mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

Gość   
Gość

Czyli twoje wahania są czysto teoretyczne . Zetor to żaden cud techniki , ale porównanie tych dwóch pod względem wygody to niebo , a ziemia . Na 100 mtg. rocznie to i każdym innym na paliwie nie zbankrutujesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć trochę ten temat :D, a mianowicie szykujemy się powoli na wymianę C-330 na coś mocniejszego, ciągnik będzie ciągnikiem pomocniczym na niecałych 20 ha :)

Ciągnik pracowałby głównie w ładowaczu czołowym, i to byłoby jego główne zadanie :D (hodowla 10 krówek)

Oczywiście myślimy o jakimś turze 3 sekcyjnym do tego ciągnika,

No i mamy dylemat czy postawić na MF 255 czy C-360 czy może 3p

Czy ferdek poradzi sobie z belkami 120x150 ? Bo powiem szczerze że ciapek kiepsko sobie z nimi radzi, pomimo wzmocnionej pompy :)

Osobiście myślę o 5211 ale może okazać się ciut za wysoki :D

Moglibyście powiedzieć który ciągnik najlepiej sprawdzi się w takiej roli ? 

Z góry dziękuje ! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak z pewnością to samo. Tylko jakoś dziwnym trafem jednostka napędowa jest jakoś dziwnie inna.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3p to chyba coś między C360 a MF 255 :D

Tylko pytanie czy silnik mfa w ursusie wytrzyma pracę z ładowaczem czołowym :)

Czy może 4 cylindry sprawdzą się lepiej :) ?

Edytowano przez Damianursus30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Nie rozumiem dlaczego miałby nie wytrzymać, swego czasu ładowaliśmy przez prawie 15 lat i C360 i 3P grys na remonter'a i różnica była jedna, 3p spalał połowę tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Spali trochę mniej. Połowę to poważnie przesadziłeś.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sąsiad miał 60-tkę, często ganiał 10 km dwukółką ze świniami kilka razy dziennie przy sprzedaży, potem kupił 3P - spalał naprawdę połowę - i był szybszy. Teraz ma zetora 5211 to pali więcej od 60-tki - lekki transport z gazem w podłodze, w orce różnica mniejsza ale też odczuwalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

kazdy wzorowy rolnik ma swoj prywatny  ciagnik.Pole swe nim orze.bo nikt mu nie pomoze.Moc jest bogiem,predkosc nalogiem,quattro zabawa,a turbo podstawa.W uszach swist,w oczach mgla a na liczniku 22.Ten kto jezdzi ursusem ten jest panem.Disel kopci,disel czadzi ale nigdy cie nie zdradzi.

Edytowano przez AnnaHejniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

no i proszę ;można poetycko  o maszynach !!!!


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

no i proszę ;można poetycko  o maszynach !!!!

Pewnie,ze mozna. Potrafia to tylko osoby z poczuciem humoru i pozytywnym spojrzeniem na swiat i ludzi.:)

Wszedzie tu na forum wiekszosc chce pokazac kto madrzejszy i wie wiecej. Eh panowie wiecej dystansu i bedzie 30 piersza klasa,ze John derre sie bedezie wstydzil przy niej.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Ładne zdjęcie Anna  muszę i ja swojego awatara zmienić :) polecam c 360 3p lub 5211 super sprzęcicho i   tanie i dobre


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Dawid dziękuję :) Jaki powiat masz,bo widzę z mojego województwa jesteś.
Traktor każdy dobry byle by awari żadnych nie było,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Mielec , powiat mielecki Mój 3p już nie wygląda tak jak na atawarze , jest po malowaniu i wymianie kabiny na nową ale to już ponad dwa lata


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Siemanko. Oglądałem dziś zetora 7011, sprzedający twierdził , że ma szybszy wsteczny i zamienioną miejscami dwójkę z trójką podobno już tak  kupiony za granicą. Pytanie brzmi czy to nie przeszkadza jakoś w pracach polowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w czym to może przeszkadzać ? Kwestia przyzwyczajenia . W 5211 tak mam , nawet dzięki temu że 3 jest do góry , to wajcha jest dalej od nóg , a najczęściej jest używana w polu . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

A więc jest to fabryczne rozwiązanie, oto mi chodziło. Może by ktoś rzucił okiem na to ogłoszenie https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-zetora-7011-CID757-IDifbOl.html . Opony to już słabe bo popękane może odda za 20 tyś. Czy  może lepiej tego https://www.olx.pl/oferta/zetor-6911-export-CID757-IDheqvR.html   ????

Edytowano przez adam8056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co nowszy to nowszy, biegi w podłodze, zarejestrowany, i wygląda całkiem ok, a opony to kupisz nowe i będziesz wiedział co masz. :) . Najważniejsze aby wszystko działało jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Dzięki Grzesiek też tak myślę , posiada wspomaganie w miarę wygląda , sprawne oświetlenie (wróciłbym na kołach) ale mam jeszcze jedno pytanie, czy ciśnienie na ciepłym silniku 1 atm. przy 500 obr. jest dopuszczalne? Przy wyższych wzrasta prawie do 3.5 .

Edytowano przez adam8056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie sprawdza się na obrotach 2000 i ciepłym silniku. Jak nie skacze ciśnieniomierz to jest ok. U mnie w Zetorze 6211 też było tak że na wolnych obrotach miał ok 1 atm, a jak tylko dodało się gazu to od razu na 4 atm, i tak trzyma. Zobacz czy miska nie była odkręcana, i czy nie grzebane w środku było. Jak orginał to warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mój kolega poprosił mnie o zrobienie nowego tematu ws kupna ciągnika.

Chce kupić ciągnik  w celu zastąpienia Ursusa c-330.

Takie ciągniki jego interesują:

Ursus c-360

MF 255

Ciągnik będzie pracował z kosiarką rotacyjną,pługiem 3 skibowym  i rozrzutnikiem obornika.

Cena max 25 tys.zł

 

Który byście mu polecili i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo621    1

MF ma ok 47KM, silnik Perkins 3 cyl. Ursus c360 ok 52KM silnik 4 cyl. Więc jeżeli chodzi o moc to jest lepszy.
Moim zdaniem w MF komfort jazdy jest większy. Ogólnie Fergusony wydają mi się wygodniejsze od Ursusów.
Za tą kwotę kupisz całkiem ładnego 255 lub bardzo ładną sześćdziesiątke, ale jeżeli ja miałbym kupować ciągnik o tej mocy za takie pieniądze, to raczej nie kupilbym tych maszyn. Jest wiele zagranicznych traktorów za fajne pieniądze i z ciekawszymi osiągami.
Pozdrawiam
Jest wiele ciekawych ciągników sprowadzonych zza granicy które mają atrakcyjną cenę i osiągi.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Witam .

Posiadam tego i tego .

Lepszą opcją do tego typu prac będzie C360 . Jest mocniejszy poprostu , komfort jak to w c360 :P  Ferdek jest raczej do lżejszych prac , napewno będzie miał też wąższe opony co jest ważne . Jednak i Fergusonem zdarzało się ciągnąć 6,5 t pszenicy z pola i też dawał radę , ale c360 radzi sobie zdecydowanie lepiej . I większy gabarytowo jest napewno . Oba polecam bo chodzą praktycznie bezawaryjnie , ale do prac typu orka c360 będzie lepszym wyborem . Ważne by nie kupic gruza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

mf 255 to następca c360, jakościowo gdy schodziły w tych samych rocznikach z taśm produkcyjnych to była przepaść na nie kożyść c360, mf 255 można też trafić na takich samych kołach co c360 wbrew obiegowej opinii mf 255 waży nawet kilka kg więcej od c360 za to c360 ma w standardzie obciążniki, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj