mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

UrsusCzesio    310

Też prawda znajomy kupił sobie rolującą fiat agri i ursus niestety sobie słabiutko radził chmura dymu i po hektarze sprzegło poszło. Kupił MTZ 50 za 5 tyś i śmiga jak głupi


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kolega ma Z-569/1, niby zapotrzebowanie mocy 69km a daje radę. Widziałem film jak robił. Obroty 2000-2200, przy dobijaniu czarno nad kabina. Tyle że po 4 sezonach silnik do remontu. Chociaż ogólnie ja tez uznaje że C-360 za słaba na rolkę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechanik17    0

Ja osobiscie mam c-360 i nie zaminil bym nigdy w zyciu za mf255 lub 3p a co do spalania zetora to lepiej stracic troche paliwa niz po calym dniu pracy nie moc wyjsc z ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

c-360 lepszy bo polski a perkis troche słabszy jest i bardziej awaryjny

Edytowano przez paskalstudio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

c-360 lepszy bo polski a perkis troche słabszy jest i bardziej awaryjny

 

Argumenty na poziomie :P

Dobre bo polskie, prawie jak reklama kiełbasy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Polskie to są odobre: wyroby spożywcze, wódka, kobitki. A technika gorzej :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechanik17    0

najlepsze polskie to jest piwo ale akurat tak jest ze perkinsy w 60tce szybciej sie psuja niz zwykly oryginalny a 13 tys mth to chyba zaden ciagnik bez awari nie przejdzie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te 13tyś to rzecz jasna o samym silniku i że po tych 13 robiłem kapitalke tj szlif nowe tuleje tłoki itp uszczelke pod głowicą dmuchneło jak dobrze pamietam 4 razy, skrzynia biegów robiona po ok 7tyś ,,a z kolei jak juz predzej pisałem w drugim 3p którego kupiłem z dobrych rąk po niespełna 4tyś pękł mi wał jak go rozebrałem okazało się że był już szlifowany kwestia na jaki się ciągnik trafiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

W moich poszukiwaniach znalazłem 4 ciągniki do 60KM -dodam ciekawych ciągników

są to (oczywiście mówie o ciągnikach do 30tys zł) :

ZETOR 5211 (47KM lub 51KM) kosztuje ok. 27 tys. zł

C-360 (52KM) kosztuje około 15 tys, zł

MF 255 (47KM) kosztuje ok. 25 tys.

C- 360 3p 20tys zł - 20 tys zł.

 

Poszukuje ciągnika do prac lekkich tak jak prasa kostkująca, kosiarka rotacyjna, przyczepa. Na ten ciągnik będe mógł wydać max 30tys zł. który z powyższych byście wybrali i dlaczego?

 

 

 

Do takich prac jak ty wymieniłeś to doskonale u mnie sprawuje sie C-360 3P i URSUS 3512. mało palą i przynajmniej u mnie są bezawaryjne (ale jak to mówią jak dbasz tak masz) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ludzie sam bezawaryjność to nie wszystko a co z komfortem i ergonomią pracy operatora ciągnika? ja osobiście polecam zetora 5211 może nie jest naj oszczendniejszy w spalaniu ale wynagrodzi komfortem i zwrotnością no i co do awaryjności to ciągnik jest ok. sam miałem 7211 i wiem. służył jako główny i wykonywał 90% prac w gospodarstwie na 1,2,3kl. ziemi przez 20lat

Edytowano przez ENDURAK91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zablot    0

Ja mam 2 XXX C- 360 3p

Spisują sie one bez zarzutów. Nic sie poważniejszego nie stało. Jest to ciagnik praktycznie bezawaryjny "jak dbasz tak masz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

 Ja osobiscie posiadam mf 255 , c360 i 2 inne  i zalezy do czego uzywam ciagnik, jak do orki to tylko mf o wiele lepiej idzie od 60 a ziemie ciezke bo Żuławy Wiślane, no i mniej spali, w 60 szybko siada blokada a w mf nie ma mowy o tym wiele zeczy by mozna porownywac, np 60 wole do podlewania bo z biegow mozna zalaczyc wom i na malych obrotach silnika wom lata jak glup...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34
Napisano (edytowany)

5211 najlepszy :)

Edytowano przez milanreal1
bez uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Witam znowu ale ja za to nie rozumie odpowiedzi typu "5211 najlepszy " jak juz bierze sie udzial w rozmowie to moim zdaniem trzeba uzasadnic swoja odpowiec, rowniez dobrze ja moglbym powiedziec ze mf 255 jest najlepszy czy c360 bez uzasadniania... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja bym polecał mf 255 ponieważ mam go i pracuje codzień w wozie paszowym sano 12m/3 pracował 4 lata bez awarii w wozie i dalej sobie radzi nakręcone ma około 18 000 mtg powiem tak na gospodarstwo w którym będzie się zarzynać 255 to lepiej go niebrać tylko zetora 5211 ponieważ to były wytrzymałe ciągniki wadą jest tylko spalanie w tych zetorach nie chce nikogo obrażać ale ładnie sobie ciągnie :blink:,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorx    0

 Ja osobiscie posiadam mf 255 , c360 i 2 inne  i zalezy do czego uzywam ciagnik, jak do orki to tylko mf o wiele lepiej idzie od 60 a ziemie ciezke bo Żuławy Wiślane, no i mniej spali, w 60 szybko siada blokada a w mf nie ma mowy o tym wiele zeczy by mozna porownywac, np 60 wole do podlewania bo z biegow mozna zalaczyc wom i na malych obrotach silnika wom lata jak glup...

 

Ja posiadam ursusa 3512 c 360 i zetora 7211 i w gebokiej orce to ursus 3512 radzi sobie najgorzej z tej calej trojki.Nie raz bywalo ze na buraczysku po kombajnie w glebokiej orce z dwoma skibami 3512 wogle sobie nie radzil,tylko mielil kolem a c 360 tez lekko nie mial ale dawal rade,a orka robiona byla na 30 cm z miarka w reku. Spalanie wychodzilo wtedy okolo 6l na godzine i wcale nie bylo mniejsze jak w c 360.

Gleboka orke wykonuje na 30-32cm z miarka w reku zetorem 7211 na 3x30 i c 360 na 2x30 a 3512 do takiej orki sie nie nadaje. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axosxtreme    0

Ja również bym polecał 255 bo mało pali i dobrze się sprawuje z womem. Ale zetor ma chyba lepszy uciąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:lol: MF 255 jeżeli chodzi o spalanie w lekkich pracach jest po prostu rewelacyjny ale gdy go wezmę do prac cięższych to pali tak samo jak każdy inny, a uciąg na glebach piaszczystych czyt. miękkich jest poniżej średniej czyli słaby C-360 na glebach słabszych lepiej sobie radzi. Nie sugeruj się spalaniem to jest odczucie subiektywne każdego użytkownika ciągnika każdej marki i zależy od wielu czynników między innymi: stan silnika czystość układu paliwowego, czy opory narzędzia w glebie. :o


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Witam znowu odnośnie mf 255 ja ostatnio zregenerowałem pompę wtryskowa i powie ze lepiej radzi sobie od 60, a odnośnie uciągu to zależny jaki teren munie na żuławach przyczepę pełna zboża 6t prędzej wyciągnie jak 60 a wiadomo jakie ma mf opony a 60. A jak sie chce to idzie już znałeś mf z oponami od 60 nawęd seryjnie wychodziły ale juz ursusy 3512 chyba, a odnośnie spalania to wiadomo jak dostanie w du. .e to tez spali mi np. przy sieczkarni do kukurydzy potrafil spalic caly zbiornik tak na 8-10 godzin pracy nom stop. a przy letniej pracy to z zbiornika to nie ubywa za szybko, nawet przy orce mf za dużo nie pali a 60 spali i nie zaora tyle co mf. tak jes bynajmniej umnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1606    0

Witam, powiedzcie Panowie co wybrać do tura,ale i do prac polowych ? C-360,Zetora 5011,czy może MF 255 ?

C-360 i chyba MF mają sztywne przody,a jak sprawi się Zetorek z miękkim ? Z tego co wiem,to za MF stoi małe

zużycie paliwa,ale za to są bardzo drogie cenowo w porównaniu do C-360 i Zetorka.

Pozdrawiam.Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj