rolmasz

Opinie agregat uprawowo-siewny STALTECH

Polecane posty

rolmasz    7

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć od użytkowników w/w firmy co sądzą na temat agregatów uprawowo-siewnych.

 

Co jest lepsze:

- Hydropak 1siłownik czy 2 ?

- Przedni wał dzielony czy cały ?

- Przedni wał strunowy czy płaskownikowy ?

- Wał paker 450mm czy 500mm ?

- Tylni wał paker, rurowy, strunowy czy crosskill na ziemie lekkie - średnie ?

 

Czy macie jakieś zdjęcia hydropaku na 2siłowniki z w/w firmy?

 

Wiem, że są podobne tematy do tego jednak po zadaniu pytania nikt nie odpisuje, dlatego postanowiłem założyć nowy temat.

Myśle że temat będzie bardzo jasny dla wszystkich czytających.


potrzeba jest matką wynalazków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Nie jestem użytkownikiem produktów tej firmy, ale:

-Wał dzielony, składa się z dwóch krótszych wałów. Krótszy wał to mniejsze naprężenia wewnętrzne, czyli mniejsza szansa na uszkodzenie w wyniku eksploatacji, choć nie ma reguły że wał dzielony zawsze wytrzyma, a cały nie.

-strunowy i płaskownikowy to chyba to samo.

-Im większa średnica, tym więcej w nim żelastwa i większa jego masa. Im większa masa, tym większe oddziaływanie na glebę. Tzn. kruszenie i zagęszczanie.

-Wał packera i crosskil przeznaczony jest raczej na cięższe, gliniaste ziemie.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmasz    7

Hydropak na 1siłownik czy na 2?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

potrzeba jest matką wynalazków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Ja mam Agregat AGRO-MASZ

Wał przedni mam dzielony i jest on strunowy(płaskownikowy)

Hydropak mam na 2 siłowniki i taki polecam.

Ja mam na 4-6 klasy ziem (gdzieniegdzie 3) wał packera i pole ładnie jest ubite i wyrównane.

Myślę, że pomogłem, mimo iż mam z innej firmy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmasz    7

Zdarzały się Wam lub czy słyszeliście o przypadkach żeby rama pękała, bądź się gięła pod wpływem ciężaru siewnika?

Jak tak to przy jakich firmach.

Pewna osoba odradza mi maszyny z firmy o której piszę w temacie bo podobno kiepskiej jakości materiał i się gnie.


potrzeba jest matką wynalazków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmasz    7

Jakie proponujecie agregaty do siewnika AMAZONE D8 ?

Bierny i wał paker.


potrzeba jest matką wynalazków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reno1    398

A brać 2 czy 3 rzędy zębów ?Proste czy zagięte ?I jeden czy dwa siłowniki do hydropacka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzark
      witam mam takie zapytanie odnośnie agregatu uprawowo-siewnego bo mam zamiar kupić tylko ze nie wiem z jakimi wałkami bo są różne i jak one dzialają w praktyce.
      Myśle o agregacie 2,5 m Proszę o odpowiedzi:)
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
      PS. jeśli by ktos z użytkowników miał na sprzedaż takowy agreat prosiłbym o PW z góry dzieki
    • Przez proxima64
      Witam panowie. Mam mały dylemat. Posiadam ciągnik Zetor proxima 6441 turbo z 2008r i zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowo siewnego. I tu zaczyna się problem. Posiadam siewnik amazone d7 specia lI 3m którym wykonuję ścieżki technologiczne na 12 m bo dobrze do nich pasuje (i mam taki opryskiwacz i rozsiewacz). I chciałbym do tego siewnika dokupić agregat siewny ale nie wiem czy proxa da radę. Teraz aktualnie ciągam agregat warki przedni wał 30 łap i 2 rzędy wałków z tyłu i nie ma z nim problemu (jeżdżę 4 szosową w 6 biegowej skrzyni). Myślałem nad agregatem takim jak ten http://olx.pl/oferta/nowy-agregat-uprawowo-siewny-dziekan-jaguar-lux-2-7m-hydropack-CID757-IDbWU33.html#d7f52f54e3
      Ten akurat ma 2,7m, 3Mm ma 2 łapy więcej i jest 20 kg cięższy. Agregat 3m bardzo lekki i ma małe zapotrzebowanie na moc. WG mnie agregat ma służyć do wyrównania pola przed siewem i rozdrobnienia brył (Zawsze po orce przed siewem bronuje aby lepiej zagęścić glebę, rozbić bryły na rędzinie i wyrównać wstępnie glebę aby OPADŁA po orce), a nie do głęboszowania jak to niektórzy ustawiają agregat na 12-15 cm i potem się dziwią że mają kiepskie wschody. Panowie powiedzcie jakie jest wasze zdanie na ten temat
    • Przez pawstach
      Witam. Potrzebuję pomocy i opinii. Dzięki programowi na młodego rolnika zakupiłem ciągnik Case Farmall 85C podkręcony do około 110 KM (pojemność 3400cm3, maksymalny udźwig 4400kg – dane producenta). Posiadam gospodarstwo o powierzchni gruntów ornych 10ha z perspektywą rozwoju gospodarstwa maksymalnie do 25ha. Gleby IV-V czasem trochę III. Powierzchnie w miarę płaskie. Profil gospodarstwa – uprawa zbożowa. Chciałbym nadmienić, że jestem w tym kompletnie zielony. Ja widzę to tak: zbiór zboża -> nawóz -> uprawa broną talerzową -> orka -> siew agregatem uprawowo-siewnym. Do tego dochodzą płodozmiany i poplony. (pierwsze pytanie: czy dobry mam schemat?). Ale nie o tym ma być. Potrzebuję kupić maszyny do tego ciągnika. Po rozmowach z przedstawicielem zaproponował mi takie:
      1)      Talerzówka Mandam Gal C 3m, wał rurowy – cena około 19500zł (czy nie za duża?)
      2)      Pług Akpil KMJ 4 skiby – cena około 15800zł
      3)      Siewnik Agro-Masz nabudowany 3m – cena około 42500zł (niestety nie wiem jaki model L)
      4)      Opryskiwacz Biardzki 800l – cena około 9000zł
      5)      Rozsiewacz do nawozów Strumyk 800l – cena około 3700zł
      Wszystkie ceny brutto. Moje główne pytanie to czy ten ciągnik da sobie radę z tymi maszynami, głównie chodzi o talerzówkę, pług i siewnik. Czy w tych cenach można zwrócić uwagę na inne. Mam wątpliwości co do opryskiwacza, i rozsiewacza do nawozów, myślałem o opryskiwaczu Pilmet 815 lux, rozsiewaczu Unia MX850 bądź Sipma Antek 600l. Chciałbym te maszyny kupić przysłowiowo „raz na całe życie” do tego gospodarstwa. Co do cen to jestem w stanie tyle za nie wydać. Co do maszyn zagranicznych to chyba nie ma sensu pchać się w takie duże koszty do takiego gospodarstwa. Proszę o opinie użytkowników podobnych maszyn czy mogą je z czystym sumieniem polecić?
      Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj