mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

masato    1

Prasa fajna sprawa, ale może my jesteśmy bardziej staroświeccy, wolimy ściągacze do takich sprawa. Chociażby dlatego, że czuć czy ciężko idzie, czy coś czasem nie poszło nie tak. Ma się jako taką kontrolę nad tym co się robi.

Podobnie postępujemy też przy trybach od skrzyń biegów np ZF. Lepszy ściągacz bo widać co się dzieje. Na prasie to łup...a kamienie, łożyska itd mogą być już wszędzie.

 

Robiłeś kiedyś pompę w 3p? rozbierałeś ją? Bo jestem ciekaw, może jest tu jakiś pompiarz na forum, który chce się podzielić wiadomościami ze mną.

 

Mówię oczywiście o prasie hydraulicznej.

 

Hms a jaki macie zakres działalności? Skrzynie od samochodów ciężarowych też robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Co do pompy to się nie znam na tym bo ja jej nie robiłem ale najmowałem gościa który mi w C-360 nową wstawił w jakieś 4-5 godzin w tym doliczam pół godziny a może i godzinę na dojazd do sklepu po pompę ;)

 

A co do tego co wybrać to też bym się was poradził ;p Otóż mam C-360 tylko marnieje w oczach widać, że chyba siądzie niedługo i chcemy kupić jakiś zastępczy albo jako pomocny do tura żeby był dodatkowy i jak 60 siądzie to żeby pociągnął jej maszyny. :)

Wujo ma MF 255 i sobie chwali kupił teraz C-360 ale wraz woli MF ale to już kwestia przyzwyczajenia. :) Ja osobiście myślę nad 3P ale nie wiem czy to dobry wybór. Niby podobny do 60 i wgl to będzie gites ale czy MF nie będzie lepszy do tura i do lżejszych prac? Podobno mniej spali. A teraz pytanko jak jest z hydrauliką w tych dwóch ciągnikach. Mam 60 no i wiem że ta hydraulika nie jest zbyt dobra bo jest jeden przełącznik więc sam nie wiem jakby wyglądała praca z turem i przyczepą wywrotką. ;o A jak jest w MF bo już dokładnie nie pamiętam. On ma chyba więcej wyjść ale pewien nie jestem i ma chyba dwie wajchy. :) No i jak jest z przepływem który ma większy wydatek pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

3P i MF 255 spali tyle samo, bo te same silniki. Co do pompy to możesz do c-360 wstawić pompe od zetora i podkręcić zawór wtedy udźwig będzie na 100% większy niż w MF

Orginał pompa i większe ciśnienie http://www.youtube.com/watch?v=7KiLKJmAQEY

Worki nawozu 500kg. podnosi spokojnie ;)

A i c-360 jest lepsza do tura bo mf jest troche lżejszy i ma za szybki wsteczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

MF 255 i tur:

 

 

Jak widać na filmiku w terenie nieźle sobie radzi, tylko do tego ciągnika to tura bym nie założył. Zwróćcie uwagę jak powoli ponosi, masakra dry.gif


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To tura to lepszy 3P.Można pompę założyć z zetora i ma 32 litry. 360 ma 20 a MF255 ma 15 czyli duże różnice.No i 3P ma więcej biegów i w polu lepiej dobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

17dm3/min według katalogu MF 255. Na konedacie też pisze, że 17 dla Ursusa 3512. Także coś Ci się pomieszało, 4512 ma 26l/min wink.gif


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

3512 miał wydatek pompy 26.2 l/min, możliwe że nie od początku produkcji ale miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale MF255 miał mniejszy udźwig podnośnika to może i pompę miał słabsza. Ja słyszałem ze MF255 w standardzie miał 17l/min


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Tak ma 17l/min, a max. wydatek hydrauliki zewnętrznej to 16l/min sprawdziłem w katalogach, papierowej i pdf.

Udźwig MF'a 1080kg, a 3512 1330kg.

 

Też nie ma regulacji ciśnieniowej, a 3512 ma. wink.gif


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6610    0

Na twoim miejscu wybierał bym między ursusem c360 3p(bo sam takiego posiadam i jestem bardzo zadowolony), lub mf 255 bo kolega posiada i bardzo go chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

nie blynął nie blysnął tylko nie wierze w 5 l/mth w C360 przy max obciążeniu ;) Tych papajów kolo mnie w brud i nikomu w orce czy jakims kultywatorze poniżej 7-8 mth nie schodzi, to moze w siewniku albo jak z cyklopem chodzi :D

A to z tym dolaniem oleju nie jest wzięte z kosmosu....


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tak samo prawdziwe dolewanie oleju jak spalanie na max obciążeniu powyżej 5 litrów, to bajka i to bajka,

chociaż spalanie jest możliwe do uzyskania ale nie oszukujmy się nie na max obciążeniu , nam 60(355) mieściła się w 5 spokojnie, ale na max nie chodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

no Twoja C360 nie chodzila na max obciążeniu, ale C360 na których mialem okazje jeździć byly eksploatowane ostro (duze obciazenia) także może silniki troche już zjechane i tak jak pisalem C360 + pług UG 3x30= 7l/mth. To że spali 5 a może i poniżej tego to tak jak pisalem, może w bronach, nawet cięzszych ale nie na max obciązeniu, a jak @milanreal napisal ze na max obiazeniu mu pali 5 to ciezko w to uwierzyc (no moze gdyby to był 3P chodz i tak wbrew pozorom w ciezkiej robocie nie spalaja malo, no i zalezy jak ktos interpretuje ze ciagnik ma ciezko.. ;))

 

Bylem z kuzynem w lesie ze 3 tygodnie temu, przyjechal 3P, ciagnik pochodzil z godzine (male obciazenie) i co? i 2 litry oleju do silnika trzeba bylo dolac... A to 5 napisalem tak troche jako ironie/aluzje :)

Ale takie cos swiadczy tylko o niedbalstwie lecz jest mozliwe :0 pozdrawiam :D


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no nasza 60 chodziła głównie w turze i w pracach z tym związanych czyli transport bel czyli z ładunkiem ok 12 ton, a bron nie widziała, a 3p mieścił się nam w 3-4l/mth i to w prasie belującej a w niej dostawał ostro po tyłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syfon    0

ja mam c360 3p i jest dobra maszyna różni się do c360 tylko mocą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba oleju...

Wierz lub nie ale tak jest... 5l/h w ciężkiej pracy. Pisze o godz zegarowej jakbyś nie zauważył. A w lekkich pracach to nawet poniżej 3l/h schodzi. A oleju no cóż po sianokosach trochę ubyło. Ale w kosiarce nie był oszczędzany, jak równo na łące to 4 i jazda, ale w większości to jeździłem na 3 bo jednak na torfie na 4 nie szlo ;) Ale co się dziwić silnik oryginalny(76rok) ok 10tys mtg więc się wysłużył.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Moja po 6 tyś MTH w PGR wysiadła ;) A nie robiła wielce cięzkich robót... Tylko obora i w kolo komina. A teraz na nowym silniku 93' 7500 równe :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No wiesz u mnie ciągnik oszczędniej jest traktowany. Gaz w podłodze można przez tyle lat policzyć na palcach 1 ręki, zresztą max wyciąga 2250obr wiec kosmiczne obroty to nie są :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj