Zaloguj się, aby obserwować  
in2dex

Wybierak szczękowy na TUZ

Polecane posty

in2dex    0

Witam.

Jestem zainteresowany zakupem tego wybieraka: http://otomoto.pl/wybierak-kiszonki-A194569.html

Będzie zamontowany na tuz w U914, a jakby się udało na U c-360 to byłoby super. Wycinana będzie tylko kiszonka z traw. Jak wysoką pryzmę uda się wyciąć czymś takim na tuzie? Jak to się w takim układzie sprawuje itp.? Proszę o opinie.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ale podniesienie na podnośniku + otwarcie to powinno zahaczać prawie o dwa metry


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

na turze to zda egzamin na podnośniku niewiedzę tego 1 m gorą 1,20 druga sprawa jak będziesz wywalać z niego kiszonkę chyba że będzie miał hydrauliczne spychanie ja mam na czy tłoki na turze i nieraz nie chce wylecieć pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Czy przekroj silownika ma wplyw na sile zgniotu? Spotkalem sie z opinia, ze niektore wybieraki nie docinaja do konca sianokiszonki. Co moze byc przyczyna?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

za mały przekrój siłownika lub za małe ciśnienie robocze oleju ja mam na 3 siłownikach bodajże szeroki 180 cm i czasami brakuje siły aby dociąć to trzeba na dwa razy szczególnie w kukurydzy ciężko idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Szczególnie w kukurydzy?? No co ty piszesz w kukurydzę to powinno wchodzić jak w masło......


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

trawa jest taka warstwowa ma sie łatwiej przetrzec przez to nóż wycinaka ten materiał jest słabszy kukurydza jest bardziej zbita w kupę stwarza wiekszy opór dla noża tnącego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@in2dex na tuz lepszy będzie typowy wycinak na piły, czy na miecz. Na piły moim zdaniem ma więcej plusów. Wycięte kostki kukurydzy czy sianokiszonki możesz poustawiać; nie rozsypią się przy rozładunku. Jeśli wybierzesz wycinak z "windą" to bez problemu możesz wybierać z wyższych pryzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

Jak dasz siłownik zamiast śruby rzymskiej to będziesz mógł wycinać z wyższych pryzm ps. ja przykładowo wycinam podobnym wycinakiem pryzme o wysokości ok 1,5m i bez siłownika udaje się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj