mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

Davidastra    0

za ta kase Ferdek07 to kupisz zetora ale nie w polsce

chyba że wyruchanego 5011

kupiłem wczoraj zetora 6211 za 11 tys

88 rok

ale trzeba sie bedzie troche pobawić

z hiszpani

i przebieg 2095 mth

i pali ok ciśnienie jest na motorku spoko

ale trzeba podnośnik przepatrzeć bo nie podnosi

no i mankament ze niema komfortowej kabiny


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no ale czy ten 362 to czy nie w******** też? bez przesady te ceny z allegro jakoś na wsi nie mają odzwierciedlenia

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Z tymi cenami to różnie bywa podaja może wysokie , ale ile biorą przy finalizowaniu transakcji - mam przykład na kombajnie BIZON ,miojemu tacie udało sie wytargować 3 tys upustu :lol:

Albo wreź przejżyj "anonse' tam też tanio nie ma ....

 

A ten 362 wyżej to masz rację - drogo,jak za ten stan i rocznik , ale przynajmniej konstrukcja znana jak budowa cepa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5211, jest on ciągnikiem pomocniczym: prasuie kosi sieje itp. Z powyszszej trójki wybrał bym 5211 poniewasz ma dwustopniowe sprzęgło które możemy na 5minut wyłonczyć ręką. Plusów teo ciągnika jest wiele np.: niewielkie spalanie, bardzo dobry układ chłodzenia, bardzo durza zwrotność ( leprza niż w c330)... Polecam ten model ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

kolego radziłbym trochę czasu spędzić nad ortografią ;) ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Ja naprawdę polecam ci ZETOR 5211 (47KM lub 51KM) kosztuje ok. 27 tys. zł za taką cenę znajdziesz nie dobitego, w dobrym stanie. Zrobisz nim każdą pracę, od orki po obredlenie ziemniaków i w kabince jest komfort nie tak jak w c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal797    0

Ja radze mf 255 bo mało pali 2,5l/mth jest to sptytny i wystarczająco silny jak na twój areał ciagnnik , nie bierz c 360 bo to dziad a na temat zetora sie nie wypowiadam bo go nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Oczywiście że MF mało pali, tanie części i ten głos silnika po prostu bajka


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Jak mówisz,że chcesz do lekkich prac to ja bym ci najbardziej właśnie ferdka polecał bo oszczędny jest a zrobi tyle co C-360,tylko,że wąskie koła ale mój wujo ma i robi nim tyle co ja 60-ką i takie same sprzęty ciąga,pługi 3, 3*25 cm ,brony 3 ale czasem pożycza ode mnie 5 talerzówa 16,prasa kostka,kumpel ma też takiego to beluje nim belarką sipmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odyniec    1

Ja tak samo bym polecał ferdka dobryciagnik z niego mało pali a ja mam c 360 to wleje czasem 30 litry pojade coś robić i niema wiec polecam ferdka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam mf 255 ursusa c 360 3p i zetora le trochę większego 5340 6 letniego mf do orki się nie nadaje śruby u kabiny się urywają podczas orki albo innych prac

3p dużo lepiej radzi sobie w pługach i w innych pracach ale ja bym wybrał Zetora kabina w porównaniu z mf albo 3p to komfort będzie lepiej radził sobie w pracach polowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Racja nie znajdziesz za taką kase

Każdy wie ile ma kasy ina co go stać


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

A ja bym polecił zetora 5211 ponieważ ma najbardziej komfortowo kabinę z tych podanych ciągników jet zwinny i poręczny posiada silnik 3 cylindra wiec na pewno spali mniej niż 60 a porównywalnie z resztą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Nikt nie wspomniał , że zetor ma wspomaganie kierownicy a to bardzo duże udogodnienie!!!


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Zetor10045 nie zgodzę sie z toba ze zetor mniej spali bo jak juz gdzies psiałem sąsiad miał 60 i zmienił na zetora ze wzgledu na komfort ale po roku użytkowania zetora powiedizał ze zetor znacząc więcej pali jak 60 ;)

I mówi ze jak by mógł to by założył silnik 60 do zetora bo jego zdaniem 60 miała lepsze kopyto :P

Edytowano przez Balzak
Błedy Ortograficzne i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryha16dob    1

lepiej wybierz c-360 3p niz zetora 5211 bo zdecydowanie mniej pali. znajomy ma zetorka takiego i juz z 8 lat pyta czy sie wkoncu zamienimy z nim bo 3p znaczaco mniej pali w lekkich pracach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Panowie w swoim życiu mialem 60-tkę, zetorz 5211, a teraz do pomocy mam ursusa 3-p

Z tych trzech ciągników wybrałbym zetora 5211 a n pewno nie kupiłbym 60-tki, 3p- tylko do lekkich prac.

Zetor tylko ze wspomaganiem, 3 -garowiec poradzi sobie i z prasą i z oranie 3 skibowym pługiem i pryskać można, do tego komfort cicho, wygodnie, ręce nie bolą od kierownicy ,nawiewy, jedźiłem takim prawie 12 lat, spali 2 litry więcej ale wierzcie mi zdrowie jest cenniejsze

60- tka absolutnie odradzam, mam lekki sentyment za młodych lat tym ganialem, zalety: prosta budowa, ma mocny silnik tanie części, wady pali jak smok, ryczy silnik, no i ten wyjący jak potępiona dusza tylny most tragedia, odradzam przeżytek i do muzeum

3-p doradzam bo mam, szybki zwrotny oszczedny, do prac lekkich, wady delikatny silnik

MF - mam mieszane uczucia, nie mam, te z lat 80-tych były dobre, wady: za delikatny do prasy do transportu za lekki, bez żadnego komfortu, zalety silnik nie do zarżnięcia i no i oszczędny na paliwie, jak coś jest do wszystkiego to znaczy do niczego

Podsumowując wybrałbym zdecydowanie zetora 52 11

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryha16dob    1

co do delikatnego silnika w 3p to jest bujda na kaczych łapach.u mnie chodzi praktycznie od zawsze na ropie od naszych wschodnich sąsiadów i to jest oki. nigdy nic mu nie dolegało. do ciukarki tez sie jak najbardziej nadaje. poradzi sobie ze wszystkim tak jak zwykła 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

A chcesz ostrzezenie za takie posty? Miales oba ciągniki ze mozesz porównywac spalanie? chyba kolega @jerzy jasno i rzeczowo się wyraził i wydaje mi się że więcej wie na ten temat niż ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Jak juz pisaełm sasiad miał 60 i zmienił na zetora i mówił ze zetor sporo wiecej pali od 60 ;/

A tego to sobie raczej nie wymyslił bo po co ogólnie to mówił ze zetor niema tego powera co 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj