Zaloguj się, aby obserwować  
Heniekii

jd 1470 wydajnosc bez separatora i z nim

Polecane posty

Heniekii    2

Koledzy chcem zakupic ten model ale nieznalazlem konkretnych wydajnosci z separatorem i bez niego

 

Wydajnosc jest znaczaca oplaca sie dolozyc?

 

Kiedys ktos pisal ze rzepak staje przez ten separator na klawiszach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ten separator nic nie daje, niby ma pomagac w przetrzepywaniu slomy ale tego nie robi z bardzo prostego powodu: kiedy sloma tam dociera, juz w niej nie ma ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

kolego a z kad ta pewnosc ze niema ziarna?z klosow powinien beben glowny ja usunac ale z masa moze isc dalej tak mi sie wydaje.

 

A wydajnosc jaka jest jedni pisza 12t drudzy ze max 10t to moj rekord kladzie 8t godzinaale w pszenicy z krotka sloma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja osobiscie mam 2266 i separator wywalilem, jeden sasiad ma 1450 a drugi 1470. w 1450 ma separator i faktem jest ze sloma rzepaczana moze sie tam zapychac. 1470 tez nie ma separatora. przy wlasciwie ustawionym kombajnie (szczelina i predkosc bebna) ilosc ziarna w odleglosci 2/3 dlugosci wytrzasaczy powinna wynosic max 5%. dopoki sloma dojdzie do konca juz ziarna nie powinno byc. poza tym separator ma zastosowane tylko w przypadku rzepaku lub zyta, gdzie ilosc slomy jest tak duza. w przenicy czy jeczmieniu slomy jest stosunkowo malo, wiec separator nawet jej nie dotyka. co do wydajnosci to jest spokojnie na poziomie 12-14 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

kolego a ten separator masz w ksztalcie takiego jakby bebna podobnego do odzutnika w 2266 czy to jest walek do ktorego sa przykrecone takie prety jak np w modelu 1188?

 

jestes pewny ze te 12-14t da rady nim zebrac?

 

jak dobrze pojdzie to przyprowadze wlasnie owy model jeszcze w tym roku

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

w 2266 jest walek z pretami i on daje wiecej niz separator w ksztalcie bebna. ten bebnowy jest wieksza przeszkoda dla slomy niz pretowy,sloma sie pod nim kotluje a nie unosi. co do wydajnosci to z pewnoscia tyle wymloci, nawet latwo to wstepnie wyliczyc: JD oferuje do tych kombajnow hedery od 4,5 do chyba 7,6 metra. zwykle predkosc jazdy wynosi ok 5kmh. nawet przyzalozeniu hederu najmniejszego z prostego rachunku wynika ze wydajnosc to ok 2ha/h. przy srednim plonie 5ton dostajemy 10ton ziarna w godzine i to przy najmniejszym hederze. wiec 12 ton spokojnie wymloci.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

dzisiaj akurat zgadalem sie z kolega on ma taki model z seperatorem i kosa 4,8 mowi ze szacuje go na 12t/h zalezy jeszcze od slomy i kawalkow bo u nas przewaznie pola wynosza 2ha a kawalki 5ha to juz sa spore a wieksze malo spotykane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj