Zaloguj się, aby obserwować  
szymon17

Sieczkarnia MB300-problem

Polecane posty

szymon17    1

Witam. Mam problem z sieczkarnią jednorzędową menegle MB300.

Jednym słowem wciąga QQ dużymi kempami i nie mogę sobie z tym poradzić. Gdy wciągnie dużą kempe śruba zabezpieczająca na trybach się ścina, obecnie co 100m. Obecnie pracuję z ciągnikiem 150KM kiedyś pracowałem z 80KM i dawał radę. Jest coraz gorzej.

Noże są zupełnie blisko stalnicy jest 12 ich, noże naostrzone (w połowie zużyte) wałek jeden gładki, drugi ząbkowany (napawany). Zapycha się miedzy wałkiem gładkim a tym napawanym.

Sprężynę przestawiam i każda pozycja nic nie zmienia.

Noże dolne które ścinające pień QQ naostrzone.

Co to może być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

150KM do takiej maszyny? niepoważny czy co? Kup se 2 rzędówke a nie niszcz dobrej maszyny. W mojej maszynie nikt wcześniej nie regulował gum miedzy dziobami na wejściu qq i tez się zbierała kupa i..... Starczyło je rorzsunąć i ogień....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Kolego @lukbold jak tak bardzo Ci żal mojej maszyny to mogę Ci ja sprzedać.

Z gumami czy bez na dziobach nie ma różnicy.

Na każdym biegu jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

kupiłem 3 tyg temu prawie nówkę więc spóźniona oferta... tym bardziej że Twoja już zużyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Siewnikiem do QQ :) Obsada około 85 tys na hektar. Odmiany SAN,Wiarus, PR39H32, Dumka, klasa ziemi przewaga IV.

Błąd na pewno tkwi w sieczkarni nie w obsadzie kolego. Robiłem 3 hektary przez 6 godzin (przy QQ takiej sobie 3m) - mam ją 12 lat czyli trochę przeszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Skoro robiłeś 1ha w dwie godziny jednorzędówką to szacun chłopie....wyślizgała się maszyna i na złom,wszystko co dobre się kiedyś kończy.Kosiłem przez 10 lat jaguarem 30 i jakoś tam szło ,aż w końcu nic nie pomagało żadne tam regenerowanie ,codzienne ostrzenie itp...jednorzędówki tak mają że lubią się przytykać -pytanie ile wytrzymasz zanim zmienisz sprzęt?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Też myślę że na złom lub dużo czasu i $$ w nią wpakować aby dalej chodziła. Zobaczymy za rok. Muszę rozebrać ją w drobny mak i dowiedzieć się co ile kosztuję. Tylko czy warto?

Jeszcze raz dziękuję kolego @ptaszyna widzę że tylko Ty wiesz coś więcej o tej maszynie.

Koledzy jednego roku to nawet zaczepiłem do Fenda 200KM i obroty na wałku 750-jedna przyczepa 5-6min. Tu dopiero było żal maszyny chociaż dla mnie to tylko maszyna.

Temat zamykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj