mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

@kar0711 Powiem tak, najlepiej by było jak byś pojeździł chwilę zetorem i chwile mf-em i w tedy zobaczył byś który ma lepszy komfort i którym ci się lepiej jeździ bo sądzę że obydwa są bardzo wzrotne tylko mf mniej pali a zetor troszkę więcej ale silnik 3 cylindrowy zakładany do zetora też należy do oszczędnych. Na pewno na komforcie zyskasz biorąc zetora bo ma ogrzewana kabinę, radio, podłoga itp. W mf jest dośc głośno i mf się nie nadaje do pługa 3 skibowego a jeśli nawet to bardzo wolno musi jechac. Biorąc zetora możesz myślec przyszłościowo bo nawet targac głupią przyczepę ze zbożem do skupu wole jechac zetorem bo na pewno lepiej się prowadzi niż mf. Jeździłem zetorem i jeździłem mf i lepiej mi się jeździło zetorem. Wiadomo za 20 tyś cudów nie kupisz ale kupisz podmalujesz i będzie jak nowy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

farba naprawia wszystko :) za 20 tys nie kupisz mf255 ani zetorka 5211 do jazdy, jedynie do remontu, przez ostatnie 2 tygodnie troszke sie napatrzylem na te ciagniki i szkoda tylko czasu za nimi jezdzic, 30tys to znajdziesz ladnego mf i ladnego zetorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zetor 5320 spalanie od 5 do 7 l nawet poniżej 5 litrów tez się uda pewnie zejść tylko ze ma 62.5 KM i robota idzie wiec 5211 pewnie 1 litr więcej spali od ursusa 3512 czy tam MF 255 No w ciężkiej pracy to możne więcej ale nie oszukujmy ursus 3512 słabo sobie radzi w 3 skibowym pługu a dobrych glebach a zetor 5211 idzie jak przecinak :) włączcie sobie YouTube 20 000 trochę mało chyba na zadbany egzemplarz zetora no ze okazja ale takie to rzadko się zdarzają :) Jak chcesz sobie pracować i słuchać radia np podczas orki mieć ciepło to kup zetora a jak chcesz trochę zaoszczędzić ten 1 litr paliwa w lekkich pracach i lubisz czas spędzać w polu to kup 3512 lub KONIA :)

 

Tutaj występuje zetor 5340 wiec to trochę inna bajka ale powiedzmy taka ciekawostka zobaczcie cały film i wyciągnijcie wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Łącze temat bo ten wydaje mi się bardziej odpowiedni.

Kazdy mówi że zetor więcej spali, ale nikt nie wspomniał że zetor bije na głowę mf pod względem uciągu, czy np lepszym podnośnikiem...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

mf tez ma dobry podnosnik, wystarczajacy do potrzeb tego ciagnika. Litr oszczednosci to w ciezkiej pracy a w lekkiej to wiecej, zreszta jako ciagnik pomocniczy na 16ha to mf wyastarczy, nawet jako glowny by styknal, ale wtedy bym bardziej polecal zetrka

 

mf duzo bardziej zwrotniejszy, taki zwinny ciagnik

kiedys posiadalem mf235 i jesli chodzi o siewnik, rozsiewacz prace w miedzyrzedziach to zetor odpada na starcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

naprawde ten mf taki zwrotny jest? Przecież 5211 stawia koła w poprzek w miejscu zawraca prawie że śmiem stwierdzić że 330 i T25 to zwrotnością bije B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

smialo napisze ze mf235 i mf 255 jest duzo bardziej zwrotny od t25 (ktorego obecie posiadam), c-330, zetorka5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze zaznaczam ten litr właśnie to w lekkiej pracy bo w ciężkiej to zetor będzie bardziej ekonomiczny np massej załóżmy spali 4 litry a zetor 6 tylko ze ja w w ciągu godziny więcej zaorze i bierzmy pod uwagę jednakowa głębokość orki a nie tylko ciągnąc sobie plug i cieszyć się ze orze na 3 skiby ! Ja tez chciałem kupic c 360 3p lub masseya 255 do zetora 5320 do lekkich prac bo to najlepsze zestawienie miec dwa te ciagniki ale skonczylo sie jak zawsze na planach :) w domu cieżko przekonac ze sa potrzebne 2 ciagniki mam coprawda c 360 ale nikt jej nie uzywa bo pali tyle co zetor wiec nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Łącze temat bo ten wydaje mi się bardziej odpowiedni.

Kazdy mówi że zetor więcej spali, ale nikt nie wspomniał że zetor bije na głowę mf pod względem uciągu, czy np lepszym podnośnikiem...

Zetor bije MF praktycznie pod każdym względem ;)

- Komfort - Czy MF miał szczelną tapicerowaną kabinę z radiem, ogrzewaniem i wentylacją?

- liczba biegów Zetor 10/2 (opcjonalne w tej serii była 10/10 lub 20/4) a MF skromne 8/2,

Trwałośc - znajomy ma 3320 a jego szwagier 3512 Zetor ma już ponad 6000mth a Ursus niedotrwał 5000mth i musiał miec robiny silnik (może te starsze z oznaczeniem 255 nakręcą więcej mth)

- Moc (uciąg oraz WOM) sprawdzane na tych w/w modelach :P

 

Wracając do tematu do 20 000zł poszukaj lepiej 5011 bo 5211 kupisz w opłakanym stanie :P

 

http://otomoto.pl/zetor-5011-sprowadzony-A79117.html

http://otomoto.pl/zetor-5011-5211-5245-6011-6211-A79927.html

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

6000mth to standard, i w zasadzie każdy ciągnik średniej klasy wytrzymuje bez remontu. Jak będzie 10tys mth to wtedy można coś porównywać.

 

poza tym MF 255 jest moim zdaniem tak samo, a może i bardziej długowieczny od nieśmiertelnej serii 52/72xx, jeśli mowa o motorach i napędzie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

czyli Ursusa stawiasz o klasę niżej bo nie przetrwał 5000mth :P

niestety nieznam nikogo kto by nakręcił 10 000mth takim Zetorem najwięcej jak narazie ma mój wujek bo ponad 7600mth bez remontu ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupując Ciągnik zetora 5320 classic dostajesz instrukcje ze ciągnik wytrzyma 6000 mth w dobrym stanie Ja mam 5500 mth i już słychać powoli ze się będzie kończył :( głośniej skrzynia chodzi tzn troszkę wyje dymka zaczyna puszczać ale tez może już coś wtryskami bo nic nie było robione ale moc nadal ma i tylko małe dolewki oleju jak było by wszystko na czas wymieniane to może jeszcze dłużej by pochodził Wiec 6000 spokojnie przelata ten ciągnik w bdb stanie tak jak producent podaje !!! serie 7211 były na pewno mocniejsze ale to już nie wróci teraz Jak się poczyta opinie o ciągnikach new Holland to ręce opadają ale to chyba specjalna polityka producentów !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W którym miejcu w instrukcji to jest napisane?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego Bym musiał poszukać cała przeczytałem od deski do deski kiedyś nie miałem co robić i było podane 6000 mth korzystne eksportowanie ciągnika do tego przebiegu Ja mam taka zielona instrukcje ciągnik jest z 2000 roku ma metalowa jeszcze maskę a błotnik tylne plastikowe te czarne to jest z tych ostaniach modeli

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Zetor 5211 jest lepszy , nie pali jak smok jak niektórzy twierdzą , przy prasie wygrywa z mf 255 bo ma 100obr. C-360 jak ma 16,9-28 to ma uciąg w kosmos . 3 cylindrowy nie ma polotu do 4cylindrowego . Może coś z wom i hydraulika ma słabiej . Porównajcie sobie 4cyl jakiegoś ciągnika 120KM i jakiegoś np. Ursusa 1224 . Może u-1224 ciężej wkręca się na obroty ale pod obciążeniem nie zleci tak z obrotów . Oglądnijcie sobie na yt orkę Kuboty 6700 ma 5 cyl i to widać . Nie spada z obrotów w błocie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj nie wiem zetor 5211 jak na 3 cylindrowego to ma dobry polot, i to raczej lepszy niz C-360.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hmm 5211 ma 47 KM? c-360 ma 52KM?postawić do nich jeszcze starego MTZ-a 50 czy supra 50 tez maja po 50 koni ale w uciagu bardzo sie róznia i w kazdym te konie sa inne a róznia sie pojemnościa wstawić do 360 gary od 5211 to juz duzo sie zmieni siła wzrosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

Bierz zetorka . Też miałem kiedyś c-360 chodził jak złoto i co ważne na piątym biegu nie wył ale jak się nadarzyła okazja na zetora no to kupiłem zetora. I wam powiem że nie żałuję o wiele lepszy komfort i ciężej go utopić (mam tu na myśli przełożenie) w c-360 jak dodałeś gazu w cięższych warunkach od razu siedziałeś na zwolnicach a zetorek pomału przejdzie.. tak że pomimo paru koni różnicy i tak sobie daje radę.. !! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

dociąż porządnie 60 to tez szybko się nie zakopie a w miękkim wpadnie ja i zetor, są zalety i wady + zetora to komfort ale raczej nikt codziennie tym nie jeździ tak jak kierowcy tirów tirami, i tez nikt nie kupi sobie tak małego ciągnika na 20 ha jako główny nie te czasy już, jak ktoś ma kase to niech kupuje zetora a jesli chce kupić tanio to 60 - 4 gary tez bedzie dobra moze uda sie kupic z jakąs luks kabinką i nie bedzie zle. kiedys to by sie o supry pozabijali a teraz nawet jako zabytek nie daja tylko na złom, a traz co leprze heh tu w roli głownej jest kasa i nic wiecej za komfort sie płaci jak i za jakośc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

MF 255 i Zetor 5211 ma być ciągnikiem pomocniczym (opryski, nawozy, bronowanie itp.), a do orki to MTZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

no jak do takich prac to tylko MF255, a mocy to Ci spokojnie wystarczy, w takich pracach to ten Mf duzo,duzoo mniej spali od zetora,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj