Polecane posty

Schadow    0

Jestem w trakcie zakupu agregatu talerzowego i chciałem się was zapytać której firmy agregat wybrać. Grano System Shark czy Agro-masz AT30? będę go używał głównie do uprawy przedsiewnej i będzie pracował z siewnikiem Famarol z 2006 roku Dodam że chcę kupić agregat z wałem croskil. Proszę o szybką odpowiedź

Edytowano przez Schadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z agro maszu to bedzie chyba AT 30 jak agregat talerzowy. BT to jest brona talerzowa. Te z agro maszu ponoć mają piasty bezobsługowe skf teraz, nie wiem jak ma grano. W zasadzie same agregaty dość podobne. Talerze chyba tej samej firmy ofas. Ja wybrał bym agro masz ale to miedzy innymi z tego wzgledu, że mam ich pług. Trochę interesuje się tym at 30 może na wiosnę się skusze. Tyle, że ewentualnie z wałem packera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Oba agregaty są bardzo podobne i raczej mają podobną jakość. Wadą i jednego i drugiego jest mały odstęp pomiędzy belkami roboczymi, do siewu powinno wystarczyć, natomiast do uprawy ścierniska niekoniecznie. Oba maja podobna wagę, do pracy z nimi i siewnikiem trzeba miec balast na przodzie ciągnika, w przypadku siewnika talerzowego nawet nie mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

A jeżeli chodzi siew tymi agregatami to czy taki talerzowy jest lepszy od powiedzmy takiego grano tyle że z 3 rzędami prostych łapek?? Czy raczej te talerzowe są wybierane z tego względu że mogą służyć również do zrywania ścierniska??

Bo również czaję się na agregat tyle że ma on chodzić jedynie z siewnikiem bo do zrywania ścierniska mam agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Miałem agregat z dwoma rzedami prostych zębów plus siewnik Nordsten na stopkach, obecnie mam agregat talerzowy POM Brodnica (talerze 51cm), cóż pole jest równiejsze po przejeździe zestawem agregat talerzowy+siewnik talerzowy, siane prosto w orkę, ciągnik ma o wiele lżej tym zestawem w porównaniu do poprzedniego. Obecnie mogę siać z prędkościa nawet 15-17km/h ale staram sie nie przekraczać 10km/h, prosto w orkę i ciągnik prawie tego nie czuje, poprzednio max 10km/h i więcej nie szło wycisnąć (117KM 6 cylindrów). Jedyna wada a zarazem zaleta to to że zestaw jest cho...nie cieżki i trzeba sporo balastu na przodzie, a i tak jadąc na pole pustym zestawem masz wrażenie że za chwile coś sie urwie ;). Gleby mam głównie 4 klasa piaszczyste.

Edytowano przez Jerry28
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

A może zerknij na http://www.staltech.biz/ w tym roku kupiłem ten agregat i jestem z niego zadowolony (zdjęcie u mnie w galerii). Jest dość solidnie wykonany jedynie do czego mogę się przyczepić to lakierowania. Cena będzie podobna do wyżej wymienionych agregatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Małe odstępy miedzy belkami talerzy są dlatego aby środek ciężkości nie uciekał do tyłu. Dla chcących większego odstępu są brony talerzowe. Znaomy ma agro masza talerzowego z właem packera. Sieje tym rocznie około 70 ka od jakichś 5 lat napewno i nie nażeka. Uzywa też tylko do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

hmmm, mówisz że talerzowym jest lżej robić a niżeli zwykłym z prostymi łapkami?? Tylko tyle że masz lekkie ziemie. Ja mam 3a 3b i gdzieniegdzie glina. Także u mnie 110 konny ciagnik miałby cięzej chyba. A jeżeli chodzi o ciężar to raczej z tym nie mam problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Obecny zestaw jak zasypie prawie do pełna (około 450 - 500kg ziarna) to przód odrywa się od ziemi mimo że mam około 1200kg na przodzie wysunięte przed przednią oś jakieś 150cm może ciut więcej. Agregat mam z wałem pierścieniowym zrobionym z teownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Staltech odpada chodzi mi głównie o te dwie firmy Słyszałem że agromasz lubi sobie popękać natomiast w grano martwi mnie to że są na rynku dopiero od 2008 roku i nie wiem jakie mają doświadczenie w robieniu maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak ktoś gna po dziurach na złamanie karku to wszystko pęka. Staltech i agro masz to są firmy chyba braci. tak więc ich wyroby w zasadzie się róznią drobiazgami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Nie ma na to reguły, czy ten pęknie czy ten. Ja mam agregat uprawowo-siewnym firmy AGRO-MASZ z wałem packera 2,7m i zębami prostymi i ciągnik za lekko nie ma, ale zbyt ciężko też nie. Na przodzie musi być spora masa obciążników, aby go nie podnosiła z przodu. Zastanawialiśmy się nad talerzowym, ale jednak wybraliśmy z zębami i wałem packera. Mamy głownie gleby 4-6 klasy. (gdzieniegdzie 3) Pole jest równe i ładnie zasiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Ja słyszałem właśnie że grano i staltech to bliźniacze firmy.

Dokładnie, Mam Staltech a sąsiad GranoSystem. Różnice w budowie są minimalne, nawet w wadze. Dalszy sąsiad wiosną zgubił siewnik przy siewie więc na ziemi. Sprzęg do Agromasza(4m) rozerwał się jak by był z papieru, przetopione cienkie spawy i delikatny kształtownik że aż dziw jak to chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Obdzwoniłem kilku deelerów i dowiedziałem się że Agro-Masz, Grano-System i Staltech to są bliźniacze firmy. A co do agregatu to chyba wybiorę Agro- Masza. widziałem jego starszą wersję (3 letnią) i widzę że nie wygląda tak źle być może coś powzmacniali przez te parę lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

Polecam Agromasza, gdyż sam posiadam takiego 3m z wałem packera, poki co nic nie peka stęka itp :) :) pracował troche z siewnikiem ale ciagnik za słaby udziwg ma, bardzo dobrze uprawia na ciezkich gliniastych ziemiach, po scierniku tez dobrze sie nim robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja mam grano system 3 m wał packer od dwuch lat taleze 560 ja polecam grano . naprawde warto


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Czy ciągnik będzie miał lżej w robocie gdy w agregacie będą tależe większe(560) czy mniejsze(510)? Dodam że agregat Agromasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

tutaj to nie jest aż tak oczywiste. większe talerze zrobią większą głębokość roboczą, cała maszyna jest tez cięższa, więc nie wiadomo która opcja będzie lżejsza dla ciągnika.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Głebokość regoluje sie na wale nie ma znaczenia czy mniejsze czy wieksze talerze . Jeśli ustawisz wał na same gorne otwory czyli pojdzie na maksa w ziemie to wetdy tylko głebiej pracują bo nają wiekszą srednice .. a masa to nieznacznie bedzie sie róznic to jest tylko 5 cm na srednicy talerza niech bedzie jeden talerz ciezszy o 2 kg . W 3 m sa 24 talerze czyli wyjdzie 48 kg minimalna roznica .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Taki Agromasz na talerzach 510 czy 560 ramę ma taką samą, ale przy większych talerzach będzie mniej miejsca pomiędzy rzędami talerzy, oraz między talerzami i wałem, przez co ten o większych talerzach będzie bardziej podatny na zapychanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

To ze bedzie ninimalnie mniej miejsca nie ma zadnego znaczenia .. Mniejsze talerze szybciej staną niż wieksze


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Taki Agromasz na talerzach 510 czy 560 ramę ma taką samą, ale przy większych talerzach będzie mniej miejsca pomiędzy rzędami talerzy, oraz między talerzami i wałem, przez co ten o większych talerzach będzie bardziej podatny na zapychanie ;)

 

Ja mam agro-masz na większych talerzach, robiłem nim po kukurydzy na ziarno i sie nie zapychało jedynie przy zakańczaniu jak agregat robi na dwa razy to kilka razy się zapchało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

W tym roku wymokło mi troche wiosną i nic z tym nie robiłem bo to w srodku pola było , wiec to zostawilem i wyrosło tam duzo zielska panad 1 m wyskoosci przejechalem po zniwach 3 razy na to samo głebiej niz zwykle zeby wymieszac i zero problemu z zapychaniem sie . fakt ze grano ma inne talerze niz agro masz


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj