mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

pawlus224    2624
Tak z ciekawosci chciałbym wiedzieć, (bo może trafia mi się pewna mozliwość zamany), jak to jest tak bez mydła ze zwrotnością z7211 bo ciągnik musiałby układać bele w stodołach na kolcu, wiec czy w zetorze można liczyć na zwrotność porównywalną chociaż z mf 255 i czy w tych zetorach da się zawracać na betonie przy pomocy rozdzielnych chamulców, tzn czy dobre są te chamulce do takich wyczynów? oraz jaki fabrycznie ma rozstaw kół z 7211?

 

 

u nas na wsi ma rolnik 7211 z 3 sekcyjnym turem , lata bez problemu już z 5-6 lat . Co do zwrotności to nie wiem , ale wspomaganie to zawsze wielka wygoda przy turze w porownaniu do mf255. Co jest wadą to częsta zmiana przednich opon , bez tura szybko sie zdzierają a z turem to już całkiem :rolleyes: dodam ze jest to jego główny ciagnik i zdejmuje on tura sporadycznie. Ogólnie chwali sobie :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
C360 o d*** to potłuc pojeździj 60tką 12 godzin a Ci łeb rozerwie. Jakby c360 to było cudo to by ją jeszcze produkowali :D

 

Prawda dajcie piwo panu. Te zwolnice to jedna wielka pomylka, dlatego mam wielka chcęc na Zetora 5211 albo 7211 wchozi w gre okazyjnie można 7211 kupic w cenie poprzendika mniejszego

Łba to moze nie rozerwie ale człowieka to męczy, ja ise tka nie zmęczyłem w ruskim przy max muzie łup łup :D bum bum, od rana do nocy jak c-360 :D A może zwolnice Zetorowskie? Pasują, tak nawiasem mówić


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Przecież mówiłeś że masz C-355 z silnikiem C-360. W 55 z wyciem nie było takiego problemu jak jest to w 60.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Hmm w C-4011 to nie ma problemu. Weź zobaczm o film z kultywatorowania jak pouszcze sprzegło tak korki na uszy


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja wybrałbym zdecydowanie 5211:) komfort zdecydowanie i te trzy tłoki są napewno oszczędniejsze jak c-360,c-355 itp a tak nawiasem włączając klimę w samochodzie i radio marwicie się że spali litr więcej ? napewno nikt nie oszczędza i tak samo jest z ciągnikem, trochę więcej spali 7211 ale komfort wspaniały porównując do c-355 gdzie w kabinie są spore dziury i brak wspom. kier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Znalazłem. Jezus Maria katastrofa jakas. Ciekawe co u mnie jest w zwolnicach bo wycie słyszę tylko jak zwalniam na 4 lub 5 biegu. A tak wogóle to paroma 60 jeździłem i nie spotkałem się z takim wyciem na stosunkowo wolnym biegu jakim jest 3.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak ja zwalniam na tych biegach to mi mechanizm róznicowy wyje na 100 % bo jak go wymieniłem to od razu na jeździ próbnej, jak ciagnik silnik ,,pcha" Ale WOM tutaj też swoje robi właczny, bez womu ciszej, ale jak puszcze gaz na 5 szkoda słow. A sąsiada ten wyje tam jest masakra tylko on nie słyszy dobrze to luzz ma w miare, a innemu sąsiadowy to w T-25 wyje :D

 


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

naprawdę macie jakieś problemy z tymi zwolnicami w swoich 60 czy też 55, w naszej 55 zwolnic wcale nie słychać a skrzynia daje znaki o swoim istnieniu tylko na 3 bo na tym biegu najwięcej używana była i jest, co innego w 3p tam to już skrzynię słychać a to z powodu słabych materiałów użytych do produkcji młodszych 60 i 3p, bo biorąc np oryginalny tryb ze skrzyni 55 i stukając go o drugi wydobywa się głuchy dźwięk a już z młodszych 60 tryby po prostu przy uderzeniu dzwonią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I co teraz @ursusczesio planujesz? Wstawić zwolnice od zetora? Od jakiego modelu jak coś?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie bede sie bawił w zwolnice szkoda czasu bo i tak komfortu nie bedzie tkaiego jakiego sobie życze, obmyslimy wszystkie możliwe opcje kupna jakiegoś Zetora


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słuchacie koledzy a wstawiał ktoś z was opony 16x9 do C-360? Wczoraj byłem przy słomie u kumpla i do C-360 przełożył opony od zetora 7211, a w zetorku są 14x9. Powód był taki że zetor jest astronomicznie paliwożerny. Gadając z kumplem to teraz 60 zbytnio nie przegrywa z uciągiem w stosunku do zetora. Chodzi normalnie z tandemem, beczkowozem,pługiem 3x30(ziemie dosyć ciężkie) Najlepszą ciekawostkę gadał o orce. Orze jeszcze 3p w 2x35. Na równym polu 3p zostawia 60 daleko z przodu, na górkach 60 prześciga 3p które szybko się kopie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubik    0

C-360!!!

Jak C-360 nie radzi sobie w prasie to ja jestem święty!!!

Grzeje się???Jak wody nie nalejsz to się zagrzeje!!!(jak dbasz tak masz)

Transport zetor MF czy cokolwiek innego wymięka przy oponach 16,9-28 v-max wynosi 30 km/h ktoś się ściga??? :)

Uciąg raczej największy z nich wszystkich

A spalanie dobry mechanik potrafi je zmniejszyć i to sporo

 

Co do opon 16,9-28 powiem w prost bajka

Prętkość jazdy dużo większa uciąg większy

oraliście C-360+4x35 pług unia nie byle konny tyle że ziemia 6 klasa!!! :) Bo ja tak!!! i powiem tak na tych oponach daje sobie rade bez najmniejszego dymku i to nie podorywka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z uciągiem się nie zgodzę. C-360 jest sporo lżejsza w porównaniu do 5211. Chyba że by pokombinować z obciążnikami od C-355 i walnąć ciężka kabinę z jakimś komfortem to tak.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Tak samo do Zetorka i MF można wstawić opony 16,9-28 :) i do transportu wybrałbym właśnie te dwa ciągniki, bo w transporcie przy wyższej prędkości nie chce słuchać wycia zwolnic przez kilka kilometrów w C-360 i do tego ma najgorsze z tej trójki hamulce, a to w transporcie podstawa :) A co do spalania to C-360 nie dorówna Perkinsowi...nie ma cudotwurców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubik    0

No spalanie!2-3 dni prasowania spala trochę lepiej jak 1/2 zbiornika!!!Tyle że to nie robota 24h :)

A do MF nie da się tych opon założyć na pewno!!!A do tego zetora też raczej nie ale nie wiem dokładnie i to nie chodzi o to że nie wejdą na felgę bo do MF i tak nie wejdą ale chodzi o prześwit pod błotnikami i odstęp od zwolnicy do koła może być deko zamały:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Da radę tylko trzeba felge przerobić :)

Przecież zetor ma takie (16,9x28) fabrycznie opony :)

 

Koła 14,9x28 i koła 16,9x28 różnią się tylko szerokością , czy jestem w błędzie  :)

 

Kubik- tak zachwalasz swoją 60tkę ,a chcesz ją oddać do żyda , więc jak to jest naprawde  :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubik    0

No niby tak ale bodajże te opony fabrycznie miała seria 7... a z moją 60-tka jest tak że wiem drugą z nową kabiną i maską w wielkim gospodarstwie tam gdzie kupiłem Bs'a a pracowała tylko w siewniku do buraków parę razy wiec mi się opłaca bo za moją wezmę 13k a za tamtą zaużmy dam też 13k a tamta ma jeszcze papiery czego moja niestety nie ma :)

 

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ten mały też ma szerokie gumy dane z konedaty http://konedata.net/Traktorit/Zetor5211.html

 

Ja mam ferdka na gumach 14,9x28 na 17ha i mi starcza, gdyby miał wspomaganie i kabinę z odrobiną komfortu nie potrzebowałbym lepszego. Ja bym wybrał zetora bo jest o wiele lepszy , lepsze gumy, lepsza komfortowa kabina ,mocna hydraulika, i amortyzowana przednia oś to jest to  :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

5211 w standardzie miał opony 16x9? Kurde u mnie w okolicy są ok 3-4 5211 i każdy jest na 14x9.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubik    0

on bodajże miał w standardzie opony takie jak 60-tka czyli żeby się nie pomylić 14,9-28???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Rozmiar opon tylnych zależy od rocznika (w tym przypadku 5211/45)

Napęd 2WD [1984-87- gumy 16,9-28] [1987-93- gumy 12,4-36]

Napęd 4WD niezależnie od rocznika 16,9-28 . KONIEC ;[

Dane z konedaty i innego źródła :o


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Ja tez nie wiedzialem ze 5211 mialy w standardzie 16,9 wszystkie 5211 co widzialem maja 14,9 ,moze na rynek skandynawski szly z takim ogumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

u mnie na okolicy są dwa 5211 i wszystkie na kołach 16,9 ;[ Co my tu porównujemy c360 do zetora buhahahaha :) już zamiast tego ryndola wolałbym 100 razy mf255 przynajmniej mi mniej spali :) a zetor komfort, radyjko, często wspomaganie itd itd :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

Posłuchajcie Zetor 5211 jest dobrze dociążony i dlatego z tych wszystkich ciągników ma najlepszy uciąg to jestem w 100 % pewienponieważ u nas na wsi naorana ziemie na wiosne wjechala c 360 z kultywatorem i 17 zebów oraz 3 bronki a zetor 5211 mial 21 zebów i 4 bronki i 60 chodzila dwójkom a zetor trójkom wiec historia mówi sama za siebie bez wahania bierz zetora pomimo ze ma jeden gar mnien ma leposzy uciag i moc na 100% :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

za przeproszeniem gowno prawda panowie ;[ zetor 5211 miał fabrycznie opony o rozmiarze 13,6-28

u nas w 3p załozył jeden 16,9-28 od zatora i latał jak szalony :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj