Silver

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie?

Polecane posty

dawidg2    31

Napęd na jedną oś ciężko to widzę. Jak będzie masło to mała przyczepność będzie, tył w takim wózku waży sporo więc jest duży opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

jak widły dociążone to tył lżejszy i napędzana oś przyduszona wiec tak sobie myśle ze moze da rade, ewentualnie może łańcuchy na koła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mam 5 wózków widłowych, jest lepiej ale trochę śniegu i tak stoisz. Łańcuchy nie miałem nigdy na żadnym więc nie wiem. Ale na betonie będziesz skakał. i niszczył beton, łańcuchy i koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

A nie lepiej ładowacz kupić to byś może go bardziej wykorzystał? Z tym wózkiem to więcej wad niż zalet, chyba że do czego innego też byś jego używał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

po śniegu nie będe sie poruszał bo w zimie nie ma potrzeby wywożenia, chodzi własnie o błoto pozostałe po oborniku na betonie..... masz w kórymś ze swoich wózków bliźniaki? jesli tak to pomagaja troche w trakcji? niestety w tej oborze nie da rady poszuszać się ciągnikiem z ładowaczem:/

Edytowano przez dzarjan8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie mam bliźniaków bo place mam utwardzone pozatym za szeroki jest na palety 1,2m, kiedyś miałem bliźniaki i w terenie nie dawał rady, lekki przód ciężki tył. Do ciężkich zadań mam ładowarki teraz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

No dzięki, ładowarka swoje kosztuje a do jednej obory szkoda jej kupowac. W teren to widlakiem bym nigdzie nie wyruszam tylko po utwardzonym jeśli juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

no takie by były w sam raz ale jak mówiłem, zbyt duże koszty, chciałbym sie zmiescic max w 10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

W poprzednim poście dałem link do małej ładowarki, szerokość 1,1m. za 28 tys. wiem, 2x więcej niż wózek ale napęd na 4 koła, łamana w pół, bardzo zwinna, no udźwig tylko mniejszy niż wózek ale bardziej uniwersalna.

 

http://otomoto.pl/mini-ladowarka-weideman-schaffer-A101549.html za 18 tys brutto, jak jesteś na Vat to trochę odliczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

Będę musiał to przemyśleć jeszcze ładowarka jest napewno dużo lepszą opcją . Jeśli bede miał jakies wątpliwośći napewno zapytam w tym temacie. dzięks ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przemyśl dokładnie. O ładowarka jest osobny temat tak wogóle.

 

 

Tak dodam do tematu że mój wuja taczką wywozi na przyczepę a jak ma pełną to prosto na pole wywozi na przyzmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj