mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

Ferdek07    75

tu nie chodzi o to czy stać czy nie stać na wymianę wyżej wymienionych ciągników to jest 2go rzędna sprawa, tutaj istotne jest wykożystanie ciągnika, każdy by chciał żeby w każdym gospodsrstwie stał nówka zachodniak 70-100km 4x4 z półbiegami klimą itd ale to tyle by znaczyło co na każdym podwórku nowa terenówka nissana czy inna ale nie porównujmy ciągników do samochodów bo tego nie da się zrobić samochód skoroduje rozbije się i nadaje się na złom a ciągnik typu c 360 ze swojego założenia jest długwoeiczną bardzo prostą konstrukcją i czas nie ma tak na niego wpływu :)

Przeciętne gosp. urzutkujące te ciągniki to 8-15 ha z małą produkją lub produkujące praktycznie na własne potrzeby gdzie nawet ten c 360 nie jest w pełni wykożystywanym, większe gospodarstwa urzytkują te ciągniki jako pomocnicze bo zainwestowali już kiedyś w większy traktor, także te pomocnicze proste ciągniki zawsze będą miały miejsce w gospodarstwach, chciaż by pojechać do lasu polatać ze zgrabiarką coś podwieść przestawić bele słomy przenieść itd itd, fakt niektórzy posprzedawali te stare kapcie i mają 1 ciągnik ponad 100km, ale według mnie musi być taki ciągnik około 40-60km w najprostrzej formie od brudnej roboty, przecież nowym plastikowym nie wjade na bagno i nie będę się zawieszał na pniakach, fakt że producenci odchodzą od ciągników 4x2 50km zetor nie wprowadzil proximy 3cyl czy jd od 72km sie zaczynają modele bo nikt nie potrzebuje "plastikowej" fakt komfortowej zabawki 40km poza sadownictwem, uważam że na rynku powinno być więcej ciągników typu mf 240 z allegro czy innych tanich w wersjach pomostowych, sam zmienił starego mf i c330 na takiego ze spomaganiem kierownicy w wersji cabrio jakby za mleko lepiej płacili.

Ogólnie nie mniej we wsi przybywa takich tanich mocniejszych c 360 czy mf 255 he he :) ciągników przybywa jak duzych nówek, mocniejszych bo ludzie przesiadają sie z c 330 lub t25 albo to pierwszy ciągnik w gospodartwie.

 

chyba czas na jakieś podsumowanie tematu, więc ja uważam ze wśród tych ciągników każdy przyjmie inny kryterium wyboru, zależnie od posiadanego aerału maszyn i własnych upodobań

c360-cena

mf- spalanie

zetor-komfort

a walory urzytkowe tzn uciąg moc itp ciągniki te mają zbliżone i tutaj nie ma się o co spierać bo z tymi samymi maszynami bedą pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sceptyq    0
Na zachodzie zapewne nie maja takich dylematów, może kiedyś tak będzie i u nas.

 

To nieprawda. Na zachodzie rolnicy posiadają bardzo dużo starych traktorów własnie do prac jak by powiedzieć porządkowych. W Szwecji np na każdym kroku można spotkać małe fergusony nawet jeszcze z lat 50-60 typu MF 35, MF 135 z silnikiem takim jak w naszych ursusach mf 255. Tamte ciagniki to praktycznie to samo co mf 255. Różnią się maską i układem kierowniczym. Wiekszość ma 3 biegową skrzynie zamiast 4 biegowej. Miałem okazje jezdzić takimi dziadkami. Palą chyba jeszcze mniej niż mf 255, są słabsze może dlatego. Inna sprawa że traktory na zachodzie są bardzo zadbane. Wymiana filtrów, olejów itp zawsze na czas. Przy okazji rozmawiałem z szwedzkimi i duńskimi rolnikami. Na słowo Zetor ożywiają się, mają ogromny szacunek do tej marki i uważają ją za bardzo dobrą i niezawodną. Na słowo Ursus reagują smutną miną, choć były tanie nie cieszą się zaufaniem.

 

Co do komfortu w c 360 3P to teraz można sobie odwalić kabinkę firmy Naglak + nową maskę i mamy prawie jak w Zetorze a lepiej niż w c 362. Własnie żeby do c 362 wstawić silnik perkinsa to rozwiazało by to wiele problemów, np brak wspomagania, brak fabrycznej kabiny.


nasza-wies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak moze byc lepszy komfort w 3P w nowej kabinie niz w C-362 jak kabina w C-362 jest zabudowana nad mostem i skrzynia a nie tak jak w 3P skrzynia jest w srodku i wszystko słychac.

 

Moim zadniem w C-362 jest lepszy komfort niz w C-360 3P z kabina naglaka.

 

Ale i tak wybrałbym Zetora 5211 to naprawde najwiecej oferuje jest zwrotny najbardziej komfortowy, ma najmocniejszy podnosnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
I tak i nie :) Z punktu widzenia rolnika gdzie taki ciągnik jest głównym a często jedynym w gospodarstwie to faktycznie nie powinien mieć racji bytu i być wyparty przez świeże sprzęty.(...)

Jak popatrz na okolice to w większości gospodarstw największy ciągnik to c 360 albo MF 255. Być może w innych regionach wygląda to inaczej. W takim przypadku bez sentymentu zmieniłbym stare Ursusy i Zetory na coś nowego, problemem są jednak fundusze(małe gospodarstwa-małe dochody).

Jako pomocniczy 30 letni ciągnik jeszcze ujdzie, w stanach też trzymają takie zabytki, ciągnik służy wtedy np. jako napęd agregatu prądotwórczego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukamichal    0

Jestem nowym użytkownikiem agrofoto.pl i przyznaje ze nie czytałem całego posta bo jest zbyt długi ale MFa bym odradził i wybierał miedzy 5211 a 3p: )

 

 

3P raczej bez kabiny a jeśli z kabina to słuchawki na uszy: ) jest taki huk spowodowany tym na w skrzyni jedno koło zebate jest zrobione na prostych zębach zamiast na zakrzywionych te drugie montowano w pierwszych modelach c-360 ale inżynierowie poszli na prostotę i łatwość wykonania i były proste

 

 

5211 posiadałem tak jak i 3p bardzo fajny traktorek + wspomaganie i miętki przód mimo to ze ma tez 3 "gary'' spali wiecej od 3p. Kabina ''full wypas'' dużo miejsca można jechać do ślubu: )

 

Jeśli ma to być ciągnik do pracy przy pługu to 5211 a jak Ślęza itd. to moze byc i 3p.

 

Polecam także 4512: ) :) :) :)

 

 

Lukamichal wita całe forum agrofoto: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

zetor jest dobry bo jest konkretnie dociążony

i można nim targać więcej jak c 360

ale zdania co do tego że jest zrywniejszy jak perkinsa silnik nie zmienie

zetor mocny i wytrzymały tak

i komfort


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Tommy66692 nie napisałes tego dosłownie ale po przeczytaniu mozna było tak wywnioskowac ale to jest tylko moje zdanie :)

A pisze to co sasiad mowił i z swoich obserwacji bo go nie raz widziałem jak smigał 60 bo ma pole blisko i go wyciagalismy tez pare razy i tak jak on mówił i z moich i wujka obserwacji wynikał ze zetor przygasał gdzie w czesniej w błocie 60 zadymoła i szła a zetor zmułe łapał i przygasał :)

Morze mu sie trafił taki kijowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ale zdania co do tego że jest zrywniejszy jak perkinsa silnik nie zmienie

No cóż... Kilka stron wcześniej rozkminialiśmy przełożenia, jak nie patrzeć MF z Perkinsem przy 5211 czy C360 to jest petarda, co widać na papierze i czuć w jeździe, a kto nie jeździł temu dziękujemy :) Sam silnik to nie wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

mirasek przyjżyj się mojemu postowi strone wstecz i względem niego przeczytaj ten na tej stronie

a dopiero póżniej będziesz mi dziękował OK

nie wystarczy przeczytać

trzeba też i zrozumieć sens wypowiedzi???


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

Mój kumpel miał MF 255 i zamienił na Zetora 5211 to mówi że Zetor to malinka tym się da się pracować a nie to co MF 255 nie twierdzi że 255 jest do kitu tylko w Zetorze jest wygodnie i cichutko w porównaniu do MF'a ^_^


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
mirasek przyjżyj się mojemu postowi strone wstecz i względem niego przeczytaj ten na tej stronie

a dopiero póżniej będziesz mi dziękował OK

nie wystarczy przeczytać

trzeba też i zrozumieć sens wypowiedzi???

Ciężko jest zrozumieć jak ktoś nie wie co to interpunkcja i poprawna składnia zdań... bez urazy :) ale wyraźnie napisałeś:

zetor jest dobry bo jest konkretnie dociążony

i można nim targać więcej jak c 360

ale zdania co do tego że jest zrywniejszy jak perkinsa silnik nie zmienie

Czytelniej było by napisać "zetor (...) nie jest zrywniejszy jak silnik perkinsa" i obyło by sie bez skakania strone wstecz żeby zrozumieć że autor miał zupełnie co innego na myśli niż napisał. Chyba że dalej nie rozumiem i jest jeszcze jakieś drugie dno, ukryty sens tego prostego zdania :)

 

Napisz mi jeszcze za co mam Ci dziękować, to chętnie podziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Powiedz o co chodzi??????

Ale zdania co do tego że jest zrywniejszy jak perkinsa silnik nie zmienie..

i nie zmienie tego zdania

nie jest zrywniejszy

o to mi cały czas chodzi

T o co na forum są same niedojdy że nie wiedzą o co chodzi

i nie umieją dedukować odpowiednio ?????


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Powiedz o co chodzi??????

Ale zdania co do tego że jest zrywniejszy jak perkinsa silnik nie zmienie..

i nie zmienie tego zdania

nie jest zrywniejszy

 

To Ty zdecyduj sie o co Ci chodzi... :)

 

Zetor jest czerwony ale nie jest czerwony, rozumiesz coś z tego? Wyżej napisałeś dokładnie taki sam bezsens. Jest zrywniejszy ale nie jest zrywniejszy. W poście jak wół stoi że jest zrywniejszy jak perkinsa silnik a za chwile piszesz że nie jest zrywniejszy, wybacz że jestem taką niedojdą ale te dwie sprzeczności nie mieszczą sie w granicach mojej percepcji :) Chyba zabrakło Ci "nie" w zdaniu które cytowałem, wtedy było by czytelne bez zaglądania w poprzednie posty :) Proste.

 

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukamichal    0

Ja myślę że jeśli to wziąć na chłopski rozum to 3p będzie bardziej zrywny ponieważ jest mniejszy w środku i nie ma tyle do przekręcenia co 5211 chodzi mi o większe tłoki we wszystkim tak jest w motorach i samochodach tez.

 

Nie wiem po co komu zrywność w traktorze?? Ja nie chce mieć skopanego pola. Perkins jest bardzo zrywny i czasami widać w sadzie kto ma 3p: )

 

3p nie ma siły z przyczepą mój Tato miał równocześnie nowe 3p i nowe 5211 w zetorze czuć moc na miękkim przodzie jak da mu sie gazu to uczucie jest takie ze wstaje na koła: )

 

Naprawdę ja bez wahania brał bym 5211 tylko ładnie wyglądającego najlepiej w oryginale silnik tez nie robiony i zeby nie miał przejechane w huk motogodzin.

 

Jeśli ktos nie ma funduszy może kupić 3p tez będzie zadowolony.

 

c-360 czy ja wiem 4 gary więce pali ale ma tez więcej siły...

 

A co do 5211. Posiadam teraz Lamborghini lampka 60 i pamiętam ze 5211 z przyczepą z piachem szedł lepiej niż lambo może to dlatego ze w lampku jest napęd na 4 koła i nawet jeśli przód nie jest załączony musi sie kręcić to wszystko przeguby itd.

 

: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

@lukamichal troszkę zagmatwałeś sprawę z tą zrywnością, większe tłoki nie mają wpływu na zrywność silnika, jeżeli chodzi o układ korbowo-tłokowy to Zetor wypada nawet lepiej, ponieważ stosunek średnicy cylindra do skoku tłoka (102x110 Zetor) (91,44x127 MF) sprawia że silnik bardziej "kwadratowy" chętniej wchodzi na obroty. Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inne czynniki takie jak np. masa koła zmachowego (tutaj niestety nie mam danych).

 

Co do napędu 4x4 nie wydaje mi się że napędzanie przegubów zbiera dużo mocy, ba powiem nawet że znikomą. Przykład z mojego podwórka: podczas żniw jak miałem jeszcze Zetora 7745 z premedytacją odłączałem przedni napęd, i wyciągałęm dwie przyczepy 6 t. nsypane na full zboża z pola, podczas gdy mój sąsiad swoim Zetorem 7211 miał problemy z pociągnięciem jednej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Moim zdaniem to zależy w jakich pracach ciągnik będzie wykorzystywany.

np.

kosiarka rotacyjna=mf = 3p = tu od mocy bardziej się liczy moment obrotowy, silnik perkinsa szybciej wchodzi na obroty

 

Prace cięższe, uprawa, z pługiem z agregatem itp, transport =5211= 360 = większa masa= większa siła uciągu.

 

Tak ja to widzę! Ale jeśli chodzi o komfort pracy i wykonanie to zetor bije na głowę resztę porównywanych ciągników! :)


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukamichal    0

To dlaczego zetor miał wiecej siły na asfalcie igorass??

 

Ja widziałem taki myk ze silnik od 3p w 30 tylko bardzo mała żywotność. Skrzynia wysiadła ponieważ moment obrotowy za duży.

 

:) Ja jutro jadę po 3P czerwony szatan 91' oryginał 4000mtg ale 300km od domu w jedną stronę;/

 

Bo ja osobiście wolał bym 5211 ale w sad w konstrukcje mi sie nie będzie mieścił z kabiną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

no i dobra niech bedzie że napisałem bez sensu

mirasek jest OK???

ale wiez co miałem na myśli

faktycznie szyk zdania przestawiony

ale Ty też nie musiałeś najeżdzać na mnie???


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

kolega wspominal na poczatku tematu o ciagniach do 60KM i do 30tys ja mysle ze dobrym wyborem moze byc massey ferguson 675 (65KM) ewentualnie cos wiekszego 690 (80KM)

 

 

co do wymienionych ciagników jest malo do kupienia w polsce ale za to sa uniwersalne i szybkie (40km/h) co 360 i inne (mf255,zetor5211) moga zapomniec walek WOM 1000obr a cena nie jest taka ogromna zmiesci sie w okolicach 30tys (bez 4x4)


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas13    0

Ja bym wybrał zetora 5211 jest wygodny mały i zwinny a pod maską też ma pare koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym to różnie, w instrukcji pierwszego wypustu serii dla 5211 podają moc 33,1 kW co daje 45 KM

Zwracam honor. Napisałem maila do Zetor Polska i odpowiedzieli, że zetor 5211 ma ok. 45 KM. Także z tym się wyjaśniło. Pozdrawiam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na af jest forum o zetorze5211 i było tam podane że ma 45, 47, i 51 km. Zależy jaka jest data produkcji.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągniki zetor 5211 w Polsce miały 45 KM. Może w Finlandii były wzmocnione, że miały 47 i 51 KM. Każdy zetor krajowy ma moc ok.45KM niezależnie od daty produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak? Ciekawe.Napisałem maila do Zetor Polska podałem informacje o moim zetorze (rocznik 88,krajowy), zapytałem o moc. Przyszła odpowiedź od dyr. ds. marketingu, że zetory 5211 posiadały moc ok. 45 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj