Polecane posty

RafZielak    13

My szukając talerzowego agregatu siewnego zaryzykowaliśmy i wybraliśmy jednak "osławionego" Henryka Batyrę. Póki co stoi i się kurzy, ale za kilka miesięcy postaram się napisać recenzję. Wygląda bardzo solidnie, o wiele solidniej niż na zdjęciach. Jest niesamowicie ciężka. Spytacie zapewne "Dlaczego Batyra?". Przede wszystkim za sprawą zabezpieczeń sprężynowych każdego talerza z osobna. Wałki gumowe nie robiły na nas dobrego wrażenia i widząc sąsiadów co i rusz rozkręcających talerzówkę na polu stwierdziliśmy, że spróbujemy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Ja mam z grano agregat uprawowo talerzowy 3m, posiadam go od 1 roku, wadą i jednocześnie zaletą jest jego ciężar, nie ma problemu z uprawą nawet przy przesuszonej roli, nawet uprawa po rajgrasie bez orki tym agregatem jest możliwa. Muszę przyznać że potrafi się zapchać, lecz nie jest to aż tak uciążliwe. Ogólnie polecam, tym bardziej że jakość jest na pewno adekwatna do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Właśnie tej jakości adekwatnej do ceny najbardziej obawiamy się w kwestii Batyrowego Geparda. :-P Mam nadzieję, że moja recenzja za kilka miesięcy nie będzie zawierała setek niecenzuralnych słów. Agregat jest tani, porównywalny z innymi polskimi konstrukcjami, ale wielokrotnie tańszy niż zachodnie i jeśli jakość miałaby być proporcjonalna do ceny to jednak ryzyko się nie opłacało. Poczekamy, zobaczymy. Oby jednak jakość była dużo lepsza niż wskazująca na nią cena. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Mam jeszcze ich produkcji agregat uprawowy, nie był zły, wada zbyt lekki, obecnie go nie używam gdyż zmieniłem technologię uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

My się poważnie nad Grano zastanawialiśmy bo wyglądają solidnie, ale jak napisałem wcześniej wygrały u nas sprężynowe zabezpieczenia talerzy, które oferuje Batyra.

Jeśli chodzi o brony talerzowe ... niestety kilka lat temu została zakupiona takowa firmy Bomet o szerokości 3,2 m. W tym roku się jej pozbyliśmy bo jej praca pozostawiała wiele do życzenia. Z wstępnych testów Gepard zrobi tą samą robotę o wiele lepiej. Bomet przy szerokości 3,2 m ważył 600 kg. Batyrowy Gepard przy szerokości 2,7 m waży ponad tonę. Dodatkowo ma o wiele agresywniej ustawione talerze. Szczerze to już nie możemy się doczekać wiosny by sprawdzić czy wydanie tych 15k PLN netto miało sens czy był to błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

15 tys netto kosztował gepard ? to taka sama cena jak grano i staltechu .. U mnie na Grano na tabliczce jest masa 1500 kg 3m z wałem packera.


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Ano kosztował takie pieniądze i to nie 3 metrowy tylko 2,7. Wszyscy boją się tych Batyrowych rur, ale póki co wygląda on nam niesamowicie solidnie. Rury są grubościenne, bardzo dobrze pospawane. Naprawdę na żywo wygląda o wiele lepiej niż na fotkach. Duże, agresywnie ustawione i solidnie mieszające ziemię talerze przy teście ostro dały się we znaki 70 KM ciągnikowi. Na szczęście agregat ma pracować z ciągnikiem 105 KM i teoretycznie moglibyśmy wziąć 3 metrowy, ale siewnik mamy 2,7m i brak funduszy na zmianę, a poza tym były plany, że awaryjnie da się nim pracować (chociażby bez siewnika) wspomnianym ciągnikiem 70 KM, a tu jednak trzeba o tym zapomnieć. Do tego Batyrowego "cuda" jak mówiłem skłoniło nas głównie zawieszenie talerzy na sprężynach, a nie kształtnikowych ramionach zabezpieczonych jedynie gumowymi wałkami. Podczas pracy fajnie to pracuje i czekam na wiosnę by zrobić bardziej miarodajne testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Na nasze ziemie potrzebowaliśmy ciężkiego wału solidnie zagęszczającego ziemię i jedyny sensownie wyglądający wał z oferty Batyry to ten jego twór gumowy. Na zdjęciach wyglądał tak sobie, ale na żywo jest już dużo lepiej. Guma jest twarda, szybka, sprawdziliśmy na glinowatej ziemi i się nie zapychał. Jak będzie kiepski zmienimy go we własnym zakresie na Packera, który we wcześniej posiadanym przez nas Mandamie sprawdzał się bardzo dobrze. Waga całościowa bliżej nie znana, ale skoro sam agregat o szerokości 2,7 m waży wedle Batyry 920 kg to z tym wałem oceniamy, że będzie to jakieś 1200 kg i tak też czuł go ciągnik testowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja mam packera i jednak tez na dzien dzisiejszy wzioł bym gumowy . nie mam za mocnych ziem ale u mnie packer op orce starsznie sie obkleja .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie mi czy ciagnik bedzie miał lżej z hydropakiem który jest zamontownay tak http://allegro.pl/ag...2892534621.html czy jak przy agromaszu http://otomoto.pl/ag...al-A231398.html nie chodzi mi o to czy bedzie lżej podnosić ani czy uciagnie tylko że przy tym 1 jest hydropak montowany odrazu przy wierzyczce i cieżar w większości z hydropaka będzie bliżej ciągnika zaś w agromaszu hudropak jest zampntowany dalej i ciężar bedzie dalej ciagnika cy to da jakąś róznice odnośnie podnoszenia przodu ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalszm    1

ja osobiście polecam Agro-Masz. Ja sam posiadam właśnie z Agro-Maszu talerzowy z wałem packera i jestem zadowolony. Ładnie robi, lekko ciągnik pracuje i nie zapycha się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Kolego ... oczywiście, że im hydropak jest bliżej ciągnika i siewnik narzuca bliżej osi cięgien dolnych tym lżej dal ciągnika i podnośnika. Niestety co do już samego sposobu mocowania tego hydropaka osobiście jednak szukałbym jednak konstrukcji spawanej. Hydropak bezwzględnie musi być sztywny, nie może się bujać, nie może być ryzyka, że coś się np. odkręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Konstrukcje skrecane sa ocniejsze niz spawane . poatym o to juz zadbali konstroktorzy zeby było ok .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBazyllo    2

Jeśli mogę prosić opiszcie jak takie się agregaty talerzowe zachowują w uprawie nieużytków ? lub łąk pod orkę ? Interesuje mnie jeszcze jaki wał polecacie na ziemie gliniaste i piaszczyste bo jedne i drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Jaki będzie najlepszy wał przy agregacie uprawowo -siewnym ten tylni na piąta klase ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

na 5 klasie to pewnie i rurowy wystarczy, bierz packera, chyba najbardziej uniwersalny


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

packer oblepia sie jak troche wilgoci dostanie ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

użytkuje ktoś z was wał packera na piątej klasie ziemi czy potrafi on się faktycznie zapchać bo wał rurowy czy strónowy to on porządnej roboty nie zrobi a około 7 ha to mam piątej szóstej klasy ziemi reszta to trzecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja mam wał packer i teraz wzioł bym wał gumowy packer tez jest ok tylko gumowy lepiej na polu zrobi.. np po swiezej orce packer zalepi sie i przez sile sie kreci a jego skrobanie póki swieze to ok a jak zaschnie to tylko coś w stylu breszki potrzeba ... po po sciernisku jest ok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

packer oblepia sie jak troche wilgoci dostanie ..

jak ma skrobaki to chyba nie powinien się oblepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

skrobaki ma na srodku a po bokach i tak sie zalepi nie ma mocnych na to ... pozatym nie ustawisz ich tak blisko rury zeby zeskrobały rowno


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w agromaszu wydaje mi sie ze jest


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj