Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Heniekii

jd 1470 wydajnosc bez separatora i z nim

Polecane posty

Heniekii    1

Koledzy chcem zakupic ten model ale nieznalazlem konkretnych wydajnosci z separatorem i bez niego

Wydajnosc jest znaczaca oplaca sie dolozyc?

Kiedys ktos pisal ze rzepak staje przez ten separator na klawiszach.

Pozdrawiam

dexterek    83

ten separator nic nie daje, niby ma pomagac w przetrzepywaniu slomy ale tego nie robi z bardzo prostego powodu: kiedy sloma tam dociera, juz w niej nie ma ziarna.

Heniekii    1

kolego a z kad ta pewnosc ze niema ziarna?z klosow powinien beben glowny ja usunac ale z masa moze isc dalej tak mi sie wydaje.

A wydajnosc jaka jest jedni pisza 12t drudzy ze max 10t to moj rekord kladzie 8t godzinaale w pszenicy z krotka sloma

Wiadomość z agroFakt.pl

dexterek    83

ja osobiscie mam 2266 i separator wywalilem, jeden sasiad ma 1450 a drugi 1470. w 1450 ma separator i faktem jest ze sloma rzepaczana moze sie tam zapychac. 1470 tez nie ma separatora. przy wlasciwie ustawionym kombajnie (szczelina i predkosc bebna) ilosc ziarna w odleglosci 2/3 dlugosci wytrzasaczy powinna wynosic max 5%. dopoki sloma dojdzie do konca juz ziarna nie powinno byc. poza tym separator ma zastosowane tylko w przypadku rzepaku lub zyta, gdzie ilosc slomy jest tak duza. w przenicy czy jeczmieniu slomy jest stosunkowo malo, wiec separator nawet jej nie dotyka. co do wydajnosci to jest spokojnie na poziomie 12-14 ton.

Heniekii    1

kolego a ten separator masz w ksztalcie takiego jakby bebna podobnego do odzutnika w 2266 czy to jest walek do ktorego sa przykrecone takie prety jak np w modelu 1188?

jestes pewny ze te 12-14t da rady nim zebrac?

jak dobrze pojdzie to przyprowadze wlasnie owy model jeszcze w tym roku

pozdrawiam

dexterek    83

w 2266 jest walek z pretami i on daje wiecej niz separator w ksztalcie bebna. ten bebnowy jest wieksza przeszkoda dla slomy niz pretowy,sloma sie pod nim kotluje a nie unosi. co do wydajnosci to z pewnoscia tyle wymloci, nawet latwo to wstepnie wyliczyc: JD oferuje do tych kombajnow hedery od 4,5 do chyba 7,6 metra. zwykle predkosc jazdy wynosi ok 5kmh. nawet przyzalozeniu hederu najmniejszego z prostego rachunku wynika ze wydajnosc to ok 2ha/h. przy srednim plonie 5ton dostajemy 10ton ziarna w godzine i to przy najmniejszym hederze. wiec 12 ton spokojnie wymloci.

• Like 1

Heniekii    1

dzisiaj akurat zgadalem sie z kolega on ma taki model z seperatorem i kosa 4,8 mowi ze szacuje go na 12t/h zalezy jeszcze od slomy i kawalkow bo u nas przewaznie pola wynosza 2ha a kawalki 5ha to juz sa spore a wieksze malo spotykane

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Przemoo10
      Witam
      Zamierzam kupić john deere 2264. Panowie i Panie prośba do was, na co zwrócić największą uwagę przy zakupię pod względem mechanicznym jak i elektronicznym. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam
    • Przez abuk14
      Wiem, że były tematy o poszczegolnych kombajnach, ale myślę, że warto założyc taki temat aby wszystko było zebrane w jednym miejscu. Wpisujcie tutaj swoje problemy opinie o poszczególnych modelach itp.

Sam zastanawiam się nad kombajnem z takiej serii, najbardziej podoba mi się 975. Jak sie sprawuje ??
    • Przez Seba505
      Kombajn ciągle się przegrzewa . Jeden wąż od pompy jest ciągle zimny ,góra chłodnicy jest ciepła a dół zimny.O co chodzi.
    • Przez mlody1989
      Witam

Panowie mam problem z John deere 1177 z 1992 mianowicie
      -nie pokazuje żadnych obrotów na multi zegarze przy włączonej młocarni, nie świeci się dioda przy joystku
      -nie można ustawić wiatru z kabiny ,ale jak się poda prąd z akumulatora bezpośrednio do silnika od przesuwu to chodzi normalnie
      -to samo z sieczkarnią jak się poda prąd na elektromagnes przy kole prosto z aku to normalnie rozłącza i załącza
      -brak wyświetleń na panelu w słupku nawet o stanie napełnienia zbiornika ziarna nie mówiąc o zapchaniu wytrząsaczy czy podajnikach

proszę o pomoc i z góry dziękuje

dodam że po sezonie była wymieniona stacyjka o tej samej ilości pinów , nie wiem czy to ma jakiś wpływ
    • Przez przemo932
      Witam, proszę o opinię tych kombajnów. Jestem na zakupie kombajnu i na pewno będzie to kombajn z rodziny JD - mam szybki, bliski i bardzo tani serwis. Chciałbym żeby się wypowiedzieli właściciele a nie dzieci, które widziały kombajn zza płotu. proszę o wszystkie zalety oraz wady.