mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

milanreal1    319

Mocy akurat lepszej nie ma bo jest ciut słabszy :o A 60 z kompletem obciążników kabina itd jest prawie 0,5t lżejsza. Oj ursus ściągał od zetora. Ale szkoda że tak mało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

JA MAM RACJE I TYLKO JA

 

ZETOR 5211 MA NAJLEPSZY UCIAG I SIŁE Z TYCH WSZYSTKICH TRAKTORÓW O KTÓRYCH MOWA

 

20% za cały bezsensowny post pisany z włączonym Caps-Lockiem

Edytowano przez wsk125ccm
J.W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

Unas w okolicy jest jeden zetor 5211 i tez chodzi w 2 skibowym pługu co do 60 to mi sie nie widzi ze ma lepszy uciag stawiam ze jest porownywalny zetor wygrywa tylko tym ze ma KOMFORT uciag zalerzy tez od podlorza i w jakim stanie sa opony ile ten zetor wazy tak naprawde ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z kabina i obciążnikami to wazy 3100kg z groszami. Nie pamiętam dokładnie. A C-360 z obciążnikami i kabiną waży 2700kg.

@kamil02052 tak bezsensownego postu dawno nie czytałem. Wystarczy troszkę poszukać żeby się przekonać że 5211 niezależnie od roku produkcji ma delikatnie słabszy silnik bo w zakresie 45-47-51km.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
za przeproszeniem gowno prawda panowie :D zetor 5211 miał fabrycznie opony o rozmiarze 13,6-28

u nas w 3p załozył jeden 16,9-28 od zatora i latał jak szalony :D

 

 

A kumpel i kuzn mial 12,4 x 32 oby dwóch.

 

Co z tego że C-360 ma więcej KM niby ale Zetor ma powera lpeszego i uciąg i ratruje go to choc ma 3 garki, ale zrobi spokojnie to co C-360 ale nie jesteś zmęczony


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słuchajcie a jak jest w 5211 z zbijaniem z obrotów? W C-360 trzeba umiejętności żeby go zbić z obrotów. A że chmura dymu to druga sprawa :D A pytam się tak z ciekawości.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

a ty gdzie tu widzisz c330 w temacie czy ja cos nie tak mam ze wzrokiem ??????????? :)

Oj...Przepraszam nie do końca zobaczyłem temat sorki :)

Ale dlaczego zaraz %???


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam między innymi zetora 5211 i U C-355M. Zetor ma sporo lepszy uciąg, jeśli chodzi o moc, to nie do końca zetor jest słabszy. w instrukcji obsługi mojego zetka moc jest bowiem podana na wałku WOMu, a nie na kole zamachowym silnika, więc trzeba uwzględnić straty na skrzyni... Zetor lepiej też sobie radzi z maszynami napędzanymi od WOMu i w pracach pociągowych. Przykładowo zetorem podczas wałowania posiewnego wałem jacek 5,3m. najczęściej jeżdżę biegiem 4, a ursus na czwórce ledwo co się toczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Masz C-355M? Skąd ją wyrwałeś? spotkanie takiego to ciągnika to rzadkość. A co do posta no to chyba C-355M jest sporo szybsza od 5211...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

C-355M jest w naszym gospodarstwie od nowości. Rocznik 1976. Podobno kiedy transport takich ciągników szedł na eksport i w wyrywkowo badanym egzemplarzu wykryto jakąś wadę, wszystkie ciągniki (z serii, transportu czy jakoś tak) kierowane były na rynek krajowy. co do prędkości to zetor jest nieco szybszy od ursusa. Zwolenice i dolny zaczep mam już taki sam jak w c-360, w końcu to już końcówka produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No te ciągniki z 1976 są już takie "pokrecone". U mnie c-360 też jest z tego rocznika no i obciążniki, zaczepy, siedzenie, filtr oleju są takie jak w C-355, a reszta ciągnika nie rożni się od C-360.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymolus    3

ja bym wzioł MF

 

Posty bez uzasadnienia

Edytowano przez robertbara

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosterra    3

Witam:) ja na twoim miejscu wybrałbym Zetorka jesli sobie cenisz komfort pracy ,zetorek zwłaszcza 5211 jest oszczędny poniewaz wiem z własnego doświadczenia iż ma 3 cylindry spali tak jak Ursus c-360 tylko ze wiadoo ze jak sie go zapędzi do cięższej roboty to musi swoje wypic.Dodam jeszcze ze mam własnie takiego 5211 z turem oto filmy z jego pracy:

jak bys cciał jakies dodatkowe info to pisz na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

c-360 niew iele sie rozni od c-355 to jest tak jak c-328 i c-330 niby to samo a jednak inne bo sie roni troche przelozeniem na skrzni biegow

nie wydaje mi się aby zetor 5211 był mocniejszy od c-360 jeszcze nie widziałem aby ktoś orał pługami trojkami takim zetorem większość rolników wybiera mniejsza opcje zwłaszcza w górzystym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursek    0

witam mam okazje kupić ursusa c 360 z 1977r z pługami i bronami ma od nowości zrobione 1500mth i jest do malowania cena 6500zł niewiem czy mi sie opłaca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

1500mth? To chyba nie jest możliwe... Coś mała cena również...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursek    0

Możliwe sąsiad gdy ja kupił wyjechał na 15 lat zagranice i stała od czasu do czasu ja przepalił ma około 1 ha pola ale do wymiany są opony i niektóre uszczelki niewiem czy ja brać czy nie poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosterra    3

Kolego rzaremba rzeczywiscie zetor ma mniej koni niż c 360 zetor jak się nie myle ma 51km (akurat mój)a c 360 chyba 55km cos w tych granicach ale zetor ma przełożenie inne wiem ze swojego doswiadczenia bo miałem na początku c 360 i c360 nie szła mi w "trójce" tylko w 2 skibowym a zetor teraz pług"trójka"i tak samo bieg 3 i idzie bezproblemowo i nie czuje sie w nim czy jest twardy teren czy miękki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Jeżeli już coś to 5211 lub c-360 , bo to jedne z twartszych ciągników 5211 wygrywa komfortem a c-360 to jest o 100% słabsze

 

co do komfortu jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam pewne pytane. Każdy mówi że mf255 czy 3p jest lepsze do prac z WOM. Czy z rozrzutnikiem też będzie lepiej pracować od C-360?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My jak siano w kostki prasujemy na "porodówkę" to przy Sipmie Z-224 jeździ Ciapek albo Zetor 3320 i sobie świetnie radzą. W czym miby lepszy jest MF255 od Zetora w koszeniu bo nie wiem?Zetor to komfortowa kabina, w polu idzie lepiej przynajmniej tak twierdzi sąsiad właściciel U3512 i Zetora 3320. Zawsze powtarza Ursus spali mniej ale to co zaoszczędzę na paliwie to wydam na remonty.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj