Skocz do zawartości
bodzioszajs

NH T6.155 -kilka pytań (i ogólnie o NH)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ogolnie
bodzioszajs    4

Siemka

Mam kilka pytań właśnie co do tego NH.

1-w orce kiedy już dojeżdżam do poprzeczniaka i chcę się zatrzymać,po naciśnięciu sprzęgła ciągnikiem tak szarpnie,tak samo przy ruszeniu kiedy je puszcze. Lepiej jest trochę kiedy nie użyję pedału sprzęgła tylko przy rewersie przestawię wajchę na Neutral,ale też lekko szarpnie. Czy to kwestia regulacji sprzęgła ? Sprawdzałem na wolniejszych biegach i jest podobnie.

2-Jakie są najbardziej ekonomiczne obroty w orce ? Ja staram się jeździć tak na tych 1800

3-jak ustawić zegar bo na razie nie mogę się w nim obczaić :)

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel97    4

Ja mam NH T6030RC i rewers nie szrapie. Zrób tak jak pisze @qazi. Co do obrotów to tak 1700-2000, nie przekraczaj 2000, na 1700 będzie ekonomicznie i w miare szybko. Cd. zegaru to w instrukcji powinno pisać, a jak nie to za pomocą tych przycisków dwóch co są pod nim.

bodzioszajs    4

Serwis ma przyjechać po 50 mth,więc już niedługo bo ma już nastukane 27mth. No właśnie 2000 nie przekraczam :)

Własnie ja nawet nie wiem gdzie jest ten zegar :D bo na tych wyświetlaczach pod zegarami mam tak:

lewy-prędkość

środkowy-to jest z tym położeniem tylniej hydraulniki (wiadomo o co chodzi)

prawy-poziom AdBlue.

I te starsze modele bez AdBlue mają tam zegarek

Dawido1352    7

Dokładnie sprzegło do kalibracji i będzie git;). Miałem tak samo w moim NH t6.120 i serwis przyjechał i jest malina :D. A w orce jeżdżę na 1700 obrotach. Na 10 lub 9 biegu w zależności czy ma ciężko czy nie :D.

tomekcnh1    0

kalibracjie sprzęgła w moim t5050 robie ja sam i zajmuje to 10 min. z instrukcjią:) zalecane jest co 600 mth. tymbardziej jak szarpie trzeba zrobić.

a jaką masz skrzynie? i ile cie ten ciągnik kosztował?

Raczo    19

Zegarek był w serii t6000, w nowej t6 jest tam teraz poziom adblue, a po zegarku zostały tylko przyciski xD

daizor    17

A jak się robi tą kalibrację w nh t6030 skrzynia 16x16?

Z tym pytaniem to nie do tego tematu.

Spróbuj zadać to pytanie w odpowiednim temacie to może pogadamy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez luki0489
      Co sądzicie o tym modelu w wersji plus? i jaka jest jego cena? z góry dziękuje
    • Przez gr_rat
      witam co to za informacja ?(zdjęcie do podglądu) jak to usunąć ?

• Przez Przemek B
      Witam!
      Wybieram pomiedzy DC a EC.
      Na czym polega zmiana biegów w EC. Na stronie pisze ze 8 biegow bez sprzegla. Proszę o informacje ile można zmienić biegów pod obciążeniem? Jakie są głowne biegi i ile ich jest? Jak z rewersem?
    • Przez taczka11
      Witam szukam chętnego na komplet filtrów silnika i hydrauliki ciągnika NH seria T 6070 T6 160 

[galleryimg=689460]
    • Przez JarekTymiski
      Witam. Ma problem z Klimą. Sprawdzili szczelność i nabili gazu do pełna i słabo dmucha. Są 4 otwory w podsufitce od nawiewow. I jak otworzę wszystkie to nie czuć prawie wiatru. Jak zamknę 3 i zostawię jedno otwarte to trochę czuć że zimnym wieje ale słabo. Wentylator działa na każdym biegu. Jak wyjme filtry to tak samo jest. Z filtrami też. Nie ma różnicy.
      Wie ktoś w czym może być problem?