TOMEK_11

Agriaffaires.pl i ich ceny

Polecane posty

TOMEK_11    2

witam

 

chciałbym się zorientować jak to jest z maszynami z owej stronki, a konkretniej z cenami, te ceny są na prawdę netto? kupował ktoś przez tą stronę? jak z tym zamawianym transportem od nich? proszę o jak najwięcej informacji

 

pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

agriaffaires to takie miedzynarodowe rolnicze allegro. fajna strona, duzo ciekawych maszyn. czy netto czy brutto to zalezy od lokalizacji, jesli w krajach UE to Vatu sie nie placi (chyba ze jest to sprzedaz wewnatrzkrajowa). spoza unii chyba tez sie nie placi ale dochodzi cło. co do transportu to najlepiej najac swoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

z tym vatem różnie bywa. ja nie jestem vatowcem, czasami zdarzy mi sie kupić jakąś maszyne z francji, i jeżeli kupuje tam od firmy, to do ceny dolicznay jest 19%vat, jeżeli kupujesz u rolnika przeważnie idzie sie dogadać że bez faktury chcesz i vatu niepłacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

racja racja, ja jestem na vacie wiec w moim przypadku vatu nie place, natomiast jesli ktos jest na ryczalcie to placi. poza tym nie jest latwo sie dogadac z rolnikami za granica, zaczyna sie gadanie ze musza, bo tyle figuruje w ksiegowosci, bo oni nie oszukuja i takie tam, a z firmami handlujacymi to juz w ogole niemozliwe jest zmniejszenie wartosci na fakturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

to jeśli nie jestem na vacie to muszę go w Polsce zapłacić? ogólnie płaci się vat za ściągnięte maszyny do Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

placisz w kraju kupna razem z zaplata za maszyne. placisz cene netto + vat jaki w danym kraju na dany sprzet wystepuje np jak pisal kolega @bodzioman18 we francji 19%. ale jesli jestes vatowcem to nie placisz

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

placisz w kraju kupna razem z zaplata za maszyne. placisz cene netto + vat jaki w danym kraju na dany sprzet wystepuje np jak pisal kolega @bodzioman18 we francji 19%. ale jesli jestes vatowcem to nie placisz

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, będąc vatowcem, nie płacę vatu za granicą, mam maszynę po cenie netto? w ramach tego wewnątrzwspólnotowego nabycia czy coś w ten deseń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

tak, jesli jestes vatowcem nie placisz vatu od maszyny kupionej za granica. w polsce w ogolnym rozliczeniu jest tak samo, bo najpierw placisz vat a potem dostajesz jego zwrot.

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A czy czasem nie trzeba mieć NIP'u 'europejskiego' żeby nie płacić tego vatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

o to sie poki co nikt nie pytal czy trzeba cos jeszcze:) tak, wymagany jest NIP europejski. w tym celu idzie sie do urzedu skarbowego, sklada wniosek i w ciagu 3-5 dni NIP europejski jest wydany. sklada sie on z tych samych cyfr co NIP krajowy, jest poprzedzony literami PL. poza tym jeszcze nie zaszkodziloby miec konta walutowego w euro, bo jechac powiedzmy po lexiona 770TT z 250tys euro w gotowce chyba nie wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chwat    0

U mnie kolega zamawiał już 2gi raz i wedle jego słów - wszystko bez problemów z zamówieniem. W przyszłym roku sam planuję coś od nich brać, bo cenowo wygląda to całkiem ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj