne nic ;) ) ale cały czas pracuje jak powinien, słyszałem że z tymi silnikami sie nic poważnego nie dzieje do puki się ich nie zacznie naprawiać, Fakt czuć troche rożnice w reakcji na gaz w stosunku do mf mojego wujka, ktory 3 lata temu robił kapitalke w serwisie perkinsa, W mojej okolicy kilkakrotnie widziałem jak orali 360 4 skibami bez większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562
W mojej okolicy kilkakrotnie widziałem jak orali 360 4 skibami bez większych problemów

 

Jeszcze trzeba umieć rozróżnić orkę od podorywki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinmf255    8

Jeszcze trzeba umieć rozróżnić orkę od podorywki...

 

Rozróżniam orke od podorywki ;) pewien gospodarz w mojej okolicy orał zestawem c-360 i 4 skiby przez dobre 20 lat, ale z rok temu kupił większy ciągnik wiec już filmu na potwierdzenie moich słów nie nagram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@marcinmf255 Chyba się domyślam o co chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj