Maro

[90 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Adik_ziel    3

Może Claas Dominator 98?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro    0

Dzięki za podpowiedzi najbardziej mi przypadł do gustu case 2188 axial. Ale teraz czy niebędzie on za duży jak na moją powierzchnie i czy da się zostawić słome bo on chyba ma rotor. Ten lexion tż bardzo fajny ale chypa troche za duży a dominatory bardzo wajne i dobre kombajny ale strasznie drogie kombajn z 1992 roku 130tys zł to troche drogi a za 140 tys mam nowszego case i droche większego a to jd tych małych to niemam przekonania i chyba części trudno dostępne.Piszcie więcej wszystko co wiecie na temat kombajnów, troche się rospisałem ale wybór dobrego niezawodnego kombajnu to spora inwestycja i ciężki wybór a najgorsze to z kasą licho trzeba będzie kredyt brać pzdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Dzięki za podpowiedzi najbardziej mi przypadł do gustu case 2188 axial. Ale teraz czy niebędzie on za duży jak na moją powierzchnie i czy da się zostawić słome bo on chyba ma rotor. Ten lexion tż bardzo fajny ale chypa troche za duży a dominatory bardzo wajne i dobre kombajny ale strasznie drogie kombajn z 1992 roku 130tys zł to troche drogi a za 140 tys mam nowszego case i droche większego a to jd tych małych to niemam przekonania i chyba części trudno dostępne.Piszcie więcej wszystko co wiecie na temat kombajnów, troche się rospisałem ale wybór dobrego niezawodnego kombajnu to spora inwestycja i ciężki wybór a najgorsze to z kasą licho trzeba będzie kredyt brać pzdr ;)

Kombajn nigdy nie za duży zawsze sie przyda a na usługi też będziesz jeździł ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No nie powiedziałbym że kombajn jest za duży....zawsze się przyda, szybciej skosisz u siebie, jeszcze możesz jechać na usługę....kiedyś na pewno powiększysz areał i nie będziesz miał problemu kiedy to skosisz...a ten CASE to wydaje mi się że on się sprawdza przy zbiorze kukurydzy a nie zboża...ale nie wiem dokładnie...chyba że wolisz za tą cenę kupić jakąś Polską maszynę, młodszą od tych zachodnich, ale chyba mniej wydajną, czyli np...:

 

Bizon rekord...

 

http://www.allegro.pl/item271521226_bizon_...lna_opcja_.html

 

http://www.allegro.pl/item272287693_bizon_...rym_stanie.html

 

BS - z110...

 

http://www.allegro.pl/item274979261_bizon_bs_z110.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak kombajn nigdy nie jest za duży to może lexion 580 ;) Maszyny trzeba dobrać do gospodarstwa ( w miarę możliwości), nie wiem skąd się biorą takie opinie, że mocy nigdy za wiele itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Jak kombajn nigdy nie jest za duży to może lexion 580 ;) Maszyny trzeba dobrać do gospodarstwa ( w miarę możliwości), nie wiem skąd się biorą takie opinie, że mocy nigdy za wiele itp.

 

A czy CLAAS'A LEXION'A 580 kupi za 150 tys... ;) ;)

 

Kupi dużo taniej, ale chyba zabawkowego... B) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiadomo, że nie kup, ale chodzi o to żeby nie kupować bez potrzeby za dużej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Jesli mialbym kupic kombajn w granicach 45 tys. zł to co lepiej wziac?? Rekorda tak okolo 1990r.?? czy lepiej jakis starszy zachodni?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wituś    1

Pewnie, że rekorda jak ci się popsuje to jedziesz do pierwszej lepszej agromy i masz części a jak zachodni się sypnie to szukaj albo sam dorabiaj. Rekord to dobra sprawdzona konstrukcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Temat już nieważny kombajn na podwórku stoi.:)

 

To pochwal się co kupiłeś... :(

 

Przyjemnej i bezawaryjnej pracy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Czesc wszystkim!

To tak mam u siebie pare ha i u ludzi troche zetne lacznie jest ok. 100 ha jaki kombajn na taki areal ? Teraz mam bizona z0 56 ale przy pogodzie ktora jest w tym roku widze ze to nie jest to.... Daradzcie mi cos ;) Napiszcie cos zebym mogl przekonac tate do kupna czegos lepszego:) ( do bizona nic niemam ale jak mi przychodzi co wakacje przy nim grzebac to cholera mnie bierze i patrzec na niego niemoge i co roku focham xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj