Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
Heniekii

jd 1470 wydajnosc bez separatora i z nim

Polecane posty

Heniekii    1

Koledzy chcem zakupic ten model ale nieznalazlem konkretnych wydajnosci z separatorem i bez niego

Wydajnosc jest znaczaca oplaca sie dolozyc?

Kiedys ktos pisal ze rzepak staje przez ten separator na klawiszach.

Pozdrawiam

dexterek    83

ten separator nic nie daje, niby ma pomagac w przetrzepywaniu slomy ale tego nie robi z bardzo prostego powodu: kiedy sloma tam dociera, juz w niej nie ma ziarna.

Heniekii    1

kolego a z kad ta pewnosc ze niema ziarna?z klosow powinien beben glowny ja usunac ale z masa moze isc dalej tak mi sie wydaje.

A wydajnosc jaka jest jedni pisza 12t drudzy ze max 10t to moj rekord kladzie 8t godzinaale w pszenicy z krotka sloma

Wiadomość z agroFakt.pl

dexterek    83

ja osobiscie mam 2266 i separator wywalilem, jeden sasiad ma 1450 a drugi 1470. w 1450 ma separator i faktem jest ze sloma rzepaczana moze sie tam zapychac. 1470 tez nie ma separatora. przy wlasciwie ustawionym kombajnie (szczelina i predkosc bebna) ilosc ziarna w odleglosci 2/3 dlugosci wytrzasaczy powinna wynosic max 5%. dopoki sloma dojdzie do konca juz ziarna nie powinno byc. poza tym separator ma zastosowane tylko w przypadku rzepaku lub zyta, gdzie ilosc slomy jest tak duza. w przenicy czy jeczmieniu slomy jest stosunkowo malo, wiec separator nawet jej nie dotyka. co do wydajnosci to jest spokojnie na poziomie 12-14 ton.

Heniekii    1

kolego a ten separator masz w ksztalcie takiego jakby bebna podobnego do odzutnika w 2266 czy to jest walek do ktorego sa przykrecone takie prety jak np w modelu 1188?

jestes pewny ze te 12-14t da rady nim zebrac?

jak dobrze pojdzie to przyprowadze wlasnie owy model jeszcze w tym roku

pozdrawiam

dexterek    83

w 2266 jest walek z pretami i on daje wiecej niz separator w ksztalcie bebna. ten bebnowy jest wieksza przeszkoda dla slomy niz pretowy,sloma sie pod nim kotluje a nie unosi. co do wydajnosci to z pewnoscia tyle wymloci, nawet latwo to wstepnie wyliczyc: JD oferuje do tych kombajnow hedery od 4,5 do chyba 7,6 metra. zwykle predkosc jazdy wynosi ok 5kmh. nawet przyzalozeniu hederu najmniejszego z prostego rachunku wynika ze wydajnosc to ok 2ha/h. przy srednim plonie 5ton dostajemy 10ton ziarna w godzine i to przy najmniejszym hederze. wiec 12 ton spokojnie wymloci.

• Like 1

Heniekii    1

dzisiaj akurat zgadalem sie z kolega on ma taki model z seperatorem i kosa 4,8 mowi ze szacuje go na 12t/h zalezy jeszcze od slomy i kawalkow bo u nas przewaznie pola wynosza 2ha a kawalki 5ha to juz sa spore a wieksze malo spotykane

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez zasada
      cześć,jestem przed zakupem kombajnu chcialbym sie dowiedziec od właścicieli kombajn bedzie nowy
    • Przez Luki1988
      Potrzebuje pomocy od posiadaczy tego modelu kombajnu. Czy może ktoś cyknsc zdjęcie mechanizmu otwierania rury? Chodzi mi o ten siłownik elektryczny. Jak jest zamontowany. Bardzo proszę o pomoc.
      Jeśli ktoś ma hydrauliczne to też poproszę o fote.
    • Przez atomik
      Piszcie swoje uwagi na temat tego kombajny,moga tez byc o całej serii 1000. ja zakupiłem 1055 z niemiec stan licznika 2700 mth wizualnie ładny, silnik oryginalny john deerowski. macie moze katalogi obsługi lub czesci do tej serii?? na co nalzey szczególnie zwracac uwagę. pozdrawiam
    • Przez daanny
      Witam mam problem z paseami jezdnymi w moim jd, na cofnietym przyspieszaczu są lużne a gdy wysunę przyspieszacz by szybciej jechać pasy niesamowicie się naciagają i robia się sztywne jak struna przez co bardzo szybko się wyciaga sie ten gruby dolny z ząbkami i przekładnia szybko się nagrzewa kombajn drży, gdy przyspieszacz cofne do tyłu by zmniejszyć predkośc pas dolny robi sie bardzo lużny zdecydowanie za lużny, a gdy gą naciagnę napinaczem to znów gdy przyspieszę to napina się niesamowicie,wariator wyglada że jest sprawny w dolnym kole tym na sprzegle tez wyglada że ładnie chodzi, jestem ciekaw jak to jest u was czy przy każdym położeniu przyspieszacza pasy są jednakowo napiete, na moje oko to w kazdej pozycji napiecie powinno byc jednakowe,co może byc przyczyną tego że tak sie dzieje? wszystkie propozycje mile widziane, dodam że wszystkie trzy pasy nowe i oryginalne.a wiadomoże gdy pasy są za lużne to kombajn mi zwalnia a gdy za sztywne to sie grzeja i wyciagają. prosze o pomoc :unsure:
    • Przez przemo932
      Witam, proszę o opinię tych kombajnów. Jestem na zakupie kombajnu i na pewno będzie to kombajn z rodziny JD - mam szybki, bliski i bardzo tani serwis. Chciałbym żeby się wypowiedzieli właściciele a nie dzieci, które widziały kombajn zza płotu. proszę o wszystkie zalety oraz wady.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.