News
bakimo

kredyty na duże inwestycje - jak wam idzie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bakimo    0

Witam

mam pytanie do wszystkich którzy wzieli duży kredyt na rozwój gospodarstwa. Myślę tu o kwocie w okolicach 1mln.

jak wam się wiedzie? czy nie żałujecie? co byście zrobili inaczej? itp.

Matematycznie może to i ma uzasadnienie ale jak wiadomo matematyka z rolnictwem nie zawsze idą w parze...

qazi    59

kwota 1mln dużo nie powie bo co innego 1mln na 30ha a co innego na 500 także cięzko jest na twoje pytanie odpowiedzieć

rolniku360    69

ten co ma 500 to raczej tego bardzo nie odczuje a ten co ma 30 bedzie biedę wiódł albo gospodarstwo upadnie u nas w okolicy facet na 17 ha wzioł 2 nowe ciągniki same i jd kombajn newholland cyklop siewnik no prawie wszystko nowe nawet samochody dla rodziców i dla siebie nowy i na razie też nie narzeka ale jak długo to nie wiem ma 15 krów zobaczymy jak długo pociągnie

Wiadomość z agroFakt.pl

bakimo    0

duża inwestycja czyli budowa obory, zakup krów, drobna modernizacja parku maszynowego,

gospodarstwo: swojego 10 ha, na umowach dzierżawy ok 10 ha, ok. 20 ha dostępnych pól na zasadzie " weź se i pozbieraj bo mi nie trzeba" :) - w sumie to ta ilość w naszej okolicy jest nie ograniczona

dawidg2    30

mln to dość sporo na te Twoje 20ha. Znam takich co popłynęli na takim kredycie, i już komornik wszystko zlicytował, a taką ładną obore wybudowali. Ale piszesz że możesz dobrać ziemi. a jakaś wartościowa to ziemia?

mateuszr    0

Mam paru sąsiadów którzy także porządnie zainwestowali w takie ok. 40ha gospodarstwa. Narazie ciągnom i dalej kupują nowe, a te paroletnie sprzedają przy zwrocie 50% to nieźle wychodziło mając trochę swojego kapitału na start. Jak mam za mało ziemi na takie inwestycje... Zresztą to taka metoda kija i marchewki cały czas za czymś gonią sami nie wiedzą za czym a jakoś nie widzę u nich wielkich willi czy mercedesow na podwórku, a roboty tyle że nie muszą się przychylać żeby się po kostkach podrapać. Maszyny nic samego nie zrobią, pomagają ale nie zrobią.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Smitty
      Witam!
      Z racji tego że jestem nowym użytkownikiem AF chciałbym się z wszystkimi przywitać.
      Więc sprawa wygląda tak:
      Posiadam gospodarstwo 4 ha (3 ornego (klasa III i IV) i 1 łąk z czego te łąki są bardzo zaniedbane)
      Z maszyn posiadam:
      Ursus C-360
      Pług 2 skibowy
      Siewnik konny przerobiony oczywiście na zaczep do ciągnika
      Rozsiewacz Lej
      Przyczepę 
      Śrutownik Bąk z silnikiem

Budynki:
      Stodoła z 2 sklepiskami 
      Chlew z kojcami dla świń i kojcami dla krów.
      Nad Chlewem znajduje się jeszcze 1 sklepisko i magazyn na słomę i siano

Zwierzęta:
      Posiadam kury (25 szt) i króliki (10 szt) ale to tylko tak dla hobby

Moje pytania brzmią:
      Jak rozwinąć to gospodarstwo?
      W jakim kierunku dobrze jest się rozwijać?
      Co dokupić do parku maszynowego?

Z góry dziękuje za wszelkie rady i proszę o powstrzymanie się od pisania postów typu: Lepiej oddaj to w dzierżawę albo sprzedaj!
      Mam duże a wręcz bardzo duże chęci do rozwinięcia gospodarstwa.
      Jeśli to zły dział proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam
    • Przez Damian154
      Witam wszystkich   jestem tu (jak to mówią nowy), i nie wszystko wiem co i jak na forum. <_< Mam do was takie pytanie jak już wyżej wspomniałem dotyczy kredytu, może ktoś z was brał taki kredyt ?? " Kredyt na utworzenie lub urządzenie gospodarstw rolnych przez osoby, które nie przekroczyły 40 roku życia"  Udzielany jest na 15 lat w wysokości nie więcej niż 4000000 zł. Jeśli to możliwe to chciał bym go wziąć  B)  

Tu jest link do dokładnego opisu:   https://www.bs.gniezno.pl/dla-rolnictwa/kredyty/19-dla-rolnictwa/dla-rolnictwa-kredyty/92-kredyt-na-utworzenie-lub-urzadzenie-gospodarstw-rolnych-przez-osoby-ktore-nie-przekroczyly-40-roku-zycia-symbol-mr

Zamierzam go przeznaczyć na nowe budki gospodarcze, maszyny, oraz kupno gruntów rolnych,bydło  itp. w celu zwiększenia stada i gospodarstwa. W raz z rodzicami posiadamy gospodarstwo rolne o powierzchni 50 ha i zajmujemy się produkcją bydła mlecznego oraz mięsnego.  Czy opłaci mi się ten kredyt ? jakie będą odsetki ?  Proszę  o pomoc   Z góry dzięki    

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.