AXE

Zetor 6340 czy MF 3040

Polecane posty

masseyf30    82

To ta twoja okolica to jakaś pechowa jest, a o tym gości to już kilka razy pisałeś w tym temacie.

Zapytaj się użytkownika AF (nicku nie podaje) on też ma 3 nowe MF i z tego co pisze to jest zadowolony, a chyba przymierza się do kupna jeszcze jednego

Ja też ze swojego jestem bardzo zadowolony, i zamierzam kupić jeszcze jednego z tej serii tylko że mniejszego. U mnie też są dwa fendy takie same 716 Vario, latają nic się z nimi nie dzieje, ale DF to jeden gospodarz zmienia na JD bo ma ich chyba dość.

Czasami tak jest że się trafi jakiś wadliwy egzemplarz, a jak jeszcze kierowca pi*da to maszyna nie gwizda :P

 

@AXE Sprężarkę można dorobić, ja w swoim mam, a trafiają się takie które mają oryginalną sprężarkę, niedawno takiego widziałem.

Edytowano przez masseyf30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Dużo osób pisze, że mf taki zły. Jeśli ktoś nie słyszy jak np zaworu pukają przy zakupie, albo, ajk dymi, czy że szarpią biegi, albo napęd się nie rozłącza i kupuja, bo tanie, to się nie dziwię. Znajomy 4lata temu szukał mf-a serii 30xx i już wtedy był problem ze znalezieniem dobrego mając na wydanie 40tys zł. Kuzyn kupił za 50tys z turem i włożył z 10-20tys, ale chwali go (3095) bardziej niż jd 6330 comfort, którego również posiada (przegrywa uciągiem, spalaniem, stabilnością w polu), Natomiast jest u nas pewien gospodarz, który ma 5-6 renaultów samych takich ponad 20kilka lat i chwali bardziej niż nową valtrę(mówi, że jest mułowata). Natomiast u nas w gospodarstwie jest zetor 7711,7245, farmtrac 675 dt i new holland t5060. Powiem tak: w bronowaniu, koszeniu łąk zetor i farmtrac(perkins) spaliły to samo, natomiast w turze ft spali ze 2l/h mniej niż zetor 7245. Ft jest podobny w budowie do ursusa 5314 i jest tańszy. Ten ursus bazuje na bodajrze mf 590(jest takie samo landini chyba 7550, jest duzo tańsze, ato to samo). Farmtrackiem znacznie przyjemniej się pracuje niż zetorem, wyżej się siedzi, lżej działa sprzęgło, hamulce, wajchy podnośnika, blokada, biegi lepiej wchodzą (nawet lżej niż w new hollandzie za 50tys wiecej). Tak więc j wybrałbym coś takiego: http://otomoto.pl/la...80-A255424.html http://otomoto.pl/la...50-A251868.html

Kuzynki mąż ma i w turze i lekkich pracach(trochę nowszy, ghilbi 100) pali 4l/h, a pługu 4x30 na konkretnych górach spali nawet 15l/h(zetor forterra spali nawet z 23-24 w takich warunkach, a pronar 1221 18l/h). Dodam jeszcze, że nie dba on w ogóle o niego, ale mimo to się nie psuje i ma koła z tyłu 650/65 r34, a z przodu 540/65 r24, kupił do z rozwalonym sprzęgłem docisk krzywy), ale włożył 3tys i tak poza tym nic więcej nie robił.

Edytowano przez look19

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

śmiało bierz zetora maszyna nie do zajechania;) w mf-e skrzynia siada a jak siądzie to koszt około 10tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

kolega widze że ze słyszenia zna opinie o MF bo napewno nie miał z takim ciagnikiem do czynienia MF o niebo lepszy od zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

śmiało bierz zetora maszyna nie do zajechania;) w mf-e skrzynia siada a jak siądzie to koszt około 10tyś zł

Konkrety konkrety ja rozumie że siada na cztery litery ?. Jak ja lubię czytać takie wypowiedzi. Ja słyszałem że na słońcu można w nocy wylądować.

Edytowano przez masseyferguson6140

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Ja nie wiem jak można porównywać te dwa ciągniki?? Przecież to są różne epoki, nawet nie wiem czy tego MF-a można porównać z nowym zetorem, zetora można porównywać z ursusem, a nie z Fergusonem. I oczywiście błyskotliwe opinie o wadliwych skrzyniach można usłyszeć od ludzi który może widzieli MF-a, a nie mieli z nim żadnej innej styczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

chcesz konkrety to masz znajomy mojego ojca kupił około 4 lub 5 lat temu mf 3125 turbo 140km z tej samej rodziny po 1-2 tygodnia padł mu komputer a niedawno skrzynia jak się okozało taka komputer kosztowało coś ponad 8tyś ale on niechiał się bawić to sobie go wyjoł i teraz sam wszystko ustawia jak chce nic się nie psuje

Ja jestem za mf jeżeli jest na starym typie bez komputera np 698 lub 699

 

Konkrety konkrety ja rozumie że siada na cztery litery ?. Jak ja lubię czytać takie wypowiedzi. Ja słyszałem że na słońce można w nocy wylądować.

Próbuj szczęścia;)Ja nie mówie że mf jest zły albo że go niepolecam nowe modele te od 2000 to ''mercedes nie ciągnik'' ale pisze to co wiem i jakie problemy może spotkać tego typu jak skrzynia lub komputer a zetor może inna epoka ale traktor jak na tamte lata to po prostu cudo techniki ja ci polecam zetora łatwy w naprawie i nie do zajechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

No ciekawe że 3125 ma 140 koni, chyba że podkręcany. A komputer to ten na prawym słupku datatronic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

kolega widze że ze słyszenia zna opinie o MF bo napewno nie miał z takim ciagnikiem do czynienia MF o niebo lepszy od zetora

Akurat tu cię zaskoczę może niemam na własność mf ale pisze to co wiem o tego typu ciągnikax z serii 30xx a seria 60xxx to inna bajka to dobry ciągnik sam chciałem kupić 6110-75km

 

No ciekawe że 3125 ma 140 koni, chyba że podkręcany. A komputer to ten na prawym słupku datatronic??

tak kolego mf podkręcany turbo 140 koników a komputer chyba datatronic lub coś w tym rodzaju bo nie przyglądałem się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

No on ma turbo a ten komputer to nie występuje we wszystkich ciągnikach tej serii, ja w swoim tego nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

to jestes szczęściaże wiem co kolega ojca z nim miał to z pola do domu nie mógł zjechać a miał niecałe 3 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

Akurat tu sie z kolegą zgodze model 3125 mają turbo ale koni 126 chyba że coś kombinowane

kolego nie wiem czy kombinowane mówił ze ma 140km to chyba ma a 126 km to on sam ma bez turba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

słuchaj oryginalnie model 3125 ma 126KM i turbo a to że mówi 140KM to co sprawdził na hamowni? Bo wiesz ja też moge mówić że mój ma 150KM ale po co skoro ma niej http://www.konedata....orit/MF3115.htm poczytaj i pokarz koledze widocznie ktoś mu kit wcisnął o tych 140KM.

gościu mf 3125 sam bez torbo ma 126 km z turbo ma około 140km i może być też podkręcany nie wiem wiem że ma turbo i 140km

3090 niema 90 tylko 105 km a nie 90km 90 km to ma 3080 lub 3070

Edytowano przez lukas0997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Podałem Ci argumenty (dane techniczne) nie ma sprawy Ty wiesz swoje na to wygląda że wiesz nawet lepiej niż producent OK niech będzie na Twoje . Ja mam oryginalny fabryczny nie kombinowany traktor seri 3125 i ma koni 126. Temat skończony.

Ps 3090 ma dokładnie 107 KM , 3080 ma 100KM

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

mf 3090 ma 107 a 3125 126 i oba są bez turbo sprawa zakonczona;) Nie mówie że ty nie masz racji posiadasz mf 3125 i iwesz onim pewnie wszystko ale mówie kolega ojca tylko mówił że ma około 140km z turbo

Edytowano przez lukas0997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Z tym pytaniem może skieruj sie do fabryki MF

A wracając do tematu tak z czystej ciekawości ma ktoś dane techniczne o modelu 3040 ale prawdziwe nie z kapelusza? najlepiej jakiś link z danymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Ale kłócisz się a nie potrafisz przeczytać tego co kolego podaje ci na tacy. MF 3125 ma 126 koni silnik z turbo, bez turba to by miał 107 koni tak samo jak 3095 bo to jest ten sam silnik te same wymiary tłoka i pojemność. A mówisz że on ma 126 ale bez turba, właściciel taką informację uzyskał pewnie od handlarza od którego go kupił i ślepo wierzy że ma te 140 koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

nigdy nie spotkałem się z mf 3040 ale on może mieć około 62-65 km bo 3050 ma 68km wedłu danych mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

Ale kłócisz się a nie potrafisz przeczytać tego co kolego podaje ci na tacy. MF 3125 ma 126 koni silnik z turbo, bez turba to by miał 107 koni tak samo jak 3095 bo to jest ten sam silnik te same wymiary tłoka i pojemność. A mówisz że on ma 126 ale bez turba, właściciel taką informację uzyskał pewnie od handlarza od którego go kupił i ślepo wierzy że ma te 140 koni.

co ty pierniczysz 3125 ma 126 km z turbo około 140km to co 3090 to ma niby tyle ile 3125 oba bez turbo mają niby 107 km weś człowieku przyczytaj co piszesz to co 3090 i 3125 to jeden ciągnik

 

Tak 3040 nie istnieje taki model z tej serii najmniejszy to 3050

janiewiem czy najmniejszy ale 3040 to nigdy nie widziałem i nie słyszałem pewnie jakiś sadowniczy lub coś w tym rodzaju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj