farmerMXM

Claas 108 MAXI

Polecane posty

Hiszpi    4

Jeśli tyłek okopcony to na pewno usłyszysz "nie bierze grama oleju" hehe ale to niemożliwe. Jeśli kopci w dodatku na czarno to nie jest to optymistyczny akcent bo to zwiastuje remonty i pompowanie pieniędzy w Mercedesa a części do tych silników do najtańszych nie należą. Są egzemplarze które nie dostały po d*pie i mogę się zgodzić, że od wymiany do wymiany nie ubędzie oleju. Na początku sprawdź czy silnik nie był palony i jeśli zimny to zapal. Posłuchaj jego głosu i oceń sam. Co do hydrostatu to właśnie ten który wyje to chyba się już kończy, bo jeździłem MDW 527 Dominatorami 98 SL (dwoma różnymi) Dominatorem 108 SL, Medionem 310 i żaden nie wył, chodził cichutko. Ale znajomy mechanik mówił mi, że naprawiał kombajn u gościa, który naprawiał tego rodzaju napęd i mówił, że pod koniec to strasznie wył więc zwróć na to uwagę. A maszyna z Polski czy z zagranicy? P.S coś nie chce mi się wierzyć w autentyczność licznika mth Pozdrawiam 

Edytowano przez Hiszpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Maszyny była sprowadzona z niemiec i użytkowana przez prywatnego rolnika w PL 5 sezonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Ja osobiście wolę sprzęt krajowy. Jak oglądałem kilka lat temu kombajny to stany techniczne Polska vs, Reszta Świata to była kolosalna różnica. A Ty oglądałeś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Krajowy czyli masz na myśli użytkowany przez polskiego rolnika?. Oglądałem wczoraj 108 maxi z 93r  ponad 3200 mth , rolnik go sprowadził z niemiec , użytkował  2 sezony teraz ma mege 208. Ogólnie z wyglądu bardzo ładny jak zewnątrz tak i w kabinie, mówił ,że wymieniał cepy i tam jeszcze parę części, w sitach górnych brakuje parę piór, silnik pracuje równo hydrostat jest cichy lekko ma tyłek okopcony co mnie troszku niepokoi ale rolnik twierdzi ,ze oleju nie bierze,. Cena 127 tys zł ze stołem do rzepaku oczywiście jak chcesz fakturę to + vat . W przyszłym tyg... jadę do handlarza ma mieć 108 maxi na placu zobaczymy co to będzie. Kolega SKIBAL jaki kombajn kupił ?.

Edytowano przez Igor03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Dominator 108 MAXI SL ;) już kilka lat ją mamy z rzędowym silnikiem i hederem c510 bo ekonomiczny twardy wydajny i w miare prosty. Innego kombajnu nie chcę na polu hehe A czemu wymienia kombajn ten gościu? Na handlarzy uważaj bo czasem dobrzy krętacze są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Wymienia bo zmienił na mege 208 i troszku ha mu doszło. a ty ile rocznie kosisz tą 108 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

około 120 ha tylko rzepak i pszenica. W okolicy jeden gospodarz miał Dominatora 118 i Mege 208 i generalnie jeden od drugiej nie odbiegał znacznie osiągami stąd moje zdziwienie że gościu sprzedaje. Ja swoją koszę 2.5 ha/godz przy wydajności 8-10 t/ha oczywiście przy tym nie gubiąc zbyt wiele więc to chyba źle nie jest. Nie jeździłem Megą nigdy ale wątpię by dużo więcej wykosi ode mnie. A Ty ile będziesz młócił rocznie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

U mnie będzie kosił ok 100 ha też pszenica i rzepak a z którego roku masz 108 ? ile ma mth ? i ile dałeś? jeśli oczywiście można wiedzieć.

Edytowano przez Igor03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

4200 mth 1995 rok a kupiona w 2008 roku wczesną wiosną a daliśmy coś koło 190 tys ze stołem krajowa u korbanka i jesteśmy 2 właścicielem. Złego słowa nie powiem na ten kombajn bo nigdy mnie nie zawiódł. Wioskę obok gospodarz ma 218 4x4 z takim samym hederem i pali mu ponad 20 l na hektar bo ma za duży silnik do takiego hederu w dodatku więcej stał jak kosił bo ciągle półosie od tylnego napędu mu ukręcało. A tu jest 222 konie bo to silnik rzędowy i pali +/- 15l na hektar. A do ilu pieniędzy szukasz?

Edytowano przez Skibal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Moim zdaniem z takim wydatkiem trzeba się liczyć i można kupić coś za 130 tys ale kupujesz kombajn i okazuje się że sita są do wymiany cepy też silnik zaczyna kopcić ale w zamian masz świeżo pomalowany kombajn który tuszuje wszystkie jego wady. Jak wchodzę na ogłoszenia i porównuję do mojego to czasem za głowę się łapię jakie igły są wystawiane. Robią zdjęcia w koło kombajnu, a nie środek kombajnu, lakier świeci się jakby dopiero co wyjechał z fabryki rocznik 1991 3000 mth a Niemiec płakał jak sprzedawał i gonił do samej granicy. A przychodzi co do czego to prawda potrafi być brutalna. I wyjeżdżasz na pole a tu nie ma czym jechać. Ja w swoim co sezon wyciągam sita oraz podsiewacze maluje minią żeby nie rdzewiały tak samo gardziel ślimak, wymieniam oleje nie myje kombajnu tylko przedmucham powietrzem i tyle. I kombajn garażowany A w lipcu odpalam i wjeżdżam w pole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

No niestety każdy handlarz mówi ,że Niemiec płakał jak sprzedawał heh...akurat sita to chyba jeden z mniejszych kosztów, gorzej silnik ,hydrostat itp...   To są już starsze maszyny i po prostu do środka nie wejdziesz!, każdy zakup używanej maszyny wiąże się z ryzykiem albo wygrasz albo i nie. Najlepiej kupić sprzęt ,który pracował blisko siebie i od znajomego, a jeszcze lepiej jechać do dilera i kupić nowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Przed sezonem sita wyniosły nas coś koło 8 tys PLN bo kupiliśmy oryginały Claas. Mój wujek kupił rok temu Dominatora 98 sl z '90 roku od gościa który likwidował gospodarkę i zapłacił niecałe 140 tys ale tak jak facet zapewniał igła tak też było ręką nie dotykał przed żniwami. Trzeba trafić, bo ktoś kto sprzedaje to albo śtrucel że nie opłaca się remontować albo nie daje rady przy tych ha i dostał po garach a to często studnia bez dna. Igor03 skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Ja jestem z woj. Opolskiego powiat głubczycki, a ty ?. A  jak wygląda koszenie rzepaku trzeba bardzo uważać żeby nie zapchać 108 ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Dzierżoniów, nie miałem problemu nawet z zielonym rzepakiem tylko troche wolniej idzie niż w suszonym. Generalnie nie jadę wolniej niż 4 km/godz, W Białej jest jakiś handlarz ale ma malowane kombajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

No jest tam parę handlarzy i byłem tam , na dzień dzisiejszy stoi jeden 108 maxi ale mi się wydaje ,że stan jest nieadekwatny do licznika mth. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

http://olx.pl/oferta/claas-dominator-108-sl-maxi-CID757-ID8mFrj.html#7bab89abd5 Jest napisane, że nie malowany, a on świeci się jak ta lala w dodatku to serie maxi. Ile ma mth? 

 

 

Tak to ten 2700 mth , cena ze stołem do rzepaku 126 Tyś . Handlarz mówił ,że go kupił od rolnika który miał 70 ha a jak go uruchomił to tak jakby się miał rozpaść na kawałki , miał duże luzy na wytrząsaczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

I kupujesz taką igłę wkładasz w remont 20 000 PLN i nadal nie ma czym jechać. Dlatego jak kupowaliśmy naszą to woleliśmy dać więcej kasy ale mieć dobrą maszynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Rura pogięta, okopcony więc oleju ubywa, uderzył gdzieś w słup albo coś podobnego bo ma pogięty tył oraz boczne poszycie, brak 3-d, słabo pokazany hydrostat, nie ma pokazanych sit, cepów, nie wiadomo jakie klepisko jakie wytrząsacze. Ciekawe jak pracuje silnik ale rozum mi podpowiada, że licznik kręcony, lecz nie oskarżam nikogo nie byłem nie widziałem. W tym roczniku masz jeszcze cienki ślimak. Ogólnie to raczej dużo gość chce tak mi się wydaje bo stan nie adekwatny do ceny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Sądzę, że tak bo lepiej zabiera zboże to zwiększa przepustowość hederu a to pozwala na szybsze młucenie. Z resztą gdyby nie był taki dobry to w Lexionach by go nie montowali xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Jeśli szukasz maszyny by do niej nie dokładać to te kombajny wydają się warte obejrzenia wg mnie:

http://otomoto.pl/claas-dominator-108-sl-maxi-A480571.html Tutaj tylko taka mała uwaga, że posiada stół do rzepaku BISO Herkules a one mają inne Schumachery i w zapasie musisz mieć dodatkową kosę bo ta od Claasa raczej nie będzie pasować. I ciekawi mnie czemu wymieniał opony skoro ma tak mało godz 

http://otomoto.pl/claas-dominator-108-maxi-sl-1995r-A481064.html Ten ma nawet dobrą cenę jeśli stan faktyczny zgadza się z rzeczywistością. 

http://olx.pl/oferta/claas-dominator-108-sl-CID757-ID6D1QL.html#2c21819c09 Ten jest trochę stary i to nie jest wersja maxi i trzeba zapytać czy ma stół do rzepaku. Nie wiem jaka jest prawda ale słyszałem, że V-ki więcej palą od rzędówek. Mam nadzieję że w jakimś stopniu pomogłem. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj