Skocz do zawartości
bakimo

kredyty na duże inwestycje - jak wam idzie

Polecane posty

bakimo    0

Witam

mam pytanie do wszystkich którzy wzieli duży kredyt na rozwój gospodarstwa. Myślę tu o kwocie w okolicach 1mln.

jak wam się wiedzie? czy nie żałujecie? co byście zrobili inaczej? itp.

Matematycznie może to i ma uzasadnienie ale jak wiadomo matematyka z rolnictwem nie zawsze idą w parze...

qazi    58

kwota 1mln dużo nie powie bo co innego 1mln na 30ha a co innego na 500 także cięzko jest na twoje pytanie odpowiedzieć

rolniku360    69

ten co ma 500 to raczej tego bardzo nie odczuje a ten co ma 30 bedzie biedę wiódł albo gospodarstwo upadnie u nas w okolicy facet na 17 ha wzioł 2 nowe ciągniki same i jd kombajn newholland cyklop siewnik no prawie wszystko nowe nawet samochody dla rodziców i dla siebie nowy i na razie też nie narzeka ale jak długo to nie wiem ma 15 krów zobaczymy jak długo pociągnie

Wiadomość z agroFakt.pl

Aniaa    0

"Duża inwestycja" to raczej dosyć względne.

Z tego co piszą, to grupom producenckim idzie dobrze dzięki dotacjom unijnym. Np.

http://www.fresh-mar...asy;n1674817725

Ale wszystko co dobre musi się skończyć, bo UE tę pomoc już mocno ograniczyła...

http://www.fresh-mar...rasy;n865403537

Edytowano przez Aniaa

bakimo    0

duża inwestycja czyli budowa obory, zakup krów, drobna modernizacja parku maszynowego,

gospodarstwo: swojego 10 ha, na umowach dzierżawy ok 10 ha, ok. 20 ha dostępnych pól na zasadzie " weź se i pozbieraj bo mi nie trzeba" :) - w sumie to ta ilość w naszej okolicy jest nie ograniczona

dawidg2    30

mln to dość sporo na te Twoje 20ha. Znam takich co popłynęli na takim kredycie, i już komornik wszystko zlicytował, a taką ładną obore wybudowali. Ale piszesz że możesz dobrać ziemi. a jakaś wartościowa to ziemia?

mateuszr    0

Mam paru sąsiadów którzy także porządnie zainwestowali w takie ok. 40ha gospodarstwa. Narazie ciągnom i dalej kupują nowe, a te paroletnie sprzedają przy zwrocie 50% to nieźle wychodziło mając trochę swojego kapitału na start. Jak mam za mało ziemi na takie inwestycje... Zresztą to taka metoda kija i marchewki cały czas za czymś gonią sami nie wiedzą za czym a jakoś nie widzę u nich wielkich willi czy mercedesow na podwórku, a roboty tyle że nie muszą się przychylać żeby się po kostkach podrapać. Maszyny nic samego nie zrobią, pomagają ale nie zrobią.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zico99
      Witam wie ktoś może czy są jeszcze w woj. wielkopolskim kredyty preferencyjne na zakup ziemi?
    • Przez Taurus83
      chce kupić bronę talerzową na kredyt. leasing w zasadzie. maszyna za 26 brutto. chce to spłacać przez 5 lat. dwie raty w ciągu roku. "stopa roczna" 5,68% łączny koszt odsetek przez 5 lat to 3365 zł. uważacie że to dobra propozycja?

wpłata własna 10 % wartości brony. zabezpieczeniem jest maszyna
    • Przez RaBro53
      Witam.

Proszę Was koledzy o poradę w sprawie rozwoju gospodarstwa. Mam 23 lata dobrą pracę ( zarobki ok 3tys. - 6 tys. zł) lecz czasem muszę wyjeżdzać w delegacje zagraniczne. Tata prowadził małe gospodarstwo, dwa lata temu postanowiłem z bratem trochę je rozwinąć, kupiliśmy większy traktor, kilka maszyn i dobraliśmy troche pola w dzierżawę. Mamy około 11ha na wszystkim na razie uprawiam kukurydzę, dlatego że nie trzeba jej dużo czasu poświęcać a z powodu wyjazdów często mnie nie ma. Rozbieramy stary dom z myślą budowy garażu. Mieszkam na podkarpaciu ciężko jest dobrać pole czy kupić czasem udaję się dobrać jakiś kawałek, może za rok dwa 20 ha bym miał. Brat starał się o dotację dla młodego rolnika lecz niestety nie wyszło. Na razie zainwestowaliśmy w zasianie i kupno maszyn około 50 tys. zł. Cały czas dokładam i dokładam i końca nie widać, czase się zastanawiam czy nie lepiej to zostawić wybudować dom i żyć sobie spokojnie lecz z drugiej strony lubię rolnictwo i chciałbym to robić, obecna moja praca nie będzie na całe życie też, poniewaz mam pomału dosyć tych wyjazdów ( dziewczyna, za dwa lata ślub, rodzina) no i zdrowie harata ( praca w szkodliwych warunkach ) dlatego chciałbym na razie pracować i inwestować mądrze pieniądze żeby za kilka lat móc zwolnić się i pracować na swoim, myślałem też o innych źródłach dochodu ( laweta, koparka, jakieś usługi) no i pole Proszę was koledzy o porady jak i w co inwestować, co siać, ogólnie w jakim kierunku się pchać żeby za kilka lat móc w miarę godnie żyć z tego. Z góry dziękuję
    • Przez KajaMetrowska
      Witam .Czy ktoś z Was posiada może kredyt hipoteczny? Gdzie zdecydowaliście się na takie zobowiązanie?
      Razem z męzem chcielibyśmy w najbliższym czasie wziąć taki kredyt. Jak na razie robię sobie wstępne rozeznanie. 
      Na co warto jest zwracać uwagę przy takim kredycie? 
    • Przez maxhack0303
      witam kolegów. mam zamiar zakupić traktor i potrzebuje go sfinansować może ktoś poleci jakiś bank 
      a może miał ktoś styczność z ofertą firmy aureus. może powie ktoś opinie