mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    703

No to oczywista oczywistość ale z racji tego że ze mnie prosty człowiek to niegodny jestem używać tej szlachetnej marki:) A co do postu że 6911 spalił w orce mniej to w powyższych postach już wypisywałem że spali mniej w pracach typu orka bo ma lepszy uciąg jak C355 czy C360. Ale w lekkich nie wiele zaoszczędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Pomijając już to że 6911 ma więcej mocy od ursusa 355 i to też w tej orce było na jego korzyść. Silnik nie był męczony na limicie możliwości i dlatego spalił mniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sąsiad zmienił 3p na 5211, 3p w dużo gorszym stanie silnik miało, przy dojazdach na pole 10km z opryskiwaczem 400l zetor pali mu 2 razy tyle co 3p, pola ma strasznie rozsiane i praktycznie 25% pracy to czasochłonne dojazdy  w orce twierdzi że nie jest już tak źle ale w tym samym pługu tak samo stęka co 3p . Ciągnik nie najgorszy ale absolutnie nie wart tych pieniędzy, wolał bym 3512 a najlepiej jakiegoś niezjechanego masseya 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To po co sąsiad tak się męczy ? Niech sprzeda Zetora i kupi dwa 3p  . Paliwa które spali mu zetor wystarczy dla dwóch :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A po co mu dwa, stary kawaler i na stare lata trochę komfortu w końcu chciał zasmakować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetorki12 dobrze mówi idąc co niektórych tropem to nawet na 2 3p i jednego MFa ;) a Władek spali więcej na ha niż MF255 bo czyjś dziadek miał kiedyś Władka i go sprzedano bo nie oszczędny hipokryzja co niektórych nie zna granic ;) jak sie wjedzie w błoto z opryskiwaczem to i nawet 914 sobie nie poradzi przestańcie pisać takie głupoty bo widzę że jesteście uprzedzeni do innych ciągników tylko dla tego że ich obecnie nie macie ;) mój T25 zrobi tą sama robotę co zetor i co MF255 spalanie porównywalne w przeliczeniu na ha we wszystkich wyjdzie ale z grabiarka nie pierdzielcie że MF spali mniej niz zetor i niż Władek bo mi się śmiać chce, Każdy ciągnik w lekkiej pracy zachowuje sie inaczej ale to że jeden 47KM spali dwa razy mniej przy lekkiej robocie niż drugi 45KM a ciągnik 30KM spala Tyle samo w lekkich pracach co 31KM to bzdura Ja z doświadczenia mogę sie pochwalić że moim Władkiem wychodzi 2-2,4l/h orki Pługiem unia Grudziądz 2x35 na pełnym kapciu głęboko na dwójce gdzie na 4-5lasie zależny na jakiej glebie i orka zajmuje jakieś 4godziny jeden hektar a wasze oszczędne MF255 ile palą na 1 ha orki tylko mi nie pierdzielić że mniej niż 10l bo nie uwierzę z dwójkami na pewno więcej a z trójkami za bardzo się ślizgają żeby spalić średnio mniej niż Władek ale i tak wszyscy wiedzą że zetor najlepszy Tylko wstyd wam przyznać bo go nie macie ;) ja tam się nie wstydzę mój Władek zrobi to samo co wasze sprzęty ale w mniejszym komforcie z opryskiwaczem 400l tez daje spoko rade a jak wy sie pchacie w błoto do oprysków to nie hejtujcie innych że czyjś ciągnik czegoś nie da rady zrobić. Co niektórzy mają ten problem że nie umieją czytać ze zrozumieniem i stąd wasze teorie a wyraźnie jak byk przeliczyłem spalanie w kg na godzinę na dane traktory podczas pracy pod obciążeniem maks i nie wierzę w coś takiego że na maksymalnym obciążeniu silnika coś pali tyle samo praktycznie a jak ma lekko jeden i drugi to coś pali 2 razy mniej niż etn drugi tej samej mocy :) co do opinii o Tych MF255 z trwałością to tylko te na oryginalnych angielskich częściach z początku produkcji wychodzą po 8tys MTG znajdźcie mi kogoś kto chce sprzedać ciągnik MF255 na orginale bez remontu? prędzej sie kupi zetora w nominale poniżej 3tys MTG niż mf który nie był robiony pod Tym kontem też trzeba brać to pod uwagę bo tu się wypowiadamy który ciągnik kupić Zetory i MF255 codzą w tych samych pieniądzach więc biorąc pod uwagę komfort to chyba wiadomo co lepsze ;) poza tym do zetora dostaniemy oryginalne części i będzie jak nowy po remoncie natomiast MF nie wychodzi kolejnych 8tys MTG co do udżwigu co się kolega wypowiadał że podnośnik zetora jest słabszy niż w MF to nie wiem nie mam ale jedno wiem że obaj podniosą 4x35 UG ale który je pociągnie ;)? po co super mocny podnośnik skoro cała reszta jest delikatna? Jak bym miał do wyboru komfort i oszczędność to bym wybrał komfort więc zetor jak bym wybierał trwałość to na pewno nie kupił bym MF przeznaczonego na polski rynek mój sąsiad ma Masseya 164 i wychodził już 12tys MTG w nominale nic w nim nie robi z czego 4 tys u niego takie przesadne chwalenie swoich ciągników to istna paranoja  więc podajmy argumenty ale jak nie mamy do czynienia na własnej skórze to nie mówmy że zetor to smok skoro nawet co niektórzy z tak piszących nawet w nim nie siedzieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

gówno prawda nie opowiadaj takich bzdur ze t 25 pali tyle samo co mf 255 .porownywalne ursus c 330 pali ok 241g/kwh a mf 255 228g/kwh .fergusony sa bardzo ekonomiczne i co do tego nie ma gadki.zetor z tego wyboru najlepszy ze wzgledu na komfort w kabinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

pełna zgoda . zetor moim zdaniem jest dopracowany od a do z . w silnikach 3p draznia mnie cienkie szpilki ktore sie przeciagaja dosc czesto przy dokrecaniu i otwory blisko cylindrow to jest nie przemyslane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

2 moich dziadków miało ursusy c-360 3p. Pierwszy był z 1983 roku na angielskich częściach, to nie powiem chodził jak burza, ale 8400 mtg miał i był po 2 remontach silnika, mimo że był zadbany i wszystko wymieniane na czas. Drugi rok 1986, muł, trochę mniej zadbany remont silnika po 4000 mtg, obecnie  ma 5 tysięcy i chodzi. Więc w  te opowieści o 12 tysiącach motogodzin ciężko mi uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

juz ci mowie moj kumpel z roboty posiada mf 255 ma 4 tys teraz ale zegar sie obrocil czyli ma ok 14 tys mtg .tylko silnik robiony 3 lata temu i tur zalozony ciagnik smiga az milo skrzynia pompa oryginal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ok, ja nie mówię że kłamieciepo prostu mnie to dziwi, w mojej okolicy każdy c360 3p po 5 tysiącach motogodzin kopcił jak parowóz( a znam  bardzo dobrze około 6-7 sztuk tego typu ciągników)? Czy te ciągniki były tak fatalnie składane przez Polaków, że ferguson daje radę a 3p ledwo zipie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Kolego ArkadiuszQryski ile ty masz lat że takie bajki opowiadasz? Mam MF255 z 87r i w tej chwili ma ponad 8 tyś mtg bez remontu ( silnik, skrzynia i tylny most nie dotykane) i mam nadzieję że jeszcze trochę posłuży. Miałem kiedyś T25 i tu nie ma co porównywać bo to dużo słabszy ciągnik choć jak ktoś ma z lat 80-tych to były bardzo dobrej jakości. Napisałem CI wyżej że aby porównać spalanie i moc należałoby znać wykresy owych parametrów ponieważ ile % czasu pracujesz z tą mocą? Z reguły takie ciągniki służą jako pomocnicze i pracują na zdecydowanie mniejszym zapotrzebowaniu a ty cały czas o tej orce - kup 130KM ciągnik i zapnij mu pług 2m to zobaczysz czy ten władek tak mało pali. Co do trwałości to w okolicy jest przynajmniej 10 MF255 z końca lat 80 i początku 90 które mają podobne przebiegi i jeszcze nie miały remontów silnika ( w jednym była skrzynia ale od nowości pracował z kosiarką i dopiero przy ok 8 tyś mth. miał remont skrzyni).  Silnik zetora też taki dopracowany? To dlaczego nie pociągnie tyle co stary JD ( np z 14 tyś ). Ja nie twierdzę że Perkins jest najlepszy, jest cała masa ciągników które mają dużo mniejsze spalanie przy porównywalnej mocy niż przestarzałe i niedopracowane silniki ursusa czy zetora. Władymirec ma silnik zerżnięty z DF a raczej KHD i jak jeszcze używali dobrych materiałów to był praktycznie nie do zajechania. Kwestia komfortu w zetorze - dla pasażera to może i tak ale kto pracował nowszym ciągnikiem wie że w zetorze to g... nie komfort i isć tym tokiem rozumowania to coś nie tak. Z tych ciągników które tutaj się porównuje to ja bym krótko napisał: MF255 jako pomocniczy przy drugim ciągniku, a 5211 jak mamy tylko jeden w innym przypadku nie widzę sensu. 

A co słabej jakości napraw to nie wina części a domorosłych mechaników którym niejednokrotnie brakuje wiedzy. Zestawy naprawcze do MF można kupić angielskie i wcale nie musi być lepszy niż oryginał z ursusa.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ogólnie to od dzieciństwa raziła mnie czechosłowacka myśl techniczna - jawa 50 paliła więcej od wsk 125  ;) do dziś się głowię jak to możliwe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A ja jeżdziłem wszystkimi wymienionymi i jeszcze 3512 i 7712 i jak dla mnie najlepiej jeżdziło się C-360 3P.Nie wiem czemu ale polubiłem ten ciągnik.Zetor 7712 najsilniejszy , ale jakoś 3P mnie urzekło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gówno prawda nie opowiadaj takich bzdur ze t 25 pali tyle samo co mf 255 .porownywalne ursus c 330 pali ok 241g/kwh a mf 255 228g/kwh .fergusony sa bardzo ekonomiczne i co do tego nie ma gadki.zetor z tego wyboru najlepszy ze wzgledu na komfort w kabinie :)

 

Nie wyrywaj zdań z kontekstu napisałem w odniesieniu do kolegi który sugerował że ferguson taki oszczędny i to była ironia czytajcie ze zrozumieniem wcześniejsze wypowiedzi co do innych wypowiedzi ile ja mam lat nie chce mi się nawet na takie głupie zaczepki odpowiadać maturę już zdałem wa wwy .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Sorki ale takie bajki piszesz że nie mogę traktować Cię poważnie. Wyrywasz zdania z kontekstu często dopisując tak aby Twoje było na wierzchu, np: pryskać w błoto - napisałem że T-25 będzie miał problem z opryskiwaczem 400l, nie pisałem nic o błocie ani innych twoich domysłach tylko np. górki na polu. Co do twojej teorii i wyliczeń to już kilka razy starałem Ci uświadomić że piszesz o spalaniu maksymalnym a ile czasu pracujesz z tą mocą - rozmowa dotyczy cały czas ciągnika pomocniczego a ty jak uparłeś się te orki to jedno i to samo. I jeszcze te zarzuty że dziadek miał coś kiedyś, że nie siedział ktoś w tym zetorze. Muszę Cię zmartwić bo był i T25, C330, C360, MF178 i jest MF255 a bardzo dobry przyjaciel ma od ok 20 lat na gospodarce 5211 którym często jeździłem i wiem dokładnie co potrafi i ile spali. Porównując możliwości do spalania to MF255 wygrywa z wszystkimi wyżej wymienionymi jako pomocniczy. Nie chcę go do orki bo uważam że będzie to męka zarówno w tym MF jak była C360 i w tym zetorze. Do orki to obowiązkowo 4x4 najlepiej z blokadami mostów ale ziemie ciężkie, może na lekkich jest zupełnie inaczej. Charakterystyka silnika a szczególnie wykres momentu obrotowego powie o silniku najwięcej, co bardzo często powiązane jest ze spalaniem i dla tego jeden ciągnik spala dużo mniej niż drugi przy mniejszym obciążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ciągnik ciągnikowi nie równy.Jeden MF 255 bedzie palił mało a drugi MF 255 bedzie palił dużo.Spalanie zależy od wielu czynników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Dodam od siebie tylko tyle że porównywanie spalania racjonalne tylko wtedy gdy porównujemy ciagniki tej samej klasy i mocy inaczej to niema sensu :)


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

No ale tu porównujemy MF 255, C360, C360-3P i 5211 ( moc ok 45 do 52 KM). Zgoda ze dwa takie same silniki zużyją różne ilości paliwa ale tylko w skrajnych przypadkach będą to duże różnice. Każdy niech robi czym chce - ważne aby robił tym czym lubi. Ja liczę paliwo a ktoś może potrzebuje komfortu a jeszcze inny przeliczy że jak ma sprzedać C360 za 15 tyś a w zamian kupić MF255 czy Zetora 5211 i dopłacić ponad 10 tyś to w duszy ma nasze argumenty za i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioskowy    3

A gdzie napisałem że maszyny do MF255 od C330? Założę się że Twój T25 będzie miał problem z opryskiwaczem 400l - kwestia tylko terenu i gleby. Kiedyś chciałem kupić Zetora 6211 ale pojechałem do gościa i miał już tylko 5211 i 7211 - jego zdanie było takie że 5211 to dzisiaj mi sprzeda i nie chce o nim słyszeć bo potrafi spalić tyle co 7211 - ale podkreślam to jego zdanie. Nie wierzę w spalanie porównywalne do C330 no chyba że w przeliczeniu na ha zaoranego ale jeszcze raz piszę że rozmowa tyczy się ciągnika pomocniczego. Co do prac 5211 i MF255 to jako pomocniczy będziesz stosował takie same maszyny ponieważ zetor ma słaby podnośnik i brakuje mu mocy więc nic więcej do niego nie podczepisz. Opryskiwacz 600 l da redę jeden i drugi i w obu przypadkach nie będzie z mi tak lekko. Władek też był kiedyś i szybko został zmieniony na 60-tkę bo nawet z 2 pługami UG miał problem ( ale wtedy robione było wszystko jednym ciągnikiem). Mało pali to Farmot 250D - taki wynalazek, kiedyś był jak warzywa były sadzone to nawet kilka razy zapowietrzył się bo służył głównie do transportu a bak paliwa starczał na długo tylko że w polu to była męka. Każdy ciągnik swoje spali, Perkins będzie oszczędniejszy bo ma inną pompę i jest dokładniej wykonany niż stare silniki Ursusa i Zetora. 

No juz nie przesadzaj z tym słabym podnośnikiem w zetorze.Ciągają 400 litrowe c 330 a ty wciskasz ciemnotę że ciągnik z udzwigiem 1700 kg podnośnika nie będzie miał lekko z 600 litrowym.Akurat przy pracy z tą maszyną to zetor bije na głowę mf 255 którego udzwigu kg aż nie chce pisać bo to śmiech .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam z każdym z tych ciągników miałem styczność no i zostałem przy Zetorze ze względu na komfort, spalanie jak w MF255, duże spalanie to mit jeśli chodzi o Zetora 5211, i sprzęgło 2 stopnia zaciągane za pomocą dzwigni przydatne na nawrotach, jest naprawdę zwrotny, no i wspomaganie. Co do słabej mocy i spalania co pisał kolega akmaly to moze mu się silnik kończył ;D podnośnik jest bardzo dobry wożone były belki kiszonki takimi łapami jak sipma rozmaryn i nie było problemu z udzwigiem.

Edytowano przez PiotrekRolnik97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Oczywiście przesadziłem z tym udźwigiem a wy przesadzacie z tym niskim spalaniem. Spalanie jak w MF ale którym bo jak w 675 to się zgodzę tylko że ten ma 72KM. Pewnie że słabej mocy tylko 45KM to mocny? Mocny to może być 200KM a to tylko ciągnik do lekkiej pracy. Nie wiem skąd macie te dane o niskim spalaniu. Kto by nie miał zetora to zmienia na zagraniczne ciągniki. Ostatnio z zagorzałym fanem zetora rozmawiałem bo kupił DF i mówi że jednak zetor dużo pali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale takie bajki piszesz że nie mogę traktować Cię poważnie. Wyrywasz zdania z kontekstu często dopisując tak aby Twoje było na wierzchu, np: pryskać w błoto - napisałem że T-25 będzie miał problem z opryskiwaczem 400l, nie pisałem nic o błocie ani innych twoich domysłach tylko np. górki na polu. Co do twojej teorii i wyliczeń to już kilka razy starałem Ci uświadomić że piszesz o spalaniu maksymalnym a ile czasu pracujesz z tą mocą - rozmowa dotyczy cały czas ciągnika pomocniczego a ty jak uparłeś się te orki to jedno i to samo. I jeszcze te zarzuty że dziadek miał coś kiedyś, że nie siedział ktoś w tym zetorze. Muszę Cię zmartwić bo był i T25, C330, C360, MF178 i jest MF255 a bardzo dobry przyjaciel ma od ok 20 lat na gospodarce 5211 którym często jeździłem i wiem dokładnie co potrafi i ile spali. Porównując możliwości do spalania to MF255 wygrywa z wszystkimi wyżej wymienionymi jako pomocniczy. Nie chcę go do orki bo uważam że będzie to męka zarówno w tym MF jak była C360 i w tym zetorze. Do orki to obowiązkowo 4x4 najlepiej z blokadami mostów ale ziemie ciężkie, może na lekkich jest zupełnie inaczej. Charakterystyka silnika a szczególnie wykres momentu obrotowego powie o silniku najwięcej, co bardzo często powiązane jest ze spalaniem i dla tego jeden ciągnik spala dużo mniej niż drugi przy mniejszym obciążeniu.

 

Cytuje Cię:

"A gdzie napisałem że maszyny do MF255 od C330? Założę się że Twój T25 będzie miał problem z opryskiwaczem 400l - kwestia tylko terenu i gleby. ..."

Napisałeś wyraźnie że że T25 nie poradzi sobie w trudnej glebie mni gleba ziemia jako trudna gleba można się domyśleć że miałeś na myśli gliniaste tereny lub grząskie no ale widzę że sam nawet nie wiesz o piszesz ;)

opryskiwacz 400l to władek sobie z nim radzi bez problemu na moich glebach i terenach również na pochyłościach da sobie radę o to bym sie na Twoim miejscu nie martwił ale z pewnością w terenach bardzo pochyłych to i Twój MF wymięknie bo tam się najlepiej sprawdzi 4x4.

Skoro piszesz że pomocniczy to po grzyba ma kupować MF255 skoro Ciapek czy władek zrobi tą samą robotę w opryskiwaczu ;)? a mniej spali na godzinę> Tylko mi nie wciskaj kitu że latasz 18km/h  po polu mfem podczas oprysków bo w to nie uwierzę lance byś połamał :P ja władkiem na 3 pryskam i wystarczy bo czwórką pociągnie ale za szybko i za bardzo lance skaczą więc mi nie mów że tylko wielki i wspaniały MF nadaje się idealnie do opryskiwacza ;) i ile Ci ten MF pali na godzinę w opryskiwaczu jak ma lekko bo mój władek 2,5l/h w orce na pełnym kapciu więc przy opryskiwaczu więcej nie spali jak 2 jak myślisz który będzie bardziej oszczędniejszy ;)? co do rotacyjnej i prasy wybrał bym zetora jako pomocniczy komfort przy całodziennym koszeniu jest istotny nawet jeśli przez cały dzień traktor spali 10l więcej zdrowie jest chyba ważniejsze ale kto co lubie :) z tego co widzę to Ty nie wiesz co piszesz upierasz się przy swoim na podstawie czyichś gadek bo handlarz powiedział że 5211 pali tyle co 7211 i ci go może już teraz sprzedać a nie sądzisz że to była podpucha bo może 7211 był bardziej dorżnięty i nikt go nie chciał kupić to by tobie go wcisnął ;) A;e widzę że Ty nie słuchasz co ktoś pisze masz klapki na oczach bo Ty masz MFa i zetor to smok tylko mf na pomocniczy twoje zachowanie jest dziecinne z Ciekawości teraz ja zapytam zapytam ile masz lat :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego akmaly ze spalnaiem się ze mną nie spieraj bo mam ten ciągnik na podwórku (5211) zetor 7211 faktycznie pali więcej ale nie porównujmy ciągnika o większej mocy tylko o podobnej, a z mocą chodziło mi o to że jak na swoją moc jest to bardzo sztywny ciągnik, dodam jeszcze raz że miałem do czynienia z ciągnikami z tematu i wiem co piszę. Jeśli ja bym kupował to albo Mf255 albo Zetor 5211, w Zetorze jest lepszy komfort no i jest cięższy(dla jednego zaleta dla drugiego nie), a tak to porównywalne ciągniki.

 

Edytowano przez PiotrekRolnik97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj