Zaloguj się, aby obserwować  
paawlik227

Inne odkładnie do polskich 3-jek grudziadzkich

Polecane posty

paawlik227    14

witam zaniedługo czeka mnie wymiana odkładni bo juz sa dobrze naostrzone ;) poddarte... i moje pytanie jest takie czy mozna kupic jakies inne odkładnie (od innych typow modeli marek) pasujacych do tego puga niz orginalne? no moze do niewielkiej przerubki np wykonanie otworu do przykrecenia?? zeby troche lepiej kreciły...??? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

do zwykłego pługa 3 pasują od atlasa ale ciężej trochę pług idzie. dłuższa odkladnia większa powierzchnia i trochę bardziej wyśrubowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mam pług grudziądzki 4x30 i z orką nigdy nie było problemu. Po żniwach zawsze uprawiam ściernisko talerzówką i orka wychodziła całkiiem ładnie, równiutko, skib praktycznie widac nie było. Co więcej kiedyś więcej sąsiadów tym orało. Owszem byli partacze, gdzie na polach grzbiety stały ale u wielu orka nie ustepowała dzisiejszym zachodnim pługom. Tak więc zamiast przerabiac pług skup się na doprowadzeniu pola do ładu ewentualnie na poządnym ustawieniu pługa. Na seryjnych odkładnicach da się pole ładnie zaorać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

witam zaniedługo czeka mnie wymiana odkładni bo juz sa dobrze naostrzone ;) poddarte... i moje pytanie jest takie czy mozna kupic jakies inne odkładnie (od innych typow modeli marek) pasujacych do tego puga niz orginalne? no moze do niewielkiej przerubki np wykonanie otworu do przykrecenia?? zeby troche lepiej kreciły...??? <_<

Dostaniesz odkładnie półśrubowe oryginalne lub zamienniki tychże., które są dużo tańsze. O wiele dokładniej odwracają skibę, radzi sobie z nieuzytkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

@zorzyk2 a masz jakieś namiary ile taka odkładnie może kosztować ? I ew. jakieś zdjęcie poglądowe jak to wygląda ?

@paawlik227 jeśli nie masz założonych ścinaczy skib to załóż a zobaczysz dużą różnice ;) Koszt ok 20zł za sztuke a na polu nie ma śladu po ścierniu nawet po orce "razówce"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

hmm widze ze mozna cos innego przykrecic ^^ kolego 90daniel- od atlasa to dosyc duze odkładnie a dodam ze c-360 i tak ma co robic z 3-jkami zreszta kazdy to wie... kolego hubertuss- co do uprawy to mysle ze az tak bardzotego zaniedbanego nie mam ale przy wyrzszym sciernisku i sprezynowce troche czasem wystaje a i tak scinacze nadspawałem troche bo było jeszcze gorzej -_- kolego zorzyk2- to jest jakies rozwiazanie ale 60-tka moze miec ciezko z tymi odkładniami :blink: I tak myslałem o tego typu odkładniach jak tu- http://www.ogloszenia.moja-ostroleka.pl/sprzedam-plugi-3-skibowe-stan-idealny,452358.html nie powinno byc ciezej dla traktora a swoje by robiły ^^ chyba? Co o tym myslicie.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wbrew pozorom nie idą ciężej bo mają inny kształt, a pracuje z nimi zetor 5211. Stare pchają ta skibę, a te odwracają. Tego grudziadzkiego już chciałem oddać do utylizacji ale nie było nic konkretnego z zachodnich używek, jedna odkładnia pękła inna była zużyta i kupiłem rzemieślnicze półśrubowe Trochę duże te odkładnie do moich pługów(niskie korpusy). Wszedłem w uprawę dwóch zaniedbanych działek i starymi odkładniami nie miałbym szans je zaorać. Inwestycja nieduża, a i tak do wiosny nabędę jakieś zachodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
I tak myslałem o tego typu odkładniach jak tu- http://www.ogloszeni...lny,452358.html nie powinno byc ciezej dla traktora a swoje by robiły ^^ chyba? Co o tym myslicie.....?

Tak te odkładnie pasują praktycznie bez przeróbek, oczywiście i piersi też tego typu muszą być, z tyłu na płaskownik stabilizacyjny tylko tulejka, bo jest trochę za krótki, ale opór niestety jest większy niż na oryginalnych, za to efekt pracy dużo, dużo lepszy. Tylko jakość materiału pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

ja kupilem niedawno w techrolu polrubowe 98zl za sztuke szerokosc taka sama jak oryginaly. sa bardziej zawiniete i dobrze odwracaja. nie pchaja i opor nie jest wiekszy

Edytowano przez kojot629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

no to chyba trzeba brac te połsrubowe i nie kombinowac ;) jak zetor5211 daje rade to i 60-siatka tez da rade z nimi :) i szkoda ze te z mojego linku sa troche "ciezkie do ciagania" bo fajnie wygladaja B) ale wygladem sie nie pracuje wiem wiem :P A jeszcze tak spytam bo ciekawe jakby szła orka tymi pugami jakby jakies odkładnie kvernelanda czy soc podobnego zamontował??? lzej by szły czy ciezej :blink: hmm

Edytowano przez paawlik227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj