Polecane posty

Luba    0

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

 

Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.

 

Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.

 

Pozdrawiam,

Luba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Fajnie jak coś to mogę testować ;)

 

Myślę, że przydatne byłoby coś na kształt kart pól, na których można wpisywać wszystkie zabiegi.

Przydałaby się kalkulator nadwyżki z danego roku (przynajmniej w formie uproszczonej - bez amortyzacji i kosztów pośrednich) z podziałem na poszczególne pola oraz całości produkcji roślinnej.

 

Co do produkcji zwierzęcej to pewnie koledzy coś podpowiedzą.

Jeśli portal to może pewne połączenie z pogodą - mam na myśli ostrzeżenia o burzach, gradzie, informacje o spodziewanych przymrozkach czy opadach.

 

Jeśli to ma być portal to co z ochroną danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luba    0

Pewnie, że będziesz mógł testować :)

 

Ochrona danych będzie zapewniona zgodnie z zaleceniami GIODO.

Edytowano przez Luba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

faktycznie przydałoby się kilka programów w rolnictwie a nie jeden który obsługuje wszystko.

Mi potrzebne jest coś do upraw polowych co zawiera coś podobnego do starych kart pola z topagraru, ponadto rejestr zabiegów, nawożenia stos. ŚOR ułożony dla każdego pola wg różnych sposobów (chronologicznie, po nazwach środków, po dawce itp), przydałoby się jakby można dopinać własne mapy czy to z geoportalu czy zeskanowane te z ARiMR czy też np te które można uzyskać z zarządu melioracji. Ważny jest też eksport danych np w razie kontroli z piorinu itp.

 

 

Dobrze aby kod programu był dostępny, umożliwiołby to i eksport danych i tworzenie niekomercyjnych pluginów bo zakładam że program byłby komercyjny.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luba    0

Ma to być portal więc dopisywanie plug-in’ów raczej nie wchodzi w grę. To my odpowiadalibyśmy za bezpieczeństwo danych więc osoby obce nie mogą ingerować w kod.

 

Piszesz że potrzeba większej ilości specjalistycznych programów, a to właśnie chcemy zrewolucjonizować. Tak żebyś nie musiał korzystać z 5 różnych programów, gdzie musisz płacić za 5 różnych licencji, instalować 5 różnych aplikacji. Zakładasz konto, raz uzupełniasz dane (też bez konieczności robienia tego na raz przy rejestracji) i później korzystasz tylko z tego portalu. Masz wszystko w jednym miejscu, nie martwisz się ze jak panie dysk to stracisz wszystko, masz dostęp z każdego miejsca na świecie i gra muzyka;).

Oczywiście, nie da się stworzyć rozwiązania idealnego, pokrywającego wszystkie potrzeby zwłaszcza od razu. Dlatego portal będzie wystawiany etapami i sukcesywnie rozbudowywany tak żeby docelowo stworzyć rozwiązanie które będzie spełniało założone cele.

 

Na obecnym etapie nie mogę stwierdzić tego z całkowitą pewnością ale raczej użytkowanie portalu nie będzie płatne (przynajmniej większości funkcjonalności) a jeżeli okaże się że jednak nie da się tego zrobić zupełnie darmowym, to abonament będzie śmiesznie niski w porównaniu z cenami programów dostępnych w tej chwili.

 

Ankieta dla tych którzy cenią swój czas :)

 

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEJBTGFPMG9IeGxqNS1zS2psaURURkE6MQ

 

CI co mają czas i ochotę napisać odpowiedż, też niech wypełnią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Ma to być portal więc dopisywanie plug-in’ów raczej nie wchodzi w grę. To my odpowiadalibyśmy za bezpieczeństwo danych .....

A to ja dziękuję, moje dane na moim kompie wypiętym z netu (stara stacjonarka). Nie żadne wirtualne itp jak to jest np z fakturowaniem gdzie człowiek się zastanawia skąd później jakaś firma ma moje dane.
Piszesz że potrzeba większej ilości specjalistycznych programów, a to właśnie chcemy zrewolucjonizować. Tak żebyś nie musiał korzystać z 5 różnych programów, gdzie musisz płacić za 5 różnych licencji, instalować 5 różnych aplikacji.....
Pozostanę jednak przy swoim. Do zwierząt jeden program, do pól inny, do fakturowania inny.

Program do pól ma kod tylko do pól, program do zwierzaków ma tylko do zwierzaków i jak ja np nie mam zwierząt to po co mi opłacanie czegoś od zwierząt i program którego kod obciążony jest linijkami od zwierząt co nie jest mi potrzebne a spowalnia działanie programu?

 

 

Potrzeba rynku sprawdzi wasze pomysły, powodzenia ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

każdym ;)

a tak poważnie to raczej chodzi o handel danymi tak że człowiek się budzi i ze skrytką zapchaną reklamami itp.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luba    0

moje dane na moim kompie wypiętym z netu (stara stacjonarka). Nie żadne wirtualne

Sądzę że w chwili obecnej tylko aplikacja webowa wchodzi w grę. Te wszystkie DOS’owe produkty okienkowe były fajne ale 20 lat temu. Teraz tendencja jest taka żeby wszystko trzymać w chmurze.

 

 

a tak poważnie to raczej chodzi o handel danymi

Gdyby ktoś przyłapał właściciela jakiegokolwiek portalu na tym że handluje danymi klientów to byłoby po nim. Od tego jest GIODO i przepisy żeby takie rzeczy nie miały miejsca. To jest po prostu przestępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

faktycznie zasoby w chmurze to ciekawa sprawa i bym pewnie był za tym ale jakieś 10 lat temu jak byłem młody. A dosowe programy? Nie przesadzajmy, jest wiele aplikacji które działa w windowsie, ma odpowiednika na linuxie i jest proste szybkie i pewne a o dosie to możemy porozmawiać w kategoriach czysto zabawowych ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Post stary ale ... .

 

Gdyby ktoś przyłapał właściciela jakiegokolwiek portalu na tym że handluje danymi klientów to byłoby po nim. Od tego jest GIODO i przepisy żeby takie rzeczy nie miały miejsca. To jest po prostu przestępstwo.

 

 

 

Już było kilka afer odnośnie danych i dokumentów na śmietnikach i pewnie nikt kryminału nie zobaczył.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwastek    0

Ciekawe podejscie do tematu. Jeśli system będzie za free dla użytkownika końcowego to będzie rewelacja!

Nie logowałem się ale mam kilka pytań:

Czy są przypomnienia np: jest posiana kukurydza pyk do systemu na polu tym i tym tyle i tyle. Mija czas i przypomnienie powinienieś zrobić pierwszy oprysk - tu niech płacą producenci za reklamę i propozycje ich produktów ;P

Przy zwierzętach będzie prowadzone od urodzenia do końca -> z przypomnieniami o szczepieniach ( lista weterynaży w okolicy z opnimaii po kodzie pocztowym) i innych ważnych rzeczach?

 

Do tematu podchodziłem z 10 lat temu ale wtedy internet na modemie i z 10% miało dostęp. Teraz inna bajka tylko WAŻNE kto za to będzie płacił, jeśli klient koncowy to nie ma szans na sukces!!!

 

Do Nikita_Bennet jeden program ale z wieloma opcjami/zakładkami z możliwością tworzenia swojej zakłądki i dodawania odpowiednich opcji z systemu.

W chmurze jak najbardziej ale z widżetami na różne paltformy i wtedy można pluginy dodawać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jak pisałem wcześniej - program ma mi dawać opcję gdzie przechowuję dane, czy na pendrive czy na hdd czy np w chmurze bo dane są MOJE. Jeżeli problemem jest uwzględnienie tego w działaniu oprogramowania to jest to kiepski program. Sorki ale trochę mam latek bo pamiętam czasy pascala i asma i bajeczki o danych w chmurze były już wtedy, teraz dane w chmurze są ale co z tego jak chmura jest usługą z której dane mogą wyciec. Obecnie miałem średnią przyjemność pracować na aplikacji w javie - w sumie z 2 latka tego było. Ogólnie dobry program jest mały, szybki, można go trzymać na każdym nośniku pamięci i dane przechowywane są na tym samym nośniku.

 

Zresztą jeżeli program będzie trzymał dane użytkowników w chmurze, przyjdą panowie z AN-Leszno i poproszą o dane - kto im odmówi? Nikt, wezmą zgodnie z literą prawa.

Przyjdą do mnie i poproszą o dane - przepraszam zgubiłem pendriva a jestem leszczu i nie mam kopii zapasowej.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwastek    0

Przy rejestracji nie powinno się podawać danych jednoznacznie identyfikujących użytkownika!

Niestety rejestracja do programu odbywa się poprzez nie szyfrowane połączenie :/

Teraz tak myślę, że na siłę da się zrobić to w exelu, przy kilku uprawach nie powinno być problemu :D

 

Kontrola: Przecież równie dobrze mogą przyjść do Ciebie i sprawdzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ale ja im mogę powiedzieć że nie mam na kompie a firma która się tym trudni musi - inaczej prokurator.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luba    0

Ciekawe podejscie do tematu. Jeśli system będzie za free dla użytkownika końcowego to będzie rewelacja!

 

Podstawowe funkcjonalności zawsze będą za free. Może w przyszłości pojawią się jakieś dodatkowe usługi płatne, ale raczej jest nastawienie w kierunku reklam. Choć i to jeszcze odległa przyszłość. Też jestem zdania, że użytkownicy nie będą płacić za korzystanie z takiej aplikacji.

 

Czy są przypomnienia np: jest posiana kukurydza pyk do systemu na polu tym i tym tyle i tyle. Mija czas i przypomnienie powinienieś zrobić pierwszy oprysk - tu niech płacą producenci za reklamę i propozycje ich produktów ;P

Przy zwierzętach będzie prowadzone od urodzenia do końca -> z przypomnieniami o szczepieniach ( lista weterynaży w okolicy z opnimaii po kodzie pocztowym) i innych ważnych rzeczach?

 

 

Przypomnienia są w planach ale takie że np. wygasa Ci atestacja opryskiwacza itd. Z tymi opryskami to wydaje się niezły pomysł. Notuję.

 

 

Zresztą jeżeli program będzie trzymał dane użytkowników w chmurze' date=' przyjdą panowie z AN-Leszno i poproszą o dane - kto im odmówi? Nikt, wezmą zgodnie z literą prawa.

 

[/quote']

 

Jedyną daną osobową, którą podać trzeba jest email. Całą reszte podajesz tylko i wyłącznie jak masz na to ochotę. Imię nazwisko i inne dane personalne narazie służą do generowania wniosków. Jeśli chcesz je generować a nie chcesz trzymać danych, możesz wpisać co potrzeba, wygenerować wniosek czy ewidencje i usunąć dane ( zastąpić imię, nazwisko czy cokolwiek chcesz trzema kropeczkami albo jakimkolwiek tektem i już danych nie będzie w bazie).

 

Przy rejestracji nie powinno się podawać danych jednoznacznie identyfikujących użytkownika!

Niestety rejestracja do programu odbywa się poprzez nie szyfrowane połączenie :/

 

 

Nie spotkałem się z zakazem o którym piszesz a logowanie przez email służy tylko wygodzie użytkowników. I tak musieliby ten email podać, więc odpada jedno pole a poza tym znika problem z pamiętaniem loginów do różnych kont.

Co do szyfrowania połączenia to oczywiście ono jest. Z przyczyn technicznych chwilowo niedostępne. Także proszę się nie obawiać.

Edytowano przez Luba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanIno    0

a widzieliście też taką webową aplikację rolnikon.pl? tam w sumie jest sporo z tych rzeczy, o których tu piszecie. jak na raize bawię się tym od kilku tygodni i mają tam jeszcze sporo do zrobienia, ale portal wygląda całkiem spoko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mateusz1999
      Witam wszystkich mam 18 lat i stoję przed dylematem. Moi rodzice prowadzą gospodarstwo o powierzchni 60 ha i 30 krów mlecznych jako że ja kończę niedługo szkołę chciałem przejąć gospodarstwo bo kochać być rolnikiem na razie pomagałem tylko rodzicom a teraz sam bym mógł je prowadzić marzyłem o tym od dziecka. Jednak jest jedno ale a są nimi pieniądze. Mimo że uprawiamy opłacalne uprawy takie jak zboże z którego średnia wydajność z lat to 7-8 t, rzepak 3-3,5 t średnio i burak cukrowy 55-60 t ha wydajność krów nie jest też na złym poziomie bo około 6 tyś l na krowę. Oszczędzamy w granicach rozsądku na nawozach paliwach paszach itd. to czysty zysk nie jest za duży w sumie to wystarczy tylko na naprawy maszyn modernizacje to opłaty jedzenie i takie podstawowe sprawy dodam że jestem ryczałtowcem. Moi rodzice mówią żebym rolnictwo zostawił sobie jako hobby ale ja to kocham. Pytanie do was czy macie też tak że jak weźmiecie wszystko obliczycie to wychodzi że pracowaliście za darmo ?? 
    • Przez Pepesza
      Cześć forumowicze, 
      gwoli wstępu chciałem się przedstawić jako nowy uczestnik tego forum, 
      jestem studentem 4 roku Techniki rolniczej i leśnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (dawna Akademia Rolnicza), jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej, w której opisuje automatyzację zadawania pasz na stosunkowo dużej fermie gęsi. W powyższej pracy znalazłem kilka problemów i chciałem skonsultować to z Wami, a w szczególności z posiadaczami większej ilości gęsi, by je rozwiązać. Myślę, że wypunktowanie pytań będzie najlepszym rozwiązaniem. 
      1. Czy zauważyliście grupowanie się gęsi w stadka liczące około 100-200 sztuk na terenie waszego wybiegu i jeśli tak, to czy macie swoją teorię, która mogłaby rozwiązać owe zachowanie?
      2. Jaką dawkę pasz stosujecie na jedną sztukę gęsi? (Moja dawka prezentuje się następująco: 180-220g mieszanki i 600-900g paszy objętościowej świeżej (zielonka lub sianokiszonka)) <-- czy moje założenia są dobre? 
      3. Jeśli ktoś niedawno (5-7 lat wstecz) doposażył swoją hodowlę w przenośniki (taśmowe, spiralne, ślimakowe) na odległość nie mniejszą niż 20m, to bardzo bym was prosił o podanie orientacyjnych cen za 1mb takowych przenośników. (Tu mam problem z jakimkolwiek kontaktem z firmami specjalizującymi się w tej branży z uwagi na bardzo opryskliwy stosunek do mnie jako studenta, a podanie się za osobę, która faktycznie chciałaby dokonać zakupu przenośnika skutkuje tym, że umawiają mnie ze swoim najbliższym przedstawicielem, którzy nie odbiegają olewatorskim stosunkiem od wyżej wymienionych).
      4. To pytanie szczególnie dla hodowców gęsi: czy macie jakieś spostrzeżenia czy uwagi, które są specyficzne i odróżniają ten gatunek drobiu od innych? (Chodzi mi tu bardziej o cechy psychologiczne, aniżeli o cechy fizyczne).
      5. Czy dysponuje ktoś z Was, drodzy forumowicze, literaturą opisującą specyfikę, behawiorystykę lub sposoby hodowli gęsi? 
      Jeśli znajdą się osoby, które mogą mi pomóc w rozwiązaniu chociażby jednego problemu będę niezmiernie wdzięczny i z góry dziękuję za każdą odpowiedź. 
      Pozdrawiam serdecznie, 
      Piotrek 
    • Przez rolnikk70
      Witam wszystkich planuję kupić nadbudowany zestaw uprawowo-siewny.
      Mój dylemat to unia plus 700/3 a agro-masz sn 300.
      Redlice talerzowe z kołami dociskowymi, wał pacera.
      Proszę o opinie użytkowników tych siewników.
      pozdrawiam
    • Przez xthepolishx
      opłaca się na 6h czegoś nakupywać ? 
      chodzi mi bardziej o bydło, hf lumusine, mięsne ale jałówki nie byki typu hf, bo one rosną za przeproszeniem w d*pie taki a brzuch ma jak krowa z cielakiem hahah, mieliśmy kiedyś mięsne jałówki ale to kilka lat temu a obora pusta, na oko z 25 sztuk wejdzie, mam tam 2 krowy na odpajanie cielaków małych i tam kawałek pastwiska i hektar łąki, reszta zboże, opłaca się coś jeszcze na wstawiać ? 
    • Przez matpol91
      Witam jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj