mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

Bizonlove    1

Brak komfortu w c 360 to jaki problem dzwonisz zamawiasz kabinę od naglaka wybierasz co chcesz zakładasz i jest komfort podłogę możesz wyciszyć , traktor pomalujesz porządnie i wygląda jak nowy części można kupić nowe pozakładać np kierownica , wspomaganie też można zrobić, pompe możesz kupić nową zetorowska za 230 zł wydajność 33 litry minuta,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Milanreal, To fakt, C-360 ma lepszą skrzynię. Nieraz MF'a jest ciężko bujnąć w pługu do tych 2000 rpm, bo potem z nim zapier...

Do tura MF się nienadaje, za delikatny przód i za mały wydatek pompy hydraulicznej, ale to wcześniej rozkminiliśmy :)

 

Mój ma koła od C-360, jak będę miał troszkę więcej kasy to poszukam sobie obciążników na tył ale raczej nowego typu ;[

 

Bizonlove, ale takich rzeczy jak hamulce to nie poprawisz bo jednak to jest awaryjna część C-360, zwłaszcza ręczny i spadające pasy. Tato w MF'ie raz podciągnął hamulce od nowości, a tak to są bezobsługowe :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Z tymi biegami to tylko pozory, wystarczy porównać tabele prędkości.

C 360 ma więcej wolnych biegów, od prędkości 5km/h MF 255 dysponuje 4 biegami, C 360 3 biegami. Po za tym wsteczny bieg w C 360 jest stanowczo za wolny, i do tego jak dodamy gazu na wstecznym to można ogłuchnąć a traktor dalej się wlecze, w MF mamy wolny i szybki wsteczny, w C 360 mamy wolny i wolniejszy wsteczny.

Różnica 0,5-1 litr przy spalaniu 3 litrów to moim zdaniem znacząca różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A pomyśl o TURze. W MF wsteczny za szybki lub za wolny. W C-360 wsteczny jest bardziej odpowiedni. I C-360 dysponuje 5 biegami do przodu i wstecznym powyżej 5km/h ;[


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Wiele doświadczenia nie mam z 60 ale za to mam u3512 (odpowiednik mf255) i mogę trochę coś powiedzieć. Woziliśmy piach na utwardzenie podwórza: jeden zestaw to u3512 i ruska przyczepa (ci co ja maja to wiedzą jaka jest ciężka, pogłoski chodzą że to przez łożyska w kołach) drugi zestaw to c360 i autosan. 3512 woził łyżkę więcej od 60 a po wjechaniu na piach nie miał problemu z uciągiem tej że przyczepy na drugi koniec podwórza, a 60 ledwo do połowy dojechała mimo że w tej przyczepie są szerokie opony. Druga rzecz tu na korzyść c360 mimo że nie dała rady dociągnąć przyczepy na drugi koniec to jednak ma siłę (kręciła kołami aż po sam most i nawet nie przygasła) za to u3512 jak już mocno grzebie to i z obrotów spada (aby spadło poniżej 1500 to już nie ma szans wejścia spowrotem na wyższe). Po trzecie zwrot jednego i drugiego to wielka różnica na niekorzyść 60

 

Po za tym 3512 ma sto razy lepszą hydraulikę niż 60 jeżeli koś twierdzi inaczej to chyba jest i..... Po drugie skrzynia też lepsza niż w 60

Podsumowując lepszy jest 3512 (mf255) a to dlatego że:

-zwrotniejszy

-lepsza hydraulika

-lepsza skrzynia

-spalanie: przy lekkich pracach spali mniej od 60

Wady:

-lekki przód (dla mnie to zaleta)

-trzy cylindry jednak przenoszą tą wibracje (cztero jest bardziej stabilniejszy)

- w pługu spali tyle samo co 60 choć ma mniej cylindrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
Różnica 0,5-1 litr przy spalaniu 3 litrów to moim zdaniem znacząca różnica.

Oczywiście, przecież ile się mth rocznie robi, jak się zsumuje to ładna beczka ropy zaoszczędzonej by się zebrała ;[

 

Powracając do skrzyni biegów MF'a . Do orki 1 jest za szybka, a 4 terenowa za wolna, na 1 ma za ciężko z pługiem przy głębokiej orce.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jedynka za szybka :) (niewiele różni się od 4 ;[ ) ja jak orałem jeszcze nim to nie było problemów a ziemie mam gliniaste przy obrotach 1800-1900. Podorywki robiło się na 2 (standardowo pług 3 skibowy). Jak dla mnie skrzynia ok dobrze dobrane przełożenia, szybki wsteczny brak tylko synchronizacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@macin87 3512 ma wzmocniona hydraulikę w porównaniu z mf255.

Tak kupie mf255 i te "oszczędności" w paliwie wrócą mi się za 20 lat ;[


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Chodzi mi o to ,że zaraz po wpuszczeniu pługa 3 skibowego w ziemię ciężko jest wydusić te 1900-2000 rpm bo potem to lajtowo z nim współpracuje.

 

Jedynka za szybka :) (niewiele różni się od 4 ;[ )

1H ok 9km/h

4L ok 6km/h

Jak dla mnie to spora różnica


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Wiele doświadczenia nie mam z 60 ale za to mam u3512 (odpowiednik mf255) i mogę trochę coś powiedzieć. Woziliśmy piach na utwardzenie podwórza: jeden zestaw to u3512 i ruska przyczepa (ci co ja maja to wiedzą jaka jest ciężka, pogłoski chodzą że to przez łożyska w kołach) drugi zestaw to c360 i autosan. 3512 woził łyżkę więcej od 60 a po wjechaniu na piach nie miał problemu z uciągiem tej że przyczepy na drugi koniec podwórza, a 60 ledwo do połowy dojechała mimo że w tej przyczepie są szerokie opony. Druga rzecz tu na korzyść c360 mimo że nie dała rady dociągnąć przyczepy na drugi koniec to jednak ma siłę (kręciła kołami aż po sam most i nawet nie przygasła) za to u3512 jak już mocno grzebie to i z obrotów spada (aby spadło poniżej 1500 to już nie ma szans wejścia spowrotem na wyższe). Po trzecie zwrot jednego i drugiego to wielka różnica na niekorzyść 60

 

Po za tym 3512 ma sto razy lepszą hydraulikę niż 60 jeżeli koś twierdzi inaczej to chyba jest i..... Po drugie skrzynia też lepsza niż w 60

Podsumowując lepszy jest 3512 (mf255) a to dlatego że:

-zwrotniejszy

-lepsza hydraulika

-lepsza skrzynia

-spalanie: przy lekkich pracach spali mniej od 60

Wady:

-lekki przód (dla mnie to zaleta)

-trzy cylindry jednak przenoszą tą wibracje (cztero jest bardziej stabilniejszy)

- w pługu spali tyle samo co 60 choć ma mniej cylindrów

 

 

Koła szerokie tzn. są małe a to wiadomo że małe koła mają sie ciężej toczyć.

Po 2 co wy sie czepiacie hydrauliki w c-360 ?? Chyba dobrą c-360 nie jeździliście bo w moich hydraulika działa b. dobrze, opryskiwacz 400l. zapełniony, całość waży ponad 500kg. i podnosi na małych obrotach,

W c-360 z turem mam pompę zetorowską o wydajności 33 l/min nie wiem czy mf 255 tyle ma...

Na zwrotność c-360 też nie narzekam

 

Niby dlaczego w mf lepsza skrzynia ? przecież nawet właściciel mf pisze że jeden bieg za wolny a drugi za szybki... wsteczny do tura jest zdecydowanie za szybki..

w c-360 jest w miare dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mf255 w oryginale pompę hydrauliczna miały 17l/min czyli nawet mniej niż oryginalnie C-360. Za to 3512 miały już 26l/min i udźwig zwiększony z 1 tony do 1330kg.

Zwrotność C-360 jest dobra na osi płaskiej, na okrągłej jak w 55 czy 4011 zwrotność jest niższa, mam taka i czasami to przeszkadza ale za to miękki przód.

Ale tak ogólnie to i tak zwrotność w mf wypada lepiej, w końcu 3 cylindry nie zajmują tyle co 4.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Opryskiwacz 400l ;[ ty nie wiesz co ja próbowałem dźwigać 3512 (ciekawe co by 60 zrobiła z gruberem 3512 dźwiga bez gazu a jak kiedyś chcieliśmy przestawić nim agregat u-s to z podniesieniem ramion do góry nie miał problemu tylko zamiast agregatu to przód się od razu podniósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Może i tak, ale z tego co pamiętam w swoich Cudownych C-360 wymieniałeś pompy hydrauliki. ;[

W moim MF'ie nic nie było przy hydraulice robione i balika na długim nośniku bel dźwiga na biegu jałowym z palcem w ...:)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A co powiesz na wycinak szczękowy ?? waga samego prawie 500kg. (dokładnie chyba 450kg.) + jeszcze kiszonka to jest prawie ~1t. i dzwiga tak samo jak ten opryskiwacz, bez obciążenia nie daje sie w ogóle jeździć...

C-360 jeździ z nim już parenasćie lat, ciekawe jak by przy nim wyglądał mf, a c-360 przy wyrywaniu też nieźle dostaje po d*pie

 

@samczyk gdyby twój mf dostawał tak po d*pie w tym wycinaku co moja c-360 to też byś pompy wymieniał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kiedyś na youtube widziałem film jak któryś z userów af woził kiszonkę wycinarka to przód ciągle w górze. Wuj ma taki sam wycinak i C-355 takich problemów ze sterownością nie ma...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

piszecie ze 360 ma na 3 biegu 10km/h a na 2biegu 7km/h ale załozyc mu 16,9-28 na tył i do głębokiej orki drugi bieg jak znalazł i uciąg się zwiekszy a napewno silnik nie dostanie po d*pie u nas 355 długi czas miała 16,9 i nic się nie rozleciało tak jak niektórzy mówią ze most dostaje po d*pie to bajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Do tura MF się nienadaje, za delikatny przód ...

Oj nie, przednia oś ma akurat większą nośność niż w C360

 

Co do przełożeń to w MF jest dziura między 4L a 1H, i to w zasadzie główna wada tej skrzyni bo następne biegi są o wiele lepiej rozłożone niż w C360 i 5211, były już podane w tym temacie przełożenia i prędkości, wszystko było wyjaśnione, więc temat przełożeń uważam że można zamknąć.

 

Szybki wsteczny w MF jest zaletą w turze przy zwózce bel, a w ciaśniejszych pracach to chyba tylko kwestia wprawy, sam subiektywnie nie widzę w tym problemu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

No ale nie każdy zakłada tura na te ciagniki. A jeśli chodzi o podnośnik to jako użytkownik C 360 z smutkiem stwierdzam że mimo wzmocnionej pompy i wymiany niemal całej "góry" przy podnośniku to jestem bardzo zawiedziony. Zapinam opryskiwacz HEROS 800L i przy 400-450l jeszcze da się nim spokojnie manewrować to jak wleje te 550-600l już daleko nie pojadę, gdzie Ursus 3512 z takim samym opryskiwaczem zalanym 700l był względnie sterowny więc C 360 ma żle rozłożoną masę, nie wspomnę że pompa w C 360 musi niestety chodzić cały czas( chociaż zaraz po "usprawnieniu" podnośnika przez 1,5 miesiaca był względny spokój) bo opryskiwacz opada :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Brak komfortu w c 360 to jaki problem dzwonisz zamawiasz kabinę od naglaka wybierasz co chcesz zakładasz i jest komfort podłogę możesz wyciszyć , traktor pomalujesz porządnie i wygląda jak nowy części można kupić nowe pozakładać np kierownica , wspomaganie też można zrobić, pompe możesz kupić nową zetorowska za 230 zł wydajność 33 litry minuta,

 

Nawet użytkownik C 360 twierdzi że trzeba w to zinwestować troche grosza by do czegoś się nadawało ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co niesie za sobą koszty... do tego spalanie i awaryjność. Czyli kupujesz złoma, ładujesz kasę no i masz podrasowany złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

haha złom ;[ Sam pewnie masz nie lepszy :)

 

P.S niby w co trzeba zainwestować ? W pompę ? przecież wiadomo że się zużywa

Kabinę tak samo musisz do mf 255 kupować...

W mf nie ma tak samo komfortu jak w c-360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mam MF255 i wymieniana była tylko tarcza sprzęgłowa. 6000 mth ma:) Miałem c360 3P i nie zamienię się ;[ MF na mój areał 16h ornego i 10łąki wystarczy, do tego c330.

Pisałem o sytuacji: jeden ciągnik i 15hektarów. MF jest w sam raz:) Bo w orce sobie poradzi a w lekkim sprzęcie mało spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj