sonak

Claas Arion 610 Cis , John Deere 6115r , Massey Ferguson 6465

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sonak    0

Witam chcę poznać wasze opinie na temat tych ciągników gdyż przymierzam się do zakupu i nie wiem na którego się zdecydować. Może wie ktoś z was jaka jest cena tego Masseya?

Ciągnik ten ma być głównym ciągnikiem w moim gospodarstwie a pracować ma na ok 60ha. Ciągnik będzie wyposażony w ładowacz czołowy. Interesują mnie tylko te trzy firmy więc nie piszcie mi tu o fendt-ach. Puki co jestem za Claasem.

Edytowano przez sonak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonak    0

Wszystkie trzy ładnie się prezentują, ale to nie oto chodzi.. Głownie chodzi mi o spalanie, komfort i awaryjność. Niech wypowie się ktoś kto posiada taki model lub podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A ja się spytam tak- głównie pole czy ładowacz czołowy?

Co będzie grało pierwsze skrzypce w pracy tym ciągnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dokładnie co ten ciągnik bedzie robił czy większość ładowacz czy uprawa, bo jak do ładowacza to chyba JD ze wzgledu na filtr cząstek stałych kiepsko sie nadaje bo filt nie lubi lekkiej pracy a taka jest w ładowaczu, z drugiej strony do uprawy też nie bardzo jest bo to tylko 4 cyl ( chyba że jestem w błedzie)

 

MF w jakiej normie spalin jest? jak w tier3 to chyba z tych ciagników bym go wybrał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

W moim Arionie jest baaaardzo kiepski skręt, tyle tylko że ja mam wersję C. W Cisie moze być inaczej. Ja przy moim Claasie nie widzę ładowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonak    0

Głownie będzie chodzić z ładowaczem i prasą. A na jesień wiadomo orka, rozrzutnik, agregat i inne ciężejsze prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonak    0

Raczej nie. Ma ktoś tego MF jak sie spisuje i jaka cena. A propo claasa jak oceniacie ten ciągnik, ciągnik bardzo wygodny i ciężki, co o nim myślicie?

Edytowano przez sonak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Mi za mf 6465 w lipcu powiedzieli 265 netto standard+szersze opony,z tym ze euro wtedy było po 4,26 była to cena ostateczna. Teraz powinien byc troche tańszy bo euro staniało, jak nie podnieśli ceny w euro :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja posiadam JD 6105R.

Skrzynia AutoPowr + command arm.

Trudno jeszcze pisać o awaryjności bo to nowy model. Wierzę, że poddtrzyma dobrą opinię o JD. Na razie bez żadnych awarii. 70 h pracy.

 

Spalanie:

Głębosz (ok. 40 cm) szer. robocza 3m, prędkość ok. 6 km/h - ok. 14 l. /ha

Talerzówka/agregat uprawowy szer. robocza 3 m, prędkość ok. 12 km/h - ok. 7-8 l. / ha

Opryskiwacz szer. 15m - ok. 2 l. / ha

Wszystko chodzi na automacie.

 

Bardzo komfortowa kabina i pryjemna praca, dobra widoczność we wszystkich kierunkach. Rewerser w odpowiednim miejscu i działa bardzo miękko (pamiętam szarpnięcia z Claasa).

 

Amortyzowana przednia oś i dobry fotel w zupełności wystarcza.

 

JD to mój wybór po analizie i jazdach próbnych Claasem, Fendtem, MF. Innych nie brałem pod uwagę.

 

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

Często dochodzą inne uwarunkowania, które przemawiają za daną marką, np. kolor :-)

U mnie teraz wszystko jest zielono-żółte :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonak    0

Dzięki Pawel73 za odpowiedz. A claasem jakim jeździłeś bo w tym co ja pisze można agresywność rewersu ustawiać. Dużo wyszedł ci ten JD z autopower?

Pozdrawiam. Wrzuć jakieś fotki z tym Jd

Edytowano przez sonak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Jak dla mnie tylko John, class nie ma do niego startu ... jestem przekonany do tego ciągnika ponieważ jest mało awaryjny, mój znajomy kupił 6920 S i sprzedał masseya 150 km z podobnych lat co on i John wykazał się większym uciągiem niż MF, a kabina ma bardzo dużo miejsca. Jeżeli z tych trzech to JD. Fendt byłby jeszcze lepszy ale jest za drogi ! oszaleli z tymi cenami ...

sam posiadam Fendta i JD i jestem zadowolony z jednego jak i drugiego.

 

nie mam nic do tego ale co pan tak za tym classem ?

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a jaki to 4 cylindrowy Fendt byłby lepszy??? A dlaczego to Claas nie ma startu, jakieś konkretne argumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonak    0

Za clsssem bo nie ma jeszcze tego filtra i w tej cenie co JD ma lepszą skrzynie według mnie. Nie mam jeszcze podjętej decyzji ale pewnie będzie to claas albo JD

Edytowano przez sonak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

no nie wiem 500 vario tyle, że teraz tylko bogacze mogą sobie na niego pozwolić ja kupiłem 412 vario w dobrej cenie 67 850 ojro i nie żałuje w lekkich pracach pali na prawdę mało z czego jestem zadowolony, w podorywkowym 3 m to mi ręce opadały tak chlał ..

 

Dużo osób chwali JD ja również, a jak bierzesz ciągnik z ładowaczem to wg. mnie tylko JD ponieważ jest na pełnej ramie to duży plus w ciągniku, claas ma duży promień skrętu. dlaczego uważasz. że claas ma lepszą skrzynie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Claas ma skrzynię, bo z 6 przełożeniami pod obciążeniem, JD ma 4 biegi, lepsze tylko za słoną dopłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

Ja mam Ariona 610 Cis: rusza delikatnie, widoczność do tyłu jest bardzo dobra, oś proactiv - bajka, prosty w obsłudze i co najważniejsze nie chla dużo (w prasie variant 360rc spala ok 12l/h, bez noży), zbyt zwrotny nie jest więc do ładowacza bym go raczej nie polecał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonak    0

Pełna rama na pewno może lepiej do tura, ale mi nie jest az tak konieczna bo robię gdzie ok 1000 bel rocznie a poza tym mam już na jednym tura. W claasie skrzynia wydaje mi się lepsza bo ma różne tryby pracy, a w JD przeraża mnie ta wajcha, jak by siedział w ursusie. A z autopower za dużo będzie kosztował. Podoba mi się ogólnie ten Jd ale te 4 cylindry i ten filter najgorzej że w nim jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

hehe nie wiem czego ci się nie podobają te dźwignie zmiany przełożeń w JD dla mnie właśnie lepiej bo nie ma tych elektronicznych pierdółek . a widoczność jest też bardzo dobra do tego kabina jest obszerna jedyna wada jaka teraz jest w tym JD to ten cały filtr... a nie da się przypadkiem zamówić jeszcze JD 6330 ? bo on byłby najlepszy słyszałem że jest jeszcze dostępny do końca roku więc ...

 

jak jesteś tak napalony na tego claasa to go bierz i koniec :) dla mnie po prostu lepszy jest JD .

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam dylemat miedzy 6125m a 6115r cena podobna a w r troche mniej koni i podnośnik słabszy 5300 a w mce 6300kg. troche mnie to martwi ale ogolnie za rka jestem bo lepsza kabina. ciagnik ma pracować z pługiem 4skiby obr, agr aktywny z siewnikiem 3m i gruber 3m oraz transport. co sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

napewno rka bedzie lepsza a jak ci troszke przybraknie mocy to podkrecisz te 25 koni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Rozstaw kół w przypadku felgi spawanej wynosi zazwyczaj 1812-1816mm, dodaj do tego szerokość wybranej opony i masz szerokość całkowitą ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MF 6465 KOSZTOWAŁ Ok 350 netto. Mój znajomy ma. Jest z niego zadowolony i tłucze nim średnio 11 h dziennie. Bardzo wygodna i fajna maszyna ;') ale do ładowacza brałbym może 6115r 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj