mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

pawelll48    273

 

Rozróżniam orke od podorywki ;) pewien gospodarz w mojej okolicy orał zestawem c-360 i 4 skiby przez dobre 20 lat, ale z rok temu kupił większy ciągnik wiec już filmu na potwierdzenie moich słów nie nagram ;)

 

Mogę to nawet potwierdzić, teraz właściciel tej C-360 kupił Ursus'a 1004 ;)

Tato rozmawiał z tym gospodarzem prze kupnem 1004 i rozważało on decyzję nad założeniem napędu.


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo14    17

Ja jestem użytkownikiem MF 255 i bardzo go polecam posiadam 15 hektarów pola i u mnie pracuje jako ciągnik główny (orka , prasa , rozrzutnik itp. itd. ) lecz żeby nie było za słodko to jest troszkę przy mały ale jeżeli ty szukać ciągnika pomocniczego to bardzo go polecam mało pali , zwrotny i jak dla mnie komfort jazdy lepszy niż w 60-tce wiadomo że gorszy niż w zetorze , a nie zastanawiałeś się nad kupnem MF ale z niemiec mam na myśli jakiś 260 bądź coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Mf 255 to prawdopodobnie jeden z najlepszych ciągników w swojej klasie , jest ich sporo w mojej okolicy i nikt nie narzeka i robią sporą robotę u kuzyna taki ferdek robi coś ok 1000mtg rocznie , Sam byłem zainteresowany takim ciągnikiem ale jakoś wyszło że nabyłem 360 3p niby tez dobry ale wiadomo . Na dzień dzisiejszy nie kupił bym drugi raz 3p choć nie miałem w nim żadnych poważnych napraw chodzi jak trzeba . Dziś zastanawiał bym sie na mf 675-690 do 20 można takiego kupić ew 25-28tys 4x4 .

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienek1312    0

Witam, pozwolicie koledzy że się tutaj podepnę :)

Mam taki dylemat, w zimie będziemy odśnieżać dwa parkingi pod hotelami i ojciec chce kupić URSUSA C-330, dokupić do niego nową kabinę, pług i rozsiewacz ale mi się wydaje że lepiej by było kupić np. Zetora 5211 lub URSUS 3512 co mają już fabrycznie montowane kabiny i do nich dokupić pług. Poza tym 30-stka wydaje mi się za słaba. <_<

Jak myślicie które rozwiązanie było by najlepsze? Ojciec chciałby to załatwić jak najtaniej, a ja nie orientuje się jak te ciągniki sprawują się w zimie, jak palą, jak sie trzymają podłoża i mnie sie wydaje że najlepiej było by kupić ciągnik ze wspomaganiem a do 30-stki jak coś trzeba by dokupywać a to kolejne koszta... Chyba że macie jakieś swoje propozycję? Ciągnik najlepiej zwrotny, nie zawodny na mrozach, nie palący dużo i komfortowy.

Z góry dzięki :)

Edytowano przez gienek1312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tym ciągniku, jest w anglii właściciel mówi że wyśle go do polski na swój koszt przez firmę transportową tylko trzeba wpłacić pieniądze na podane konto, czy to może być prawda , czy warto koledzy zaryzykować? http://otomoto.pl/20...x4-A228729.html

 

Post nie na temat.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid4132    0

Bierz mf spali tyle co 3p tylko że jest cięższy no i szybki wałek . Tak na prawde mf 255 ma uciąg podobny do c360 a nawet moim zdaniem lepszy szukaj traktora na oponkach jak w c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

. Tak na prawde mf 255 ma uciąg podobny do c360 a nawet moim zdaniem lepszy

 

 

 

Kolego nie osłabiaj mnie z tym uciągiem.

Podstawą dobrego uciągu jest masa. a gdzież równać mf255 do c-360. TAm gdzie c-360 sobie poradzi to mf będzie podskakiwał bo jest lekki.

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie. Mf max niecałe 2900 na tylnych kołach max 1760 a 60-ka 3000kg z czego aż 1980 na tylnej osi. 60-ka ma większy uciąg niestety.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z instrukcji. Tyle że 60-ka podana z wodą w oponach. Do mf a trzeba dołożyć wodę w oponach bo nie wliczyłem a w 60-ce tak 286kg. Moje niedopatrzenie. Na plus 60-ki rozmiar opon. 355 ma jeszcze cięższy tyłek na starych obciążnikach.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma 60-tka 3000kg, to MF musi być jeszcze lżejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid4132    0

Ciesze sie że posiadasz takei informacje ale obalają one to że mf ma lekki przód bo z tych liczb wynika że jest on cięzszy niz w c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ma z wodą w dętkach 300kg. W mf-e przód z obciążnikami max 1120kg. Przednie obciążniki 200kg. W sumie wagi są bardzo porównywalne. Myślałem że są większe różnice.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z wodą pewnie tak, ale bez wody ma 2700kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No dokładnie. I co dziwniejsze wtedy jest lżejsza od tak samo dociążonego 255 bez wody z obciążnikami i kabiną który wtedy wazy 2880. Po wyglądzie w życiu bym tego nie powiedział.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary97    2

z wodą czy be wody to dobry traktor

inaczej nie był by wykorzystywany przez tylu rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobry nie dobry, innego wyboru przedtem nie było.

No dokładnie. I co dziwniejsze wtedy jest lżejsza od tak samo dociążonego 255 bez wody z obciążnikami i kabiną który wtedy wazy 2880. Po wyglądzie w życiu bym tego nie powiedział.

MF powinien mieć szersze opony.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To raczej była kwestia dostępności, braku wyboru. To samo można powiedzieć np. o 60-ce, starszych zetorach i fiacie 126p. Ale 255 czy 60-tek jest kupa i swoje robią.

jego masa schowana jest w ciężkiej kabinie i prawie 400 kg obciążników ciągnika w nie wyposażonego. 60 ka ma lżejszą kabinę i mniej zapiętego żelaza.

 

Faktycznie gdyby miał szersze gumy z tyłu prawdopodobnie miał by lepszy uciąg. Jedynie silnik nie do końca dorównywał by czwórce 60-ki.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ja tam swoje wiem

A Masz inny ciągnik, ażeby porównać, czy tylko piszesz, byle pisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid4132    0

Mimo wszystko nadal sądze że mf ma lepszy uciąg i nie opieram sie na liczbach tylko było to widoczne kiedy miałem okazje pracować na mf 255 i c360 nawet nasz pracownik to stwiedził może to też byc spowodowane tym że mój ferdziu ma opony jak 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

co do wyboru to rzeczywiscie w tamtych czasach nie bylo wielkiego wiec kazdy bral co mógł a mentalnosc polaka jest taka ze chwalimy co mamy nie wazne czy zzw wschodniej granicy czy zza oceanu ;)

 

nawet gdy mamy takie same opony w mf jak w popularnym " dżefie" czyli c360 to i tak mamy mniej mocy co nie pozwala nam na większy uciąg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj