mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
celeronik    5

U mnie 3512 spala w pługu 4-5l/mth, w zależności od warunków/gleby, tyle że u mnie ma co ciągnąć <_< Orka na 22-25cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiosiny    0

U mnie 2812 palił ok. 3.5l na mth w orce 2x35, a u brata 7211 palił 5l na mth w orce 3x45 orka na ok. 20cm do 25 <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

3512 wogole do prasy sie nie nadaje mam 360 i z prasa radzi sobie bardzo dobrze z pługami 3 czy agregatem 2,10m radzi sobie wysmienicie nawet po stromych polach ale za taka cene lepszego ciagnika nie znajdziesz 3512 ma za słąby silnik jak do prasy i wogole sobie nie radzi z ciezkimi maszynami a z kosiarka rotacyjna to ma przyd w powietrzu i starch po brzegach nim jedziec nie rozumiem ludzi ktorzy przeplacaja za 5211 czy mf 255 sasiad kupił bardzo zachwala a 360 dwa razy wiecej zrobiej moja 60 nie pali duzo w porownaniu z pracami jakie wykonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z takimi oczami <_< czytałem poprzedniego posta <_< Rozśmieszyłeś mnie koleś. 3512 lata przód w kosiarce? Coś wierzyć mi się nie chce. Aha no i agregat 2,10m to nie jest jakiś oszołamiająco duży dla C-360...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiosiny    0

C360 o d*** to potłuc pojeździj 60tką 12 godzin a Ci łeb rozerwie. Jakby c360 to było cudo to by ją jeszcze produkowali <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0
3512 wogole do prasy sie nie nadaje mam 360 i z prasa radzi sobie bardzo dobrze z pługami 3 czy agregatem 2,10m radzi sobie wysmienicie nawet po stromych polach ale za taka cene lepszego ciagnika nie znajdziesz 3512 ma za słąby silnik jak do prasy i wogole sobie nie radzi z ciezkimi maszynami a z kosiarka rotacyjna to ma przyd w powietrzu i starch po brzegach nim jedziec nie rozumiem ludzi ktorzy przeplacaja za 5211 czy mf 255 sasiad kupił bardzo zachwala a 360 dwa razy wiecej zrobiej moja 60 nie pali duzo w porownaniu z pracami jakie wykonuje

 

 

Nie powiedziałbym że C 360 zrobi dwa razy więcej niż 5211 czy 255, zrobi podobnie ale:

5211-pracuje się w dużo lepszych warunkach

255-ma mniejsze spalanie

 

A z pługiem 3x35 i agregatem 2.10m to 5211 i 255 spokojnie dadzą rade;) sąsiad ciąga taki agregat C 330 i z tego co widze daje sobie nieźle rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u3512    0
3512 wogole do prasy sie nie nadaje mam 360 i z prasa radzi sobie bardzo dobrze z pługami 3 czy agregatem 2,10m radzi sobie wysmienicie nawet po stromych polach ale za taka cene lepszego ciagnika nie znajdziesz 3512 ma za słąby silnik jak do prasy i wogole sobie nie radzi z ciezkimi maszynami a z kosiarka rotacyjna to ma przyd w powietrzu i starch po brzegach nim jedziec nie rozumiem ludzi ktorzy przeplacaja za 5211 czy mf 255 sasiad kupił bardzo zachwala a 360 dwa razy wiecej zrobiej moja 60 nie pali duzo w porownaniu z pracami jakie wykonuje

***** jeden nie wypisuj głupot na forach. To nie pierwszy głupawy post Twojego wykonania z jakim się spotkałem <_< ;)

 

Nie będę komentował bzdur, które wypisujesz bo każdy normalny wie jakie możliwości mają wymienione powyżej modele.

 

Jak miałbym do prasy i kosiarki wybierać pomiędzy U3512 a c-360 to bez wachania wybrałbym U3512.

Zetor daje komfort i wspomaganie ale za to spalanie pozostawia trochę do życzenia. W 3512 z komfortową kabiną też nie najgorzej się pracuje <_<, w 60-tce dają po uszach skrzynia i zwolnice.

Myśle że wybór ciagnika uzależniony jest głównie od dostępnych środków na jego zakup.

Wiadomo że majac 15tys zł nie kupisz Zetora 5211 i U3512...

 

Edit...

Żeby ktoś nie zaczął mi wytykać, że jestem zapaleńcem na U3512. Mam równiez c-360-3p i c-330M i wiem do czego sie nadają i w jakich pracach lepiej się pracuje.

 

rzaremba ma 15 lat i dlatego świeci swoimi obytymi wiadomościami...

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
3512 wogole do prasy sie nie nadaje mam 360 i z prasa radzi sobie bardzo dobrze z pługami 3 czy agregatem 2,10m radzi sobie wysmienicie nawet po stromych polach ale za taka cene lepszego ciagnika nie znajdziesz 3512 ma za słąby silnik jak do prasy i wogole sobie nie radzi z ciezkimi maszynami a z kosiarka rotacyjna to ma przyd w powietrzu i starch po brzegach nim jedziec nie rozumiem ludzi ktorzy przeplacaja za 5211 czy mf 255 sasiad kupił bardzo zachwala a 360 dwa razy wiecej zrobiej moja 60 nie pali duzo w porownaniu z pracami jakie wykonuje

Powiedz mi ile ta rotacyjna waży? U mnie MF 255 jeździ z dyskówką famarol 2,1m która waży 400kg czyli więcej od typowej bębnowej 1,65m i jakoś nie zauważyłem problemów z podrywającym sie przodem. Poza tym jakbyś przejżał temat to pisałem już że mam porównanie w pracy z owijarką i rozsiewaczem na ciągnikach C360-3P i MF 255, oba bez obciążników z przodu i jeśli chodzi o stabilność to Ursus wypada gorzej mimo że jest dłuższy od MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mirasek

Po prostym to można poszaleć z ciężkimi maszynami, jeśli kolega@rzaremba ma górki to wszystko możliwe. Spróbuj ostro ruszyć z dyskówką na 10-15 % podjeździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie rusze tak bo nie mam górek 15%, co nie zmienia faktu że na płaskim MF jest stabilniejszy od Ursusa z maszynami zawieszanymi a jakiekolwiek pochylenie tego nie zmieni, tzn. Ursus nie będzie stabilniejszy od MF na górce 15% skoro i na płaskim nie jest. Fizyka <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stabilniejszy ale nie stabilny, wiem coś o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

u 3512 stabilniejszy ?

nie wiem jak u was ale u mnie na łace gdzie sa górki do 20stopni 3512 ma bardzo ciezko utrzymac przód stabilnie na ziemi <_<

3p nie miał takiego problemu , owszem nie było kolorowo ale lepiej sie jezdziło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Z tego co widze w galerii to Twój 3P miał ciężarki z przodu, a 3512 jeździł bez, także porównanie jest nie fair <_< Ja pracowałem i jednym i drugim bez obciążników, i pod omawianym względem Ferguson wypada lepiej <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

No własnie, biorąc pod uwagę, że 3P ma na przodzie aż 140kg, gdzie 3512 w standardzie 100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Może ktoś tu robi zamieszanie, bo pracuje 2812/mf235 a wypisuje potem że przód skacze w 3512 myśląc że to to samo, a co do mf 255 i c 360 to mam porównanie, (już było tutaj wspominane o rozkładzie masy w ciągnikach mf oraz ursusu i zetor) i tak w c 360 przód podczas orki czy z duzym obciążeniem pujdzie w górę a mf będzie się kopał, chyba że podeprzeć się belką pod zaczep przyczepy to pujdzie w górę, ale tak w normalnych warunkach ten ciągnik nie stanie dęba, tak samo z rotacyjną kosiarką podczas koszenia i ruszania na różnych bagnach i pochyłościach nigdy dęba nie stanie ani go nie ściąga, a podczas transportu to fakt przód podskakuje ale mi to nie przezzkadza bo drogi się trzyma, ale konkretnie to od 15stu lat pracuje ze zdjętymi obciążnikami i mi to nie przeszkadza tak samo przy ładowaczu do gnoju na tuz czy kolcu do bel, często ciągnik balansuje tylko na tylnej osi a zawracam hamulcami, ciągnik ma duży udział masy wlasnej na przedniej osi (duzo większy jak c 360) a to ze niby rzekomo c 360 ma ciężejszy przód to tylko wynika to złudzenie z tego że jest większy rozstaw osi, a nacisk przednich kół w c 360 jest mniejszy!!!

Co do prasy zwijającej, dobry znajomy miał i mf 255 i c 360 i twierdził że szkoda sobie d*pę zawracać i czepiać c 360 na grząskie torofowe łaki, bo po primo silnik ma mało wydajne chłodzenie i zaraz się gotuje, a tylna oś ciągnika się zapada w torfie, (ale on miał mf na kołach 14,9/28) nie jest to odosobniony przypadek, bo kożystałem z usług wielu posiadaczy c 360 +sipma 279/1 i taki zestaw nie radzi sobie w łąkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4
u 3512 stabilniejszy ?

nie wiem jak u was ale u mnie na łace gdzie sa górki do 20stopni 3512 ma bardzo ciezko utrzymac przód stabilnie na ziemi <_<

3p nie miał takiego problemu , owszem nie było kolorowo ale lepiej sie jezdziło .

popieram kolege a inni ktorzy uwazaja ze u3512 jest stabilny niech zapnie sobie jakies pługi do tyłu i poskacze po nich to zobaczy jakie beda efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Jak takiś mądry to se skacz po pługu , ja tam nim wole orać pole. Żeby przód się podniósł w ferdku trzeba na gazie z sprzęgła strzelić bo inaczej nie da rady no może czasem delikatnie przód poderwie, wszystkie prace polowe robię bez przednich obciążników jedynie do pracy z kłem do balotów zakładam obciążniki.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

moze o 60 głosna jest ale jest duzo mocniejsza od 3512 zapinalismy pełna przyczepe ziemniakow(ok 4t) przyczepe i ferdek sie kopał a 60 tylko dymek puszczałą i szła co do zetora to nie moge powiedziec bo nie posiadam i nigdy nie jezdziałem takim sprzetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Dobry jesteś. Bo ferdki mają wąskie oponki to się kopią, nic dziwnego. Pracowałem 60tką w transporcie , a ferdka mam na co dzień. Mimo tego ,że ferdek jest parę koni słabszy i ma 4 biegi ,ale w transporcie jest o niebo lepszy od ursusa. łatwiej się wkręca na obroty , jest bardziej zwrotny. Mój ma koła te same co 60tka, może i zamieli w miejscu ale jak już ruszy to zapier...

Jakbyś widział jak mój ojciec kiedyś ciągał płyty betonowe , cały czas na tylnych kołach , przednie wysoko w górze, a on wcale nie zamielił ( jedynie na łące darninę zrywało ale dlatego ,że było trochę miękko), tylko powoli szedł do przodu, wtedy byś zmienił zdanie <_<


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
moze o 60 głosna jest ale jest duzo mocniejsza od 3512 zapinalismy pełna przyczepe ziemniakow(ok 4t) przyczepe i ferdek sie kopał a 60 tylko dymek puszczałą i szła co do zetora to nie moge powiedziec bo nie posiadam i nigdy nie jezdziałem takim sprzetem

Koleś co ty wygadujesz. A co to za ciężar 4t do C-360 czy mf255. Żebyś ty widział akcje jak pod dom wuj żwir woził. 2 przyczepy 4,5t i sypał do pełnego. Ciągnik tak belką dociążał że przód podrywało, a jazda to istny hardcore bo miał ciężko ze sterowaniem. Ale tego ryku silnika nie zapomnę wuj jak był 3km ode mnie to jeszcze było go słychać <_<


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

To ja wtrącę swoje: mamy dwa Ursusy 3512 i C-360 to coś wiem na ten temat

 

Jeśli chodzi o 3512 to ciągnik super to lekkich prac, mniej spali niż C-360 ale mniej też pociągnie.

Ogromna zaleta C-360 to zależne obroty wałka, dlatego daje rade w paszowozie. 3512 po prostu nie ma najmniejszych szans.

Uciąg np z przyczepami to 60-na wymiana, przy ruszaniu ładujesz 2 chmura dymu i tu nie ma że zadusiz, a 3512 z 2 to tak idzie bo musi <_<

Udźwig podnośnik: jeśli oba ciągniki bez obciążników to...3512 więcej dźwignie ale to zasługa zamocowania tylnych ramion.

Zakładam do C-360 owijarkę, podnoszę, jadę 4 i dodaję gazu a przodek w górze <_< W 3512 nie ma takiego problemu. To samo ze zgrabiarką.

 

Najgorsza sprawa w C-360 i C-360 3P (szczególnie) to wyjące zwolnice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Piszesz ze bez obciążników 3512 lepszy, czyli co w C-360 nie masz obciążników? Bo jak tak to się nie dziwie że ci przód podnosi w owijarce.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Od kiedy ferdkiem pod obciążeniem rusza się z 2 <_< , wiadomo ,że zgaśnie, 1 gaz , 2 gaz ,a potem spokojnie 3 i 4 i lecisz.

Wiem bo identyczna sytuacja była w poprzednie ,żniwa. Prawie pełna przyczepa zboża , ja miałem pod kombajn podjechać , ja mu 2 a on zgasł . Ojciec mu 1 gaz, 2 gaz , 3 gaz i poszedł jak rakieta. Może taki styl jazdy nie wróży długowieczności silnika ,ale czasami nie ma rady i trzeba wydusić z niego tyle i ile się da. <_<


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

O właśnie. Nie zwróciłem uwagi na to, słusznie że @samczyk1991 zauważyłeś. 2 w 3512 to tak jak by C-360 jechać na 3 wiec pod ciężarem i 60 nie ruszy z 3.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj