mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
celeronik    5

Ursus C-360 przy znamionowych obrotach na 2 biegu jedzie ~7.10km/h, na 3 biegu ~9.9km/h, na 4 biegu ~15.2km/h, gdzie Ursus 3512 przy znamionowych na 1 biegu jedzie ~9.09km/h, na 2 biegu 13.33km/h, więc nawet porównanie 3 biegu w C-360 do 2 biegu w 3512 ma się nijak <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Może taki styl jazdy nie wróży długowieczności silnika ,ale czasami nie ma rady i trzeba wydusić z niego tyle i ile się da. <_<

<_< dla c 360 może i nie wróży, mf-em jezdze tak od kiedy nauczyłem się jeździć ciągnikiem i jakoś silnik się trzyma, co do ruszania z ładunkiem to od tego jest 4L w mf i dobrze podeprzeć się belką i ruszę z każdą przyczepą z którą ruszyła by c 360, c 360 ma tylko większy uciąg do wyciągania kogoś czy czegoś na linie, bo ma wiekszy naciśk na tylną oś,

ps. @Robertbara 2jka w c 360 to chyba odpowienik 1H w mf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
O właśnie. Nie zwróciłem uwagi na to, słusznie że @samczyk1991 zauważyłeś. 2 w 3512 to tak jak by C-360 jechać na 3 wiec pod ciężarem i 60 nie ruszy z 3.

 

oj ruszy uwierz mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

C 360 ruszu z 3 biegu, tak jak MF ruszy z 1H(z ciężarem), bo ten bieg odpowiada 3 w C 360 <_< na 2H MF wyciąga 13,33 km/h ;)

Ale jednak praca w polu to nie wyścigi, a biegi można odpowiednio dobrać w obu ciągnikach <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

Ja ferdkiem z przyczepa 3 osiowa psuta pod leka gurke nie mogłem cofnac ale sie namęczyłem Dostł po d*pie i wyszedł.

A jesli chodzi o uciag to ciagnołem po utwardzonym po 15 t 1 szosowa gaz w podloge poskacze i sie rozbuja i idzie gozej z hamowaniem 2 mu nie dawałem bo nie było gdzie ;/ i strach troche.

A 60 tez sie jezdziło i nikt mi nie powei ze ferdek ma wiekszy uciag od 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj uwierz mi 15t do C-360 tez nie jest straszne. W latach 90 ojciec woził wysłodki brał po 15t, 5 bieg podłoga i szło. Chyba że górki to redukcja.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

tez w ferdku mam szerokie radialne opony jak w 60 i nikt mi nie powie ze ferdek uciagnie wiecej niz 60 bo to nie jest mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No właśnie C-360 ruszy nawet na 3. Wiadomo, C-360 ma 1 bieg więcej i dodatkowo biegi dużo lepiej rozłożone, w 3512 jest za duża różnica prędkości miedzy 1 i 2.

 

@milanreal1 -nie mam obciążników w C-360, ale porównuje do 3512 jak ma też zdjęte.

 

Gdyby powybierać trochę z 1 i 2 to fajny traktor by wyszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

mam fergusona o mocy 56KM na oponach takich jak w c360 i ten ciagniki w uciagu wypada gorzej od 60-echy (porównuje tu uciag przy zrywce drewna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ale 3 w 60 to jedynka w 3512 dużo zależy od umiejętności kierowcy 3512 trzeba wyczuć a 60 gaż w podłogę i poszedł a to potrafi każdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No czyli wychodzi że 60 jest łatwiejsza w kierowaniu <_<


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

MF na 1H wyciąga 9,09km/h na 2H-13,33km/h

C 360 na 3 wyciąga 9,9km/h na 4-15,2 km/h

Więc lepiej dobrane biegi ma MF.

C 360 ma więcej wolniejszych biegów których prawie się nie używa.

Licząc od prędkości 9km/h to C 360 ma 3 biegi do dyspozycji a MF 255 ma 4 biegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

jezeli ktos ma pole równe to nawet 330 jest mocna i uciagnie pełna przyczepe zboza a w mojej okolicy niestety tak nie jest gorki sa dosc ostre dochadza nawet do 45% wiec ferdek jest troche za lekki i słaby do takich jazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4
Koleś co ty wygadujesz. A co to za ciężar 4t do C-360 czy mf255. Żebyś ty widział akcje jak pod dom wuj żwir woził. 2 przyczepy 4,5t i sypał do pełnego. Ciągnik tak belką dociążał że przód podrywało, a jazda to istny hardcore bo miał ciężko ze sterowaniem. Ale tego ryku silnika nie zapomnę wuj jak był 3km ode mnie to jeszcze było go słychać <_<

1.u mnie w okolicy by było strach zapiac jedna bo sa takie gorki

2. ktos zapina 2 przyczepy jezdzi ila fabryka dała a potem sie kupuje taki ciagniczek z wytyranyjm silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
1.u mnie w okolicy by było strach zapiac jedna bo sa takie gorki

2. ktos zapina 2 przyczepy jezdzi ila fabryka dała a potem sie kupuje taki ciagniczek z wytyranyjm silnikiem

Powiem ci tak. Jak na to jak wuj jeździł ta 60 to ona super wytrzymała była. Bo powiem ci że wuj ma ciężka nogę i np w transporcie zawsze jedzie z noga w podłodze. Po 11tys mth korbowód dał boksa....


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

tak sie jezdzi ile fabryka dała (pompa pozwala tylko 2300) bo inaczej sie nie da z towarem a pusto to szkoda czasu na wolna jazde jedynie dziadek to ledwo w werdku 3 wbija i jemu to wystarcza ale co z tego jak noga na poł sprzegła trzyma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Sąsiad jak podkręcił 5211 tu mu licznik obroty zamykały i był szybszy ciągnik ale pojeździł tak miesiąc casu i mu się kontrolka zapaliła od oleju :rolleyes: to wziął wyciągnął żarówke i go sprzedał :( :huh:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
Jak takiś mądry to se skacz po pługu , ja tam nim wole orać pole. Żeby przód się podniósł w ferdku trzeba na gazie z sprzęgła strzelić bo inaczej nie da rady no może czasem delikatnie przód poderwie, wszystkie prace polowe robię bez przednich obciążników jedynie do pracy z kłem do balotów zakładam obciążniki.

 

 

z tym podnoszeniem przodu to zauważylem , że przy ciągnięciu 2 przyczep siana ruszanie z jedynki szosowej przy gwaltownym puszczeniu sprzegła przód idzie nawet 20-30 cm w górę . W 3p nie było o tym mowy :rolleyes:

ale moim zdaniem to dlatego ze jest zaczep transportowy wyżej niż w 360/360 3p daje to lepsze zaparcie ale i podrywanie przodu ...

Jej jak dla mnie to 3512 moze zastąpić bardzo dobrze 330 (jako główny) ale 360 / 360 3p nie zastąpi nigdy tak jak dla mnie :(

 

do kosiarki jest reasumując lepszy od 3p - przyznaje bez bicia , ale też nie zawsze bo na podmokłym na cienkich oponach ma gorzej. Za to szybki podnośnik i wsteczny pozwala szybko uciec z podejzanego terenu :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Moim zdaniem 3P ma lepszy uciąg w polu i w transporcie i na ciągnik główny lepiej się nadaje ale 3512 znowu jest lepszy o 60 jako pomocniczy. To że 3512/255 ma problemu aby z obciążeniem ruszyć na 2 biegu... to od czego jest jedynka? Lepiej 1 przełożenie więcej i nie męczyć ciągnika bo to nie 100 koni tylko troche mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
tak sie jezdzi ile fabryka dała (pompa pozwala tylko 2300) bo inaczej sie nie da z towarem a pusto to szkoda czasu na wolna jazde jedynie dziadek to ledwo w werdku 3 wbija i jemu to wystarcza ale co z tego jak noga na poł sprzegła trzyma..

Pompa chyba na 2450 pozwala. A bez ogranicznika 2600. U mnie jak dam gaz w podłogę jest 2600. Chociaż z reguły na wyższych obrotach jak 2000 nie jeżdżę. Chociaż z drugiej strony kto wie czy licznik dokładnie pokazuje jakie obroty ma silnik...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam john deere ok 50koni

 

Czytaj nazwę tematu, na dodatek post bez uzasadnienia!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj