Zaloguj się, aby obserwować  
kposy

1614 - 1224 róznice

Polecane posty

kposy    1

Powiedzcie mi chlopaki jakie sa roznice miedzy 1224 a 1614...czy to nie jest tak ze 1224 nie ma tylko turbo a reszta to samo?ktory lepszy tak na 30h i jak u nich ze spalaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Powiedzcie mi chlopaki jakie sa roznice miedzy 1224 a 1614...czy to nie jest tak ze 1224 nie ma tylko turbo a reszta to samo?ktory lepszy tak na 30h i jak u nich ze spalaniem?

 

Na 30ha 117km to chyba troche za dużo na 30ha wystarczyło by 80-100km


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
no moze i tez troche racji ale ...

 

masz ciężkie ziemie? będziesz powiększał gosp.? jaki masz tera ciągnik?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Różnica jest też w mocy 1224 ma 120km a 1614 160km

Na 30ha to kup sobie Ursusa 914 będzie wystarczający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

1614 to przede wszystkim inna skrzynia, 12/6 ze wzmacniaczem

a reszta to już zależy od "indywidualnego" wyposażenia

na małe obszary weź coś bardziej uniwersalnego


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
Powiedzcie mi chlopaki jakie sa roznice miedzy 1224 a 1614...czy to nie jest tak ze 1224 nie ma tylko turbo a reszta to samo?ktory lepszy tak na 30h i jak u nich ze spalaniem?

Witam 1224 to dobry wybor na 30 ha te 120 koni wsam raz z czworka obracana sobie poradzi


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

na powierzchnię do 50ha to różnica wśród dwóch wyżej wym. modeli będzie duża w zużywanym paliwie a w robocie raczej nie będzie duża bo raczej przy do 50ha bardzo dużych i ciężkich maszyn łącznie z przyczepami się nienakupi nawet ta 1224 jest hoho zaduża ale jak co to te 117KM zawsze będzie troche bardziej uniwersalny ja bym wybrał coś w przedziale 90-100KM np. 1014, 1134 to są 4cyl. turbo napewno sobie poradzą i są wmiare do każdego zadania, albo jakiś z JD 6220 ale to już napewno droższy zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
masz ciężkie ziemie? będziesz powiększał gosp.? jaki masz tera ciągnik?

Ziemie są troche gliniaste....nad ciagnikami zastanawia sie wujek..i chcialem sie wlasnie Was poradzic jakie sa róznice....gospodarstwo bedze sie powiekszalo w miare mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Kposy jeżeli byś wybierał z tych ciągników to weź tego 1224 bo jest odpowiednia moc do całego ciągnika a ten 1614 to bubel ja mialem 1634 i w ciągu 7,5 roku rozpoławialiśmy go chyba 8 razy. A przyczyną tego jest tylko to że mocniejszy silnik który pracuje z tymi samymi podzespołami np tylni most rozrywa kolejne części, bo jak może wytrzymać ciągnik który był konstruowany z myślą o 120 koniach a tu w tym przpadku pracuje ze 155 km. A co kolejnym mankamentem tego ciągnika jest? To ci powiem że ta "Turbina" w tym ciągniku daje kopa temu ciagnikowi dopiero gdy osiągnie jakies 1600 obr a poniżej to go strasznie przydusza a wierz mi że ursus 1222 który dalej u mnie pracuje to do granicy tych obrotów był mocniejszy i się tak nie psuł jak ten wiekszy. A na koniec powiem że na te 30 ha czy nawet 50 ha to z dużym spokojem wystarczy 1224.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

o ile razy U1614 mialem (nie)przyjemnosc rozpolawiac, dobrze ze u ojca pan czesiek wykonuje naprawy, ale pomoc ktos musi.

najpierw agregat aktywny dal w kosc Ursusowi, a pozniej TUR, takze raz w roku trzeba go uszczelniac, reperowac przednia os, ale z drugiej strony nie wiem czy zachodni sprzet by to wszystko wytrzymal, a remonty napewno bylyby trudniejsze w realizacji i bardziej kosztowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Counter    0

ja mam 1614 od 5 lat i ani razu nie musiałem go rozpoławiać, służy mi on głównie do orki i podorywki (talerzówką)

moim zdaniem wystarczyłby Ci ciągnik 80 km, lepiej dokupić jakąś fajną maszynkę do ciągnika za pozostałą kasę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

No właśnie na 30ha to wystarczy ci 80-90km a ile ci zostanie kasy to uzupełnisz park maszynowy ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze kupuje sie najmniejszy ciagnik jaki moze byc. CZasami lepiej kupic wiekszy zeby zaoszczedzic na czasie. Ja mam 16245 na 60 ha. Za duzy? A jesli mam to praktycznie sam obrobic?Pomoc mam praktycznie tylko przy siewie. Do tego 2 kurniki na ponad 20 tys kurczakow i handelek z dowozem do klienta. We 2 z bratem robimy. Niektorzy na tym forum uwazaja ze 330 to na 20 ha styknie bo "sasiad tak robi". Niech robi. Czasem trzeba sobie odpoczac. Wole miec brzuch od piwa niz garb od pracy. Pozdrawiam.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
Wole miec brzuch od piwa niz garb od pracy. Pozdrawiam.

dokładnie. bardzo dużo zależy od specyfiki i organizacjii prowadzonej produkcjii. czasem przy tym samym areale potrzebny jest mocniejszy sprzet niz np. sąsiad posiada. co do tematu to 1224 z powodzeniem wystarczy na 30 ha. zapas mocy i tak będzie dość duży a zawsze troszke mniej paliwa pochłonie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
Nie zawsze kupuje sie najmniejszy ciagnik jaki moze byc. CZasami lepiej kupic wiekszy zeby zaoszczedzic na czasie. Ja mam 16245 na 60 ha. Za duzy? A jesli mam to praktycznie sam obrobic?Pomoc mam praktycznie tylko przy siewie. Do tego 2 kurniki na ponad 20 tys kurczakow i handelek z dowozem do klienta. We 2 z bratem robimy. Niektorzy na tym forum uwazaja ze 330 to na 20 ha styknie bo "sasiad tak robi". Niech robi. Czasem trzeba sobie odpoczac. Wole miec brzuch od piwa niz garb od pracy. Pozdrawiam.

Witam panowie Paktofonikas1987 bardzo madrze napisałes jestem tego samego zdania 330 mowia ze mało spali g,...wn tam prawda na godzine orki weznie 5 litrów ale 1 hektar orze 3,5 gdziny dotego skraje robi 05 godziny


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

fajnie jest mieć zapas mocy w traktorze i fajnie jest mieć rezerwe, że może jeszcze się gospodarstwo powiększyć i on da rade ale jak się ma traktor na bardzo duży wyrost np. 156KM na 30ha to napewno bokiem "przynajmniej mi" by wyszedł zakup maszyn do tego traktora i napewno bym musiał mieć sponsora na paliwo bo sam to z gospodarstwa bym nie zarobił na nie przy takich proporcjach traktor pole. Nasze gospodarstwo jak zbieralo największe nagrody woj. Śląskiego np. Laur umiejętności i kompetencji" i kilka za największy rozwój, to w 2004r. MTZ 82 obrabiał 94ha gruntów ornych +20ha łąk to troche było roboty ja sam byłem od pola i utrzymania maszyn a rodzice wtedy obsługiwali 80 sztuk bydła mlecznego i 10 loszek w cyklu zamkniętym, wiem dokładnie ile może zrobić jakiej mocy ciągnik i w jakim czasie jak narazie nie pisałem nigdzie o kilkunastu konkursach wygrywanych np. w kartach technologicznych gospodarstw i ich wyposażaniu czy konkursy orek, wiem też że każdy z nas ma inne warunki w polach; czasie przeznaczonym na prace; finansowe; i co najważniejsze upodobania różne ale to fajnie bo jest o czym dyskutować ja mam takie zdanie a 100 osób może mnie krytykować i dobrze może się nauczę że ekonomia nieważna jest w moim gospodarstwie?

 

Co do U1222 może tobie tyle pali i chwała mu za to a może inny użytkownik tego ciągnika to potwierdzi bo obok mnie ma kolega 1222 na oponach 18,4-34 i obrotówka Rabewek 4x40cm, talerzówka 3,9m UG 1000kg, i obrabia dokładnie 100ha pola i tylo ten ma traktor, produkcja zbóż do centrali nasiennej to robi rocznie około 500mth i sam mówi że teraz bierze MF 5455 100KM a ta 1222 spala mu około 15 - 18litrów na godzinę zegarową i stan techniczny i wizualny jest lepszy niż niejednej dwunastki także nie wiem jak inne ale ja w Szkole rolniczej w Nakle Śląskim na 380ha przy 1224 rok produkcji 1997 z wahadłową 4 Famarol palił po 19litrów na godzinę ale fakt miał 110%obciążenia

 

Napewno kupiłbym w zakresie 80 do 100KM tak jak pisałem może 1014 96KM, lub 914 80KM z napędem i będzie ok.

 

Ciekawe czy napęd do 1222 się opłaca kupować bo z tego co słyszałem to lepiej go sprzedać a kupić orginał 1224 ale nie wiem podobno jest drogo strasznie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Co do odpowiedzi poprzednika, gospodarstwo to nie tylko maszyny ale także i ludzie mianowicie siła robocza, moim zdaniem lepiej(taniej) obrabiać 30czy 50 ha jednym ciągnikiem o mocy 150-160km i właściciel zasiada za jego sterami, niż mieć 3 ciągniki i do tego 2 ludzi zatrudniać , ponieważ bokiem by mi wyszło płacenie za prace tych ludzi , ubezpieczenie,po 2 gie amortyzacja 3 ciągników i maszyn.a w kwestii sponsora na paliwo to pod sklepami na wioskach (chłopki)z piwem tak samo pewnie mówią. Sam przesiadłem się z 360 na 1222 i teraz na tej ilości paliwa którą 60 potrzebowała na zaoranie 1 ha to na tym paliwie1222 oram i uprawiam agregatem , dodam że uprawiam agregatem na 2,2 m czyli od60 i orzę na 3 skiby pługiem także od 60 ale 60 orałem na 2 skiby.12stką hektar oram w 1,5 godziny a 60 orałem 4godziny, co z tego że 6stka pali mi 9-10na godzine a 60 paliła 5-6, a jaka różnica będzie jak założę przedni napęd i będe orał takim pługiem jak powinien mieć ten ciągnik i agregat założę na 4metry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

No fakt - macie racje nie ma co brac za malych ciagnikow, ale tez nie za duze, bo jak pisal wczescniej kolega to maszyny do 1614 beda kosztowac tyle ze hoho ale za to obrabiac 30 h 60 to tez przesada....Według mnie to ma byc ciagnik w przedziale 80 - 100KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Mam w uprawie teraz ok31 ha po1/3 rzepak, pszenica ozima, kukurydza, 2,5 ha buraka cukrowego. W podkarpackim jest duże rozdrobnienie pól 30ha w ok40działkach ewidencyjnych i w kilkunastu kawałkach (troszkę sie poscalało). trochę czasu zajmują mi dojazdy i do tego mam górki(do20%) i miejscami ciężkie gliny.W tamtym roku też zastanawiałem się nad wyborem ciągnika z racji ograniczonych funduszy 20-32tys .Wcześniej też myślałem nad zetorkiem 16045,16145.Gospodarstwo cały czas się powiększa.Ale zawsze wiedziałem że ma to być 6tka,Dlaczego otóż z racji tej że chcę sprawić sobie agregat uprawowo siewny aktywny na cyklo lub rototilerze a do tego 914/1014 ka sie nie nadaje.za krótki za mała moc .Z racji tego żeby wykonywać pracę w polu szybko i siać w jak najwilgotniejszą glebę.Kupiłem 1222 rok 86 z Hiszpanii z tyłu mam 520/70R38 Taurus 7point, 2 siłowniki wspomagające i agrohaki , ciągnik ma 3700mtg, nie kupiłem z przodkiem bo żeby kupić z przodem trzeba było dać za ciągnik w takim stanie ok40tys a ja dałem 19.Gdybym miał moje 30 ha za domem na równym w 1do 5 kawałków blisko siebie to wystarczyła by mi nawet ta 60siątka.Kposy kup 1224 a nie pożałujesz,Mój sąsiad teraz będzie zakładał 6 do 914 bo ma już dość tego muła .Chce też zpinać hl-8011 z d-83 i dawać takim zestawem do skupów do których mam 20km zawsze to mniej kilometrów po asfalcie się zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj