mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Ja wiem... moc chyba nie do końca jest odnośnikiem do uciągu. Opony, nacisk kół napędzanych na grunt i powierzchnia.

Chociaż z drugiej strony uciąg 60-ki jest określony przy prędkości 4km/h. Słabszy silnik z tą prędkością pociągnie mniej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
tak sie składa że pracowałem mf i 360 3p i wiem jak to wygląda

360-3P, to u Ciebie jest 60-tka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he. Dobre pytanie.

3-P można by porównać do wartburga z silnikiem polo albo skody fabi z silnikiem golfa. Śmieszna kombinacja.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary97    2

a jest wolno mnie mieć

 

A chcesz ostrzeżenie za pisanie bzdur?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Moja c355 z 73 roku 4 obciążników na przodzie po 3 na kole starego typu kabina nowego typu kwadratowa szeroka oś c 4011 amortyzowana 2860 kg ważona na wadzę a gołą beż obciążników wazy 2170 kg wedle instrukcji.Ale pomagam sąsiadowi przy kopaniu ziemniaków i on MF 255 z przyczepom 4,5 tony wywrotką z nakładkami smyra tylko po kartoflisku a swoją c 355 z taką samą przyczepą idę jak przeciąg też po kartoflisku.I jaki z tego morał.Nie liczą się katalogowe obliczenia ale fakty który ma lepszy uciąg i przyczepność.Druga sprawa c 360 jest dłuższa od MF 255 wiec ciągnąc przyczepę więcej ją dociska no i c 360 ma większy prześwit pod podwoziem. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No akurat nie chodzi o to co kto by chciał tylko co jakie jest. 60-ka to topór jak by nie było ale twarda sztuka jak diabli. Jak na takiego dziadka.

I tu następne moje zdziwienie bo 255 wyposażony tak samo jak 60-ka w obciążniki jest dłuższy...3570 60-ka i 3623 mf.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary97    2

inni jakoś bzdury piszą i nie mają ostrzerzeń ,ale ty tu jesteś szefem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@Dawid4132 mój sąsiad ma oryginały ale radialne a ja diagonalne a radialna ma lepszą przyczepność. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takie porównywanie, to też jest do bani, ktoś tam z czymś porównywał, to by musiały być nowe ciągniki np. identyczny ładunek, podłoże, a to jeden może być zdrowy a drugi klamot i racji będzie tyle ile było porównań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid4132    0

każdy ma swoje zdanie wątpię aby ktoś bedący za 60 przyznał mi rację

 

no tak ale skoro ma orginalne pomyśl w jakim mogą być stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

MF jest cięższy popieram, ale z obciążnikami, a kto je ma? Mało rolników, przynajmniej w mojej okolicy. Do tego te wąskie opony, U mnie C-360 ma obciążniki od C-355, do tego większa kabina, też sporo wazy więc 3t będą, a takie MF bez obciążników to zaledwie 2170kg. Chociaż masa mojej 60 nie zawsze jest zaletą, na torfie szybko siada.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@Dawid4132 co do orginałow to o rożchodzi się od mf wtym roku zakładane a jak ktoś ma zdrową c 360 to na pewno nie przyzna tobie racji ale jak ma ktoś sprzęt po rzekomej kapitalce a zmienia tylko pierścienie i tak jak mój rocznik i do głowicy pompy albo wtrysków nikt nie zagląda to przyzna tobie rację.A druga sprawa c 360 ma pięć podstawowych biegów a MF 4 więc przy ciężarze jest elastyczniejsza. A druga sprawa każdy chwali co ma. :D Pozdrawiam

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid4132    0

i c360 i mf bedą dobre do przyczepy jednak wszystko będzie zależeć od stanu i opon dlatego polecam mf na kolach 60

 

jak napisałeś każdy chwali to co ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Myślę że istotną rolę odgrywa tu środek ciężkości a co do długości i wagi to w poradniku techniki rolniczej znalazłem znaczące różnice między mf a 3512 ciekawe czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

MF jako ciągnik pomocniczy to jest idealna sprawa jak dla mnie. Mam c-360 jako ciągnik pomocniczy ale chętnie bym się jej pozbył i zakupił mf 255 bądz ursusa 3512. Dlaczego? Mf-em zrobię to samo co c-360 przy czym zaoszczędze paliwa. Do tego mf jest szybszy i ma dużo wyższe obroty na wom (jakdla meni idealna sprawa do glebogryzarki)i sprawa najważniejsza w Mf-ie skrzynia się nie tłucze tak jak w c-360.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jeszcze nie odkryłeś że masz w c360 biegi zależne??? do glebogryzarki włącza się 5 bieg , reduktor polowy czyli żółw i obroty wałka zależne, i o ile pamiętam przy 2tys obr/min na obrotomierzu na wałku masz ok 860obr/min, o ile dobrze pamiętam, mf255 osiągniesz 850obr/min na wałku? wątpie, musisz piłować obroty, z resztą ten silnik jak cały 255 czy 3512 jest dobry do opryskiwacza czy kosiarki, nie do roboty w polu.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Patrząc na wom niezależny to faktycznie 255 ma 540 obrotów wałka przy niższych obrotach niż 60-ka.

A co do prędkości to książkowo 60-ka jest niecały kilometr szybsza. Różnica nie warta nawet wspominania.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

A czy przypadkiem glebogryzarka nie ma pracować przy obrotach wom 540 ? wg instrukcji oczywiście.Mf 255 to dobry ciągnik no moze nie jako główny na 50 ha ale na 10 sprawdzi się w każdej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak 540. Tylko że 60-ka osiąga te obroty womu na niezależnym przy około 2000 obrotów silnika. A włączając zależny napęd wałka to samo masz na 4 biegu przy ja wiem... 1800 obrotów silnika czy nawet jeszcze niższych. .

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeszcze nie odkryłeś że masz w c360 biegi zależne??? do glebogryzarki włącza się 5 bieg , reduktor polowy czyli żółw i obroty wałka zależne, i o ile pamiętam przy 2tys obr/min na obrotomierzu na wałku masz ok 860obr/min, o ile dobrze pamiętam, mf255 osiągniesz 850obr/min na wałku? wątpie, musisz piłować obroty, z resztą ten silnik jak cały 255 czy 3512 jest dobry do opryskiwacza czy kosiarki, nie do roboty w polu.

 

Oj chyba więcej, na 2 tys obr będzie miał ok 1000obr na wałku.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na czwartym biegu, obroty zależne, prędkość wałka przy 2200 silnika to 797 obr/min


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj