TumeK

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego

Polecane posty

zetor    4

no ja juz robiłem rolnictwo :) i z karktówki o rolnictwie dostałem tylko -3 :) no ale co to za jakies idiotyzmy cechy rolnictwa ekstensywnego i intensywnego ;) ja jeszcze nie widzialem takich rzeczy zeby ktos stwirdzil ze jablka to rosna na grządkach ale niedlugo pewnie tez cos takiego u nas bedzie...tomek a jakbys zapytal szefowa o pszenice czy kukurydze to szczena opada :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W sumie śmieszne ale to prawda, teraz nawet dzieci ze wsi ale których rodzice nie posiadają gospodarstwa są wogóle nie kumate co i jak, np. pokazałem ziarno łubinu to nikt nie wie co to, pługów od bron nie odróżniają, kuzynka z miasta która często u nas przebywała myślała że szambowozem to się mleko do mleczarni wozi, no ale trochę się ludzie orientują ale jak stała na podwórku kosiarka rotacyjna bez osłon to za cho**** nikt nie wiedział co to jest i do czego

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

nikt nie wie co z czego jest ale rolnika policzyć każdy potrafi, z tym się zgodzicie co nie ??

 

mi niekiedy żal takich ludzi - zero zainteresowania, choćby pochodzeniem tego co je...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Do kolegi powyżej masz 100% racji na wieś nie pójdą bo śmierdzi i takie tam ale mięsko i inne dobre rzeczy ;;wpierniczają ino sie uszy trzysą"


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

ja też chodzę do LO i też często się spotykam z takimi przypadkami że np nie wiedzą czym się różni pług od bron...musiałem im to rysować. No ale w sumie co sie dziwi, na wsi też coraz więcej ludzi jest że tak powiem 100 lat za murzynami( nie obrażając czarnych braci ;) ) bo inaczej tego nie można nazwać. Skoro człowiek uchodzący za największego rolnika we wsi nie wie do czego służy pług obrotowy no to wybaczcie....Dobrze że chociaż część idzie z postępem i można z nimi normalnie pogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

wiesz jeden koles sie mnie zar zapytal jak sie orze ta oraczka...


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja też chodzę do LO i też często się spotykam z takimi przypadkami że np nie wiedzą czym się różni pług od bron...musiałem im to rysować. No ale w sumie co sie dziwi, na wsi też coraz więcej ludzi jest że tak powiem 100 lat za murzynami( nie obrażając czarnych braci :D ) bo inaczej tego nie można nazwać. Skoro człowiek uchodzący za największego rolnika we wsi nie wie do czego służy pług obrotowy no to wybaczcie....Dobrze że chociaż część idzie z postępem i można z nimi normalnie pogadać

Taa ale jak juz coś wie to jeszcze gorzej, jak przyjdzie taki i będzie uczył za przeproszeniem ojca dzieci robić, np. taki mniejszy rolnik w biedronce zaczoł uświadamiać ojca co to jest myjka ciśnieniowa i do czego służy bo on wie i tłumaczy jak by to do 3 lat nie mielibyśmy ;) .

Jak czasem usłyszy coś w telewizji lub przeczyta w gazecie i potem zacznie uświadamiać i przekonywać jak to wszystko wie co do dotacji rękompensat itp totalne głupoty i wyrwane z kontekstu projekty tylko że na wsi nikt nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

starszy kiedyś siał buraki u sąsiada u którego były trzy laski na praktyce ze szkoły rolniczej i się pyta co teraz robi a one na to że ziemniaki sadzi!?!?!?!?

 

innym razem dzwonie do babki jak chciałem kupić kombajn do kopania buraków i się pytam dlaczego sprzedaje a ona na to " że już nie sadzą buraków i nie jest potrzebny" szczena opada


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

To jest nic bo jak ktoś nie związany z rolnictwem czyli miastowy to ma prawo czegoś tam nie wiedzieć, ale przyjechali na kontrole z agencji z lublina przed wypłatą kasy na stary prow na płyte zbiornik na mleko i dojarke konwiową i tak oglądają fotografują i jeden drugiego zaczyna się pytac jak te mleko płynie przez rure a jak to do zbiornika wchodzi i że metalową rurą i już się czepiają ja się śmieje a ojciec tłumaczy że to konwiówka i tą rurą tylko podciśnienie pompa robi, a oni powaznie dalej oglądają miny robią i się zastanawiają, no ale zgodzili się ze może i konwiowa tak ma ale czy tacy nowocześni że konwiowej dojarki nie widzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

U mnie w tym roku na żniwa jechaliśmy z młodszym bratem i jego kolegą po słomę , przejeżdżamy koło ziemniaków i pytam się delikwenta co to tu rośnie o on mi na to że to albo buraki albo żyto bo nigdy nie widział. No i udowodniliśmy mu że to ziemniaki , a on mi no to mówi że sadzenie ziemniaków nie ma sensu bo sadzisz jeden ziemniak a później zbierasz też jeden tylko ciut większy ;)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja chodził do gimnazjum z taki pustaki którzy nie mieli żadnego pojęcia o rolnictwie jak zobaczyli holmera to nie wiedzieli co to jest wogóle pamiętam jak miałem 15 lat to przyjechał jakaś daleka dominie rodzina z Wrocławia to ich synek na gołębie mówił ze to są papugi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

mój brat cioteczny to nawet by obory od stodoły nieodróznił......................albo jak dziadek go poprosił zeby zaczepił wóz to on niewiedział jak.........................


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Serio Pie**** wow jaka nowość

 

Wyhamuj trochę... :angry: :angry:

Edytowano przez andrzej2110
wylgaryzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

chłopcze spokojnie...nie wyszło ci z nie swoimi fotkami to sie mscisz ze cie zdekospirował tomek?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0

Mojego brata kolega i moj ale taki dalszy to myslal ze pomidoty to na drzewie rosna mial wtedy 16 lat ;) ;) ;) ;) dla mnie to byl szok jak brat to powiedzial a to taki miastuch ze tez szok.Jak Ci ludzie żyją?


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0
starszy kiedyś siał buraki u sąsiada u którego były trzy laski na praktyce ze szkoły rolniczej i się pyta co teraz robi a one na to że ziemniaki sadzi!?!?!?!?

 

innym razem dzwonie do babki jak chciałem kupić kombajn do kopania buraków i się pytam dlaczego sprzedaje a ona na to " że już nie sadzą buraków i nie jest potrzebny" szczena opada

 

 

No jak nie sieja tio i nie zbieraja to i im kombajn nie potrzebny proste chyba nie? Czy chodzilo o to, że sadza buraki kombajnem ! hahahaha ;);) ;) :angry:


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

koło mnie sprowadził się mieszczuch i na działce ,,sadził trawe i siał drzewka"" a przynajmniej tak mu się wydawało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

mam kuzyna który który miezka w łodzi i dopiero rok temu pierwszy raz zobaczył kure na żywca!!! ;) a ma 21lat!!

niewiadomo czy sie śmiać czy płakać


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

U mnie w te wakacjie przyjechał brat cioteczny z siostrą i jak jechaliśmy z tatą po zielone dla krów to wzieliśmy go tata kosił a ja ładowałem i jak brat siedział w ciągniku to pytał sie do czego jest ten drut w podłodze a to była wajcha od biegów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekNH    2

słyszałem taką historię : do gospodarstwa agroturystycznego przyjechał jakiś zagraniczny (zdaje się Belg ) i chciał doić krowe za rogi,puźniej gospodarz powiedział że nie za to się doi krowe (pokazał mu za co ,ale on nie miał przekonania), no to odszedł od krowy i poszedł do byka i zaczął go za fiuta ciągnąć :D :D ale byk go dźgnął rogiem. Gospodarz musiał płacić kaucje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj