mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

samczyk1991    83
z tym podnoszeniem przodu to zauważylem , że przy ciągnięciu 2 przyczep siana ruszanie z jedynki szosowej przy gwaltownym puszczeniu sprzegła przód idzie nawet 20-30 cm w górę

 

To fakt, z ciężarami podczepionymi do górnego zaczepu przodek leci do góry, mi ostatnio tym zestawem: http://www.agrofoto.pl/forum/Massey-Fergus...mage147952.html (przyczepa pełna gruzu, gliny, siana , śmieć po oborze) przodek do góry na metr poszedł , niebo zobaczyłem przednią szybą, a ruszałem pod delikatną górkę , 1 gaz na 1500 ale za szybko puściłem sprzęgło , i stójka zaliczona. :huh:

 

Pompa chyba na 2450 pozwala. A bez ogranicznika 2600.

 

Według książki obsługi ferdka obroty max powinny wynosić 2250, a mój licznik zamyka, muszę se ogranicznik podkręcić bo mam za ciężką nogę. :rolleyes:


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@samczyk1991 Załóż obciążniki na przód 100 kg i możę się troche start z przyczepą poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

no 3512 ciężko ruszyć 2 z obciążeniem ale ten bieg chyba odpowiada 4 w 60/3p a żeby 60 ruszyć z 4 to nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5
z tym podnoszeniem przodu to zauważylem , że przy ciągnięciu 2 przyczep siana ruszanie z jedynki szosowej przy gwaltownym puszczeniu sprzegła przód idzie nawet 20-30 cm w górę . W 3p nie było o tym mowy :rolleyes:

ale moim zdaniem to dlatego ze jest zaczep transportowy wyżej niż w 360/360 3p daje to lepsze zaparcie ale i podrywanie przodu ...

Jej jak dla mnie to 3512 moze zastąpić bardzo dobrze 330 (jako główny) ale 360 / 360 3p nie zastąpi nigdy tak jak dla mnie :huh:

 

do kosiarki jest reasumując lepszy od 3p - przyznaje bez bicia , ale też nie zawsze bo na podmokłym na cienkich oponach ma gorzej. Za to szybki podnośnik i wsteczny pozwala szybko uciec z podejzanego terenu :(

 

Zdejmij w 3P te 140kg na przodzie i wtedy sprawdź, a co zastąpienia, opony szerokie + obciazniki na koła i spokojnie zastąpi C-360/ 3P, dodatkowy + dla ferdka za szybki WOM i szybki podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

no przykro mi ale nie zdejme bo już go nie mam ...

szybki wom ? oba ciągniki uzyskuja go przy tej samej prędkości obrotowej silnika (3p i 3512) z podnośnikiem - ZGODA :huh:

nie wiem jak to jest ale 3p szybcij rozpedzałem sie z ciezarem niz 3512 - sprawdziłem jesienia marchew wozilem i tym i tym :;

 

 

nom a ze zastapi ? może na twoich glebach tak , ale u mnie sa na ogół cieżkie gleby a o orce 3512 na kopiujacej regulacji mozna pomarzyc :rolleyes: (3p dawał rade , co prawda nie tak jak 3512 z 2 skibowym ale dało sie orac w miare :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Według książki obsługi ferdka obroty max powinny wynosić 2250, a mój licznik zamyka, muszę se ogranicznik podkręcić bo mam za ciężką nogę. :rolleyes:

Ja pisałem o C-360. Myślałem że @rzaremba miał go na myśli więc tak napisałem. A jak nie to przepraszam chłopaki za pomyłkę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

a czym sie ta wersja poza rozmiarem opon tylnich różni ? szanowny panie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

NIe porównuj ciągnika bez żadnych obciążników z ciągnikiem mającym komplet (~350kg), a co do opon, szersze dają większy uciąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Tak to prawda co pisze @celeronik na szerokich oponach ma lepszy uciąg ale również nie osłabia silnika, wielka jest różnica np. jadąc po zaoranym terenie z bronami pod górę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

no ale ok w polu tak może i tak , ale na szosie na równym ?

mówcie co chcecie ale 3p ma wiecej mocy w przełozeniu na koła niż 3512 .

dlaczego mam nie porównywać ? taki wyjechał z fabryki jeden i drugi wiec porównuje i zanaczam TO TYLKO MOJE ZDANIE

gdybym miał wybierac miedzy nie uzywanym 3512 z dajmy na to 93roku i 3p z tego samego roku to brałbym 3p - wiem co mówie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

3p ma taką samą moc jak MF255 i 3512 czyli 45 km przynajmniej ja tak w większości słyszałem.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

bodajże zetor 5211 do 1987roku produkcji...

 

 

Z kąd masz te dane że 3p ma większą moc na kołach od 3512?

 

 

nie mam zadnych danych i moc silnika jest ta sama tylko że sposób przeniesienia napędu jest inny co powoduje w moim odczuciu wiekszą moc uzyskaną na kołach w 3p niż w 3512 :rolleyes: zarówno przy pracy polowej jak i w transporcie .

a mam pytanie do "fachowców" a własciwie chce sie upewnić : czy u 3512 są też w wersji z zwolnicami (nie codzi mi o zwolnice planetarne tylko podobne jak w 360 ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

W moim odczuciu nie widze róznicy w mocy między 3p a MF 255, w orce pługiem 3 UG dotrzymują sobie kroku, tylko w 3p wolniej działa podnośnik :huh: gleby są IV klasy więc do ciężkich nie należą :rolleyes: możliwe żę w krytycznych sytuacjach widać różnice, ale to jak traktor sobie poradzi zależy też od kierowcy.

 

Jestem ciekawy jaka jest moc na kołach, bo napewno nie jest ta sama, tylko musiała by być zmierzona w uczciwych warunkach tzn. to samo ogumienie i dociążenie, dopiero wtedy można te ciągniki porównywać.

Moc na WOM w MF wynosi 42KM, może zna ktoś moc na WOM 3p ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wystarczy oprzeć sie na przełożeniach obu skrzyń. W sumie kiedyś chyba pisałem coś o tym ale dla przypomnienia, bardziej obrazowo...

 

W polu zwykle pracuje sie z prędkościami w granicach 5 - 10 km/h. W tym przedziale oba ciągniki mają 3 biegi do dyspozycji, zakładając że w pracy nie przekaracza sie 2250rpm a chcąc zwiększyć prędkość wybiera sie następny bieg wygląda to tak:

 

(km/h) rpm

 

3P

5I >>> (5) 1840-2250 (6,1)

2II >>> (6,1) 1880-2250 (7,3)

3II >>> (7,3) 1610-2200 (10)

 

MF

4L >>> (5) 1840-2250 (6,1)

1H >>> (6,1) 1510-2250 (9,1) -> (7,3) 1810

2H >>> (9,1) 1530-1690 (10)

 

I jest wesoło :rolleyes: Między 5 a 6,1 km/h mocy na kołach mają tyle samo (pomijając ewentualne różnice w stratach na opory przekładni) ale powyżej robi sie ciekawie:

 

6,1 - 7,3 km/h mocniejszy jest 3P

7,3 - 9,1 km/h mocniejszy jest MF

9,1 - 10 km/h mocniejszy jest 3P

 

Basta! :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

dzieki za obrazowe przedstawienie sytuacji :rolleyes:

nom wiec taki głupi nie jestem i troche racji mam ?

a co z wyższymi biegami , jak przedstawia sie moc na ostatnich biegach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak z ciekawosci chciałbym wiedzieć, (bo może trafia mi się pewna mozliwość zamany), jak to jest tak bez mydła ze zwrotnością z7211 bo ciągnik musiałby układać bele w stodołach na kolcu, wiec czy w zetorze można liczyć na zwrotność porównywalną chociaż z mf 255 i czy w tych zetorach da się zawracać na betonie przy pomocy rozdzielnych chamulców, tzn czy dobre są te chamulce do takich wyczynów? oraz jaki fabrycznie ma rozstaw kół z 7211?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0
Wystarczy oprzeć sie na przełożeniach obu skrzyń. W sumie kiedyś chyba pisałem coś o tym ale dla przypomnienia, bardziej obrazowo...

 

W polu zwykle pracuje sie z prędkościami w granicach 5 - 10 km/h. W tym przedziale oba ciągniki mają 3 biegi do dyspozycji, zakładając że w pracy nie przekaracza sie 2250rpm a chcąc zwiększyć prędkość wybiera sie następny bieg wygląda to tak:

 

(km/h) rpm

 

3P

5I >>> (5) 1840-2250 (6,1)

2II >>> (6,1) 1880-2250 (7,3)

3II >>> (7,3) 1610-2200 (10)

 

MF

4L >>> (5) 1840-2250 (6,1)

1H >>> (6,1) 1510-2250 (9,1) -> (7,3) 1810

2H >>> (9,1) 1530-1690 (10)

 

I jest wesoło :) Między 5 a 6,1 km/h mocy na kołach mają tyle samo (pomijając ewentualne różnice w stratach na opory przekładni) ale powyżej robi sie ciekawie:

 

6,1 - 7,3 km/h mocniejszy jest 3P

7,3 - 9,1 km/h mocniejszy jest MF

9,1 - 10 km/h mocniejszy jest 3P

 

Basta! :rolleyes:

 

Troche jestem zaskoczony tymi wynikami;)

Orke i prace z agregatem wykonujemy najczęściej w przedziale prędkości 7,3-9,1 km/h, wynika że w tych pracach MF jest lepszy od 3p. Są to jedne z najcięższych prac jakie wykonuje ciągnik :) to teraz można powiedzieć tak że do pługa MF a do bron 3p :huh: Chociaż moim zdaniem te ciągniki w praktyce ociągają podobne wyniki, bo w normalnej pracy mało jest momentów w których wykorzystuje się max możliwości.

Jeżeli chodzi o transport to wybrałbym MF(chociaż wynika że ma mniej mocy), dlatego że ma lepsze hamulce

i nie wyją zwolnice, bo jazda na większą odległość z tym dźwiękiem nie jest miła, :( Takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

my przeważnie wykonujemy orkę na 3x30 na 2 bądź tez na 5 i na 2 ma czasami co robić a co dopiero przy prędkości sięgającej do 9km/h bo wtedy to tylko 2x30 by ciągał i to jak niezbyt ciężko by miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Ja wykonuje orke 3x30 na biegu 1H na głębokość 25-28 cm i nie jest źle, czasami gdy jest ciężko zmienia się na 4L, ale to sporadycznie. Ciągnik jest na orotach conajmiej ok 1800 I MF radzi sobie bez problemu, chociaż pola mam pagórkowate. Prędkość roboczą trudno określić ale 9 km/h napewno nie osiągnie, chodziło mi bardziej o dolne granice tego przedziału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19
Wystarczy oprzeć sie na przełożeniach obu skrzyń. W sumie kiedyś chyba pisałem coś o tym ale dla przypomnienia, bardziej obrazowo...

 

W polu zwykle pracuje sie z prędkościami w granicach 5 - 10 km/h. W tym przedziale oba ciągniki mają 3 biegi do dyspozycji, zakładając że w pracy nie przekaracza sie 2250rpm a chcąc zwiększyć prędkość wybiera sie następny bieg wygląda to tak:

 

(km/h) rpm

 

3P

5I >>> (5) 1840-2250 (6,1)

2II >>> (6,1) 1880-2250 (7,3)

3II >>> (7,3) 1610-2200 (10)

 

MF

4L >>> (5) 1840-2250 (6,1)

1H >>> (6,1) 1510-2250 (9,1) -> (7,3) 1810

2H >>> (9,1) 1530-1690 (10)

 

I jest wesoło :rolleyes: Między 5 a 6,1 km/h mocy na kołach mają tyle samo (pomijając ewentualne różnice w stratach na opory przekładni) ale powyżej robi sie ciekawie:

 

6,1 - 7,3 km/h mocniejszy jest 3P

7,3 - 9,1 km/h mocniejszy jest MF

9,1 - 10 km/h mocniejszy jest 3P

 

Basta! :huh:

 

 

W 3p nie ma jedynki szosowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ma jedynkę szosową ale ona jest wolniejsza od 5 polowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj