Zaloguj się, aby obserwować  
HondaMtx

Pomocy! Cały czas włączony półbieg w MF 3090

Polecane posty

HondaMtx    121

Witam!

 

KOledzy właśnie wróciłem z pola bo orałem pod sianie. Włączyłem półbieg w polu i jak chciałem wyłączyć to sie już nie dało ;/ Cały czas włącozny jest półbieg... Jutro znów czeka mnie orka ale na włączonym półbiegu nie da się orać tam gdzie się wybieram. Panowie co może byc przyczyną i gdzie jej szukać?? Jutro musze go naprawić bo inaczej będzie krucho ;/ PRosze o pomoc!

 

Pozdrawiam Adrian


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Zacioł się elektrozawór . Musisz wybadać który to i go delikatnie (kluczem np) stuknąć . Rano też może się okazać że wszystko będzie ok bez żadnej ingerencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

hmmm a jak sie podzial prad to bedzie wtedy na polbiegu czy bez? chyba bez wiec to pewnie tak jak mowi kolega wyrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

to ten samotny przed deklem skrzyni a kluczem to sam się walnij najlepiej jak zegnie to 1000w plecy jak jest prąd na cewkę to wykręć wymyj poruszaj sówakiem wcisknij go jak siedzi opiłek to może ruszy


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

ok. a jeszcze jedno pytanie jak mniej więcej wygląda ten elektrozawór i po któej stronie kabiny się znajduje? Sorki ze tak wypytuje ale nie mialem z tym do czynienia a trzeba to naprawic.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Na pewno z prawej strony pod kabina i o ile sie nie myle to bedzie za schodkiem przy skrzyni powinien byc jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

nie trzeba spuścić oleju żeby go odkręcić?

 

 

Edit: Już naprawione ;) Przyczyną był zacięty elektrozawór. Po wyczyszczeniu działa jak należy :)

Dzięki wielkie za pomoc :)

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekbond    0

Witam Wszystkich, zakupiłem w wrześniu MFa 3090, przerobiłem nim 10he pola, po czym zaczął się zacinać, postanowiłem wymienić olej - filter, zakupiłem filtr MANN - MASSEY W1410, był krótki to i krótki kupiłem, tak jaki był tamten z wkładem siadkowym < nie papierowym>, po wymianie jak i przed zacina mi się półbieg oraz świeci się kontrolka skrzyni ... Co jeszcze mnie Ciekawi przy tym, 1 2 3 4 jest na luzie a półbiegi - A B czy R R jest załączone to mimo luzu na lewym lewarku to po puszczeniu sprzęgła lekko ciągnie, i to wszystko dzije się razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj