TumeK

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TumeK    11

Jak juz wszyscy wiemy mieszkam za granica i dzis tak pytala sie szefowa. Co to jest i wogole i wyszlo z tego ze ona nawet nie wie co to za warzywa... zapytalem o ziemniaki i pomidory. Mowi mi ze to sa owoce a nie cos innego, a warzywa to chyba farmerzy maja. Pytam jej czy jadla kiedys jablko z drzewa no i z tego co widze to ona mysli ze JABLKA ROSNA na grzodkach. Zalamujoce to jest, do tego nikt tu nigdy nie widzial krowy na zywo, pff, co tam krowy, kury nic. Na ciagniki co jezdza i kosza w parkach mowia ze to jest Truck czyli ciezarowka ;) Co ja tu robie ;) aa sry jeden widzial krowe ale on jest z Bosni i widzial ja tutaj w zoo ;] Co o tym myslicie bo dla mnie szok.


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
aa sry jeden widzial krowe ale on jest z Bosni i widzial ja tutaj w zoo ;]

 

to mnie dobiło : :lol:D


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
JABLKA ROSNA na grzodkach

hehhe nie no zaraz spadnę z krzesła ;) szok, w życiu bym nie pomyślał że są tacy ludzie co nawet jakże oczywistych rzeczy nie wiedza ;) B)

oj TumoK szkoda mi ciebie, bo jesteś dość głęboko uduchowioną osobą w rolnictwie, a tu przebywanie w takim towarzystwie żeby ci nie zaszkodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2

krowa w zoo ;) - Tomek gdzie ty pojechałeś za granicę - bez obrazy ale czy w drzwiach są klamki ??


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
krowa w zoo ;) - Tomek gdzie ty pojechałeś za granicę - bez obrazy ale czy w drzwiach są klamki ??

 

Właśnie Basiu ciekawe spostrzeżenie. Ja krowy w zoo jeszcze nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

To mnie troche zaciekawiło bo u nas w żadnym zoo nie ma krów xD miałem sie spytać ale Basia była szybsza ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2

z tego co Tomek pisze wynika tylko tyle ze świat nieuchronnie zmierza ku zagładzie - pewnie ta szefowa myśli ze mleko jest z mleczarni a mięso to z papieru sie robi (choć pewnie w takich krajach to częściowo prawda)


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

to jest tragiczne że miastowi nie potrafią nic od niczego odróżnić a pchają sie na agro wczasy ;)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

To w mojej miejscowości (3 tyś. mieszkańców) kiedy wozili wysłodki buraczane niektórzy niewiedzieli co wożą, a jak kiedyś zobaczyli ładowarkę do buraków Ropa jadącą po drodze to łamali sobie głowy co to za maszyna, aż im w końcu powiedziałem.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no a jeden teraz tu siedzi kolo mnie;p projekt robimy mam jego fotke to wam pokaze kiedys ;]

 

a kiedys u mnie w polsce byla u mnie dziewczynka i jak moj ojciec kazal jej sobie jablko urwac z drzewa pytala gdzie moze wlozyc pieniadze ;]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

trza było wysłać jo do mojego wuja do sadu ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
Właśnie Basiu ciekawe spostrzeżenie. Ja krowy w zoo jeszcze nie widziałem.

krowy w zoo to tak jakby traktory na targach samochodowych w genewie(chyba francja ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
z tego co Tomek pisze wynika tylko tyle ze świat nieuchronnie zmierza ku zagładzie - pewnie ta szefowa myśli ze mleko jest z mleczarni a mięso to z papieru sie robi (choć pewnie w takich krajach to częściowo prawda)

''... nie, nie nie z kota robimy kisiel i ciastka ...'' ;)

Skąd się bierze mleko ??

Ze sklepu.

Niestety, ale takie jest pojęcie, ludzi, którzy nigdy nie byli na wsi i są rdzennymi mieszczuchami. U nas jeszcze nie jest aż tak źle, aczkolwiek jeszcze kilkanaście lat i będzie podobnie. Chociaż nic nie wiadomo, bo u nas jest inaczej niż na Zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
krowy w zoo to tak jakby traktory na targach samochodowych w genewie(chyba francja ;) )

no genewa to nie jest w francji, gratuluje uczeszczania na geografie i ogolnej wiedzy ;) , chociaz mowia tam po francusku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Ja na geografii będe mieć niedługo dział o rolnictwie, zacieram ręce na te lekcje ale trzeba będzie te miejskie umysły bardzo uświadomić żeby cokolwiek zrozumieli ;) Także @Tumok domyślam się jakie cierpienia przeżywasz słysząc takie herezje ;)

PS wiedziałam, że to Ty założyłeś ten temat bo zaczynał się od ''Eh'' ;)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mojej siostry ciotecznej syn(mieszkającej w Hamburgu) jak przyjechał do nas na wakacje to na przewracarke taśmową powiedział że to służy do wywalania obornika i na wszystkie maszyny mówił że to kombajny np:maszyna do młócenia, prasa, siewnik, sadzarka. I miał problem ze zbożem bo nie wiedział jakie to zboże a ja musiałem odpowiadać na wszystkie jego pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

eh pamietam lekce o rolnictwie bedziesz sie denerwowal bo inni nie beda mogli pojac np co to jest Tona dt kwintal.. hekrat ar itp ;] a jak kto rzuci haslo komasacja to panika wybucha;] i durne zadania sa ;) obliczyc zbiory jesli plon wynosi srednio iles tam:D mi chcial wmowic jeden kolo ze pszenica to sypie po 12 ton a ja mowie no chyba z nieba i poszla uwaga ale juz sie nie ucze i mam na to wyje....ane


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4
eh pamietam lekce o rolnictwie bedziesz sie denerwowal bo inni nie beda mogli pojac np co to jest Tona dt kwintal.. hekrat ar itp ;] a jak kto rzuci haslo komasacja to panika wybucha;] i durne zadania sa ;) obliczyc zbiory jesli plon wynosi srednio iles tam:D mi chcial wmowic jeden kolo ze pszenica to sypie po 12 ton a ja mowie no chyba z nieba i poszla uwaga ale juz sie nie ucze i mam na to wyje....ane

Raczej denerwowała ;)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Heh u mnie też tak było tylko ten dział to miał niewiele wspólnego z rolnictwem jakie my znamy...


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

@360p a w ktorej kalsie jestes i jaki masz podrescznik? bo jak mnie rok temu (II klasa gim) uczyli z podrecznika planety o rolnictwie to nic ciekawego tam niebylo:(

 

@ tumok a jaką szkole srednią konczyłes??


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4
@360p a w ktorej kalsie jestes i jaki masz podrescznik? bo jak mnie rok temu (II klasa gim) uczyli z podrecznika planety o rolnictwie to nic ciekawego tam niebylo:(

Teraz jestem właśnie w klasie II gim. mam podr. ''puls ziemi''. Mam takie same odczucia jeżeli chodzi o rozdział o rolnictwie - mnie nie zadowala bo mam większą wiedze na ten temat i odczuwam niedosyt, poza tym wnerwiam sie często gdy stosują przedziwne określenia niezgodne z tymi, które występują w praktyce ;) Ale wiadomo, to jest podr. do geografii a nie dla rolnika ;)

PS Przegladalam właśnie ten podręcznik i podali obrazek z górzystym ukształtowaniem terenu na którym widze Fendta z przyczepą na tandemie (te maszyny są ciupkie więc nie moge bliżej określic typu maszyn) i napisali, że jest to rolnictwo ekstensywne. Chyba tylko dlatego,że mają tam takie ukształtowanie terenu, ale co do maszyn to bym się nie zgodziła ;)

Przepraszam, że takie długaśne ale musiałam sie z kimś tym podzielić B)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Ja konczylem Ogolniaka MAT INFO ze mozg niby buhehehe


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj